ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در ابتدا باید بدانید علیرغم جادویی که ماشین ظرفشویی در آشپزخانه انجام می دهد، کارکرد ماشین ظرفشویی نسبتاً ساده است. این ماشین لزوماً یک جعبه آبگیر است که آب گرم و کف را به ظروف پاشش می کند; آب کثیف را تخلیه می کند، و پس از آن ظروف را خشک می کند.

تمام این موارد توسط کنترل هایی انجام می شوند که می توانند بسیار ساده یا بسیار پیچیده باشند; کنترل کننده ها به سیستم می گوید چه موقع پاشش بکند; چه موقع ماده شوینده را از محفظه رها سازد، چه زمانی آب را از حمام خارج کند; و دوباره آن را به سیستم پمپاژ کند، چه زمانی آبکشی کند; و آب را تخلیه کند و چه زمانی المان های گرمایشی را روشن بکند.

ماشین ظرفشوییآب گرم از طریق شلنگ تأمین کننده که به شیر منبع آب متصل است به داخل ماشین ظرفشویی راه می یابد; این شیر معمولاً در زیر سینک قرار دارد; برای  قطع ورود آب به ماشین ظرفشویی، شما بایستی این شیر را ببندید; انتهای دیگر شیر تأمین به شیر ورودی آب داخل ماشین ظرفشویی متصل است; شیر ورودی، به صورت الکترونیکی به کنترل کننده ها متصل است، که برای چرخاندن بازوی پاششی منبع آب را باز و بسته می کند; این بازوهای پاشش کننده معمولاً در بالا و پایین حمام قرار دارند; که شبیه به یک سیستم اسپرینگلر فشار بالا هستند که برای شستن ظروف آب را پاشش می کنند.

آب کثیف در کف محفظه داخلی جمع آوری می شود، از درون یک فیلتر عبور می کند; و در طی چرخه های شستشوی اولیه دوباره به سیستم پمپاژ می شوند; زمانی که چرخه های تمیز کردن و آبکشی پایان یافتند، پمپ آب کثیف را از طریق لوله تخلیه خارج می کند; سپس المان گرمکن الکتریکی گرم می شود تا ظروف خشک شوند.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در حالت اشکال در رابطه با شستشوی تمیز معمولاً زمانی به وجود می آید که آب به اندازه کافی گرم نباشد; معمولا دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت بهینه است; یا اگر سختی آب شما بالا باشد; آب شما تا چه اندازه سخت است؟ برای اطلاعات بیشتر بخش چگونه سختی آب را تست بکنیم را ببینید; همچنین، زمانی که ماشین ظرفشویی شما کار می کند، بسته به نوع آب خود مقدار مناسب ماده شوینده را اضافه کنید; به ازای هر سختی آب یک قاشق چایی خوری اضافه شود.

مطالب مرتبط