چگونه یک ماشین لباسشویی که دارای سروصدا است را تعمیر کنیم؟(قسمت۳)

در قسمت اول و دوم این مقاله به بررسی ۵ مورد از عوامل سروصدا در ماشین لباسشویی پرداختیم. در این مقاله به بررسی آخرین عامل می پردازیم.

۶- تعمیر ماشین لباسشویی برای موتور محرک

هیچ  فرقی نمی کند ماشین لباسشویی شما چه نوعی باشد; اگر شما صدای وزوز را با روشن شدن موتور می شونید، یا بوی سوختگی را از ماشین لباسشویی خود می شنوید; مشکل می تواند از موتور محرک باشد; یک ماشین لباسشویی درب بالا، جعبه دنده و برخی اوقات پمپ خود را خارج از موتور محرک خوش به کار می اندازد; و همین است که محفظه لباس ها را می چرخاند; اگر ماشین لباسشویی شما درب جلو است، قرقره محفظه شستشو توسط تسمه ای به حرکت در می آید; که خود تسمه نیز توسط موتور محرک به حرکت در می آید; زمانی که موتور محرک نتواند به سادگی بچرخد; تا زمانی که سربار دمایی موتور حس کند که جریان بسیار بالا است; و موتور را متوقف کند; صدای وزوز خواهد داد;این سربار جریان می تواند ناشی از گیر کردن یک قطعه محرک و نیز خود موتور باشد.

بنابراین اگر شما حدس می زنید که خود موتور گیر نکرده یا خراب نشده است; و بدون مشکل می تواند بچرخد; دو گروه قطعه زیر را بررسی کنید; که می توانند خوب کار نکنند; و باعث شوند موتور شما به درستی کار نکند; از آنجایی که موتور محرک، پمپ و جعبه دنده را به حرکت در می آورد، ماشین لباسشویی را از برق بکشید; و اطمینان یابید که این دو بخش بدون گیر کردن دوران می کنند; اطمینان یابید که هیچ کدام از یاتاقان ها گیر نکرده باشد. محفظه لباس ها را در جهتی که حدس می زنید می چرخد بچرخانید; تا اطمینان یابید که گیر نکرده باشد; به دنبال گیر کردن لباس بین تیوب و محفظه لباس بگردید.

اگر مدل شما دارای خازن شروع است، به دنبال علایم یا خم شدن، خوردگی یا شل شدن اتصال سیم ها بگردید; خازن شروع می تواند در مجاورت موتور محرک یافت شود; و به سویئچ شروع موتور از طریق یک سیم مهار متصل شده است; اگر خازن خورده یا شکسته شده باشد، آن را در جای صحیح خود قرار دهید; که شما می توانید این کار را با استفاده از جعبه جستجوی قطعات ما انجام دهید.

اگر با کنترل موارد فوق سروصدای ماشین لباسشویی شما حل نشد برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با کارشناسان و متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط