ماشین لباسشویی بوش بخرم یا آاگ؟

همواره انتخاب و خرید لوازم خانگی جزو انتخاب های چالش برانگیز خانواده ها بوده است. اینکه کدام برند و کدام مدل از لوازم خانگی بهتر است و کیفیت بالاتری دارد همیشه یک سوال اساسی برای خریداران این نوع کالاها می باشد. ماشین لباسشویی نیز یکی از همین لوازم خانگی است که برندهای مختلف به تولید آن می پردازند و در نتیجه انتخاب یک برند و مدل ماشین لباسشویی کار چندان آسانی نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا به مقایسه دو برند مطرح در زمینه ماشین لباسشویی بپردازیم. ماشین لباسشویی بوش و ماشین لباسشویی آاگ که جزو پرفروش ترین برندهای ماشین لباسشویی در ایران هستند و انتخاب از بین این دو برند معمولا با اما و اگرهایی همراه می شود.

 

ماشین لباسشویی بوش یا ماشین لباسشویی آاگ؟

در ابتدا بگوییم که کشور تولیدکننده هر دو برند کشور آلمان می باشد; با این تفاوت که کارخانه های برند بوش در کشورهایی مانند ترکیه نیز فعال هستند; و کارخانه های برند آاگ بیشتر در حوزه اروپا و کشورهایی مانند اسپانیا فعال هستند; با توجه به نظرسنجی های انجام شده در نمایشگاه های تخصصی لوازم خانگی در دنیا مشخص شده که حدود ۶۵ درصد افراد شکل و طراحی ظاهری ماشین لباسشویی بوش را ترجیح می دهند;

اما جدا از بحث نظرسنجی بررسی های تخصصی نیز مشخص می کند که تنوع ظاهری ماشین لباسشویی بوش بیشتر بوده; و طراحی شکیل تری را دارد; اما در نقطه مقابل ماشین لباسشویی آاگ در زمینه طراحی چندان پیشرفتی در سال های اخیر نداشته; و مدل های قدیمی و جدیدتر آن تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند; بنابراین در حوزه شکل و ظاهر می توان گفت که ماشین لباسشویی بوش امتیاز بالاتری را به خود اختصاص می دهد.

کیفیت

از لحاظ کیفیت قطعات مصرفی باید گفت که متریال مورد استفاده در ماشین لباسشویی آاگ تا حدی بهتر از بوش است. استفاده کنندگان از این دو ماشین لباسشویی نیز بر این موضوع صحه گذاشته اند که ماشین لباسشویی آاگ از استحکام و دوام بیشتری برخوردار می باشد. بنابراین از لحاظ طول عمر باید گفت که ماشین لباسشویی آاگ طول عمر بیشتری دارد. شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده باشید که ماشین لباسشویی بعد از چند سال صدای زیادی را تولید می کند که این موضوع معمولا ناشی از وجود ایراد در دیگ ماشین لباسشویی می باشد. آسیب دیدگی دیگ ماشین لباسشویی موضوع مهمی است که منجر به ایجاد هزینه جهت تعمیر ماشین لباسشویی می شود. تجربه نشان داده که ماشین لباسشویی بوش بعد حدود ۵ سال به این مشکل دچار می شود در حالی که این زمان برای ماشین لباسشویی آاگ حدودا ۱۵ سال است.

ماشین لباسشویی

پمپ

از لحاظ پمپ باید گفت که کیفیت این دو ماشین لباسشویی در یک حد می باشد. اما برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آاگ نسبت به نوسانات برق حساس تر بوده و در نتیجه احتمال آسیب رسیدن به آن و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی بیشتر خواهد بود. موتور این دو ماشین لباسشویی تقریبا دارای کیفیت یکسانی بوده و هر دو ماشین لباسشویی بوش و آاگ موتور عالی دارند.

در نهایت باید گفت که قیمت ماشین لباسشویی بوش و قیمت ماشین لباسشویی آاگ از لحاظ حد پایین و بالا تقریبا به یک میزان می باشد; اما تنوع قیمت محصولات بوش بیشتر است; بنابراین در خرید ماشین لباسشویی بوش انتخاب های بیشتری در اختیار مشتریان قرار می گیرد; از لحاظ گارانتی و خدمات تعمیر ماشین لباسشویی نیز می توان گفت که هر دو برند در سطح خوبی هستند; اما خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش گسترده تر می باشد.

در کل می توان گفت که با توجه به نیاز و انتظارات مشتری هر کدام از این دو نوع ماشین لباسشویی می تواند جذاب و مناسب باشد.

مطالب مرتبط