چگونگی تعمیر ماشین لباسشویی که تکان نمی‌خورد(بخش دوم)

۴-اتصال موتور محرک مستقیم در تعمیر ماشین لباسشویی

اگر یک ماشین لباسشویی بارگیری از بالا دارید که تکان نمی‌خورد و یک صدای ارتعاش می‌شنوید، ممکن است در اتصال موتور محرک مستقیم بین انتقال و و موتور مشکلی وجود داشته باشد. این اتصال دو چنگک محرک ساخته شده از پلاستیک است، یکی به محور موتور محرک وصل می‌شود، و دیگری به محور ورودی انتقال وصل می‌شود. سپس یک اتصال لاستیکی بین آنها وجود دارد که از چنگک‌ها با جذب گشتاور محافظت می‌کند. اما با گذشت زمان، اتصال می‌تواند ساییده شود و به آن چنگک‌های پلاستیکی این امکان را بدهد که بلغزند و ارتعاش کنند.

همچنین هنگامیکه سبد چرخشی مورد ممانعت قرار می‌گیرد یا انتقال متوقف می‌شود، اتصال می‌تواند شکسته شود. شما می‌توانید شماره مدل‌تان را وارد موتور جستجو کنید تا محل دقیق این اتصال را پیدا کنید، ماشین را از برق بکشید، و به متصل کننده‌ی موتور محرک مستقیم در پشت محفظه‌ی ماشین لباسشویی با برداشتن پمپ و موتور دسترسی پیدا کنید.

عیب یابی و تعمیر لباسشویی۵-تسمه محرک۱ در تعمیر ماشین لباسشویی

اگر یک ماشین لباسشویی بارگیری از بالا دارید، یک تسمه محرک می‌تواند به انتقال موتور محرک وصل شود. خرابی در تسمه محرک می‌تواند ماشین را از تکان دادن بارش بازدارد. گاهی اوقات این مشکل خودش را با یک بوی سوختگی یا یک صدای غیرمعمول نشان خواهد داد. تسمه حرک می‌تواند یک تسمه-V شکل لاستیکی پوشانده شده در پارچه باشد بطوریکه می‌تواند کمی بلغزد. یا می‌تواند یک تسمه لاستیکی به کمک یک دستگاه کشنده مانند یک قرقره هرزگرد باشد، بطوریکه موتور باعث اصطکاک بسیار زیاد تسمه نمی‌شود. برای ماشین‌های بارگیری از جلو، تسمه محرک بین موتور محرک و سبد شستشو است.

این نوع ماشین‌های لباسشویی معمولا یک تسمه با شیارهای متعدد دارند که نسبت به تسمه محرک ماشین لباسشویی بارگیری از بالا محکم‌تر تحت کشش قرار می‌گیرد. ماشین را از برق بکشید و تسمه محرک مدل دستگاه‌تان را در پایین ماشین پیدا کنید، در پشت محفظه یا پنل جلویی. در اینجا یک چک لیست وجود دارد:_ اطمینان حاصل کنید که قرقره‌ی محرک انتقال به آرامی و به راحتی می‌چرخد_ هر گونه گریس یا روغن قرقره‌ها در محرک و موتور را تمیز کنید_ اطمینان حاصل کنید که کِشنده تسمه یا هرزگرد به آسانی و به نرمی حرکت می‌کنند_ اگر تسمه ساییده شده یا آسیب دیده است آن را تعویض کنید، با استفاده از دقیقا همان نوعی که ماشین‌تان قبلا داشته است_ به هنگام تنظیم و محکم بستن تسمه از دستورالعمل‌های تولید کننده پیروی کنید.

۶-انتقال در تعمیر ماشین لباسشویی

در یک ماشین لباسشویی، موتور یک حرکت چرخشی ایجاد می‌کند و انتقال چیزی است که حرکت دایره‌ای را به کشیدن و هل دادن تکان دهنده تبدیل می‌کند. محور ورودی انتقال ازطریق یک تسمه از موتور، یا گاهی اوقات مستقیما، برق دریافت می‌کند. محور خروجی چیزی است که به تکان دهنده نیرو می‌دهد. آیا محور ورودی در دستگاه شما می‌چرخد؟ اگر می‌چرخد اما تکان‌دهنده حرکت نمی‌کند، پس چیزی بین این دو _انتقال_ مشکل ایجاد می‌کند. بازسازی انتقال همیشه در اینجا عملی نیست. اغلب تعویض کل واحد درصورتیکه شکسته باشد عملی است. از آنجاکه درزگیری لگن می‌تواند در جایی یافت شود که محور انتقال وارد لگن می‌شود، احتمالا هنگامیکه یک انتقال جدید می‌خرید نیاز خواهید داشت که یک درزگیر لگن جدید نیز بگیرید.
اگر با رعایت نکات بالا موفق به تعمیر ماشین لباسشویی خود نشدید با همکاران ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط