چگونه تشخیص دهیم که ماشین لباسشویی نیاز به سرویس و تعمیر دارد؟

ماشین لباسشویی مانند سایر وسایل برقی مورد استفاده در خانه بعد از مدتی استفاده ممکن است دچار ایراداتی شود. لرزش غیر متعارف، صداهای نا به هنجار، خوب نشستن لباس ها و علایم دیگر نشان می دهد که ماشین لباس شویی شما نیاز به سرویس کار دارد تا عیب یابی و تعمیر شود.
ایرادهایی که در صورت مشاهده باید نسبت به آن ها حساس شوید و تعمیر ماشین لباسشویی را در اولویت قرار دهید، در مقاله زیر آورده ایم.

ماشین لباسشویی هنگام استارت روشن نمی شود

اگر دکمه استارت را زدید و ماشین لباسشویی کار نکرد، باید دکمه استارت، کامل بسته بودن درب، دوشاخه و اتصال برق را چک کنید اگر اشکالی وجود نداشت پس حتما لباسشویی ایراد پیدا کرده است. در این صورت برای تشخیص مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی با یک شرکت خدماتی تماس بگیرید. در این موارد سوپاپ درب ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد یا موتور ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد.

ماشین لباسشویی صدای ناخوشایندی دارد

اگر صدای ماشین لباسشویی تغییر کرده و صداهای نا به هنجاری تولید می کند برای تعمیر آن درنگ نکنید. ممکن است با به تعویق انداختن تعمیر ماشین لباسشویی مخزن شست و شو بیشتر ایراد پیدا کند و نیاز به جایگزینی داشته باشد.
تعمیر ماشین لباسشویی

مخزن شست و شوی لباسشویی در حین کار از چرخش باز می ایستد

بعضی اوقات واشرها در نقاط خاصی در چرخه شستشو اندکی ارتعاش می کنند. هنگامی که ماشین لباسشویی در حین کار خاموش شد و یا لرزش های شدیدی داشت نشانگر این است که مشکلی پیش آمده است.

نشت آب از ماشین لباسشویی

در صورت نشت آب فورا با یک کارشناس فنی جهت عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید. همانطور که می دانید، نشت آب در وسایل برقی می تواند خطرناک باشد. ممکن است لوله تخلیه شکسته باشد. ولی این را نمی توان ثابت کرد؛ تکنسین می تواند در عیب یابی، جایگزینی، نصب و تعمیر آن به شما کمک کند.

ماشین لباسشویی را تازه خریده اید

برای نصب اولیه ماشین لباسشویی حتما از سرویس کار کمک بگیرید. در این صورت ماشین لباسشویی به صورت ایمنی نصب می شود و ایرادهای احتمالی در همان ابتدا بر طرف شده  و هزینه ها و خطرات احتمالی بعدی کاهش می یابد.

آب ماشین لباسشویی کامل تخلیه نمی شود

این ایراد ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. گیر کردن خلط یا اشیا در پمپ تخلیه، عدم ارسال فرمان تخلیه از تایمر تخلیه، ارتفاع نامناسب شیلنگ تخلیه از لباسشویی و … که باید برای تشخیص ایراد حتما از سرویس کار کمک بگیرید تا تعمیر ماشین لباسشویی بصورت اصولی و تخصصی انجام شود.

سایر مشکلات موجود در ماشین لباسشویی که نیاز به تعمیر دارد
●    تایمر غیرفعال است.
●    بیش از حد آب وارد مخزن شست و شو می شود.
●    آب به حد کافی وارد مخزن شست و شو نمی شود.
●    در حین کار بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به مشام می رسد.
●    آب سرد یا گرم تنظیم نیست.
●    بوی نامطبوعی از داخل ماشین لباسشویی به مشام می رسد.
●    درب ماشین لباسشویی خوب بسته نمی شود.
●    و …

توصیه مهم برای تعمیر ماشین لباسشویی

اگر احساس می کنید ماشین لباسشویی شما از نظر صدا، لرزش، کیفیت شست و شو(تمیز شستن، آبکشی، خشک کردن) تخلیه و دیگر موارد مثل قبل نیست حتما برای عیب یابی آن با سرویس کار تماس بگیرید تا ایرادهای جزئی پیش آمده در اسرع وقت برطرف شود و از پیش آمدن مشکلات بزرگتر جلوگیری شود.
ممکن است بخواهید خودتان با تشخیصی که داده اید اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی کنید، بهتر است بدانید با این کار ممکن است خسارت های زیادی به لباسشویی وارد شود و زمان و هزینه های تعمیر را افزایش دهد.
نتیجه گیری
عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی یک کار کاملا تخصصی است. اگر مورد مشکوکی در کارکرد آن دیدید حتما با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.

مطالب مرتبط