ماشین ظرفشویی های جدید چه امکاناتی دارند که آن‌ها را نسبت به مدل‌های قدیمی متمایز می‌کند؟

ماشین ظرفشویی یک دستگاه با تکنولوژی‌های نوین است که چند صباحی بیشتر از ورود آن به بازار و سپس حضورش در خانه‌ها نمی‌گذرد. این محصول خارق العاده قابلیت‌های شگفت انگیزی دارد. یک ماشین ظرفشویی تنها با کمک بازوهای آب پاشی که دارد تمام ظرف‌ها را می‌شوید، آب می‌کشد و به صورت خشک شده به شما تحویل می‌دهد. این تنها شروع کار یک ظرفشویی است و تمام محصولاتی که تحت عنوان ظرفشویی در بازار عرضه شده‌اند این قابلیت‌ها را دارند. در کنار این موارد ظرفشویی های جدید به فناوری‌هایی مجهز شده‌اند که برخی از آن‌ها در ادامه بیان شده است تا هنگام انتخاب و خرید ظرفشویی و حتی تعمیر ماشین ظرفشویی اطلاعات کامل‌تری در این زمینه داشته باشید.

شستشوی ظروف بزرگ با سبدهای قابل تنظیم

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که کاربران هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی های قدیمی با آن مواجه بودند، عدم وجود مکان کافی برای شستشوی ظروف بزرگ مانند قابلمه‌ها، دیس‌های برنج و ماهی تابه بود. با وجود این که طراحان هیچ تدبیری برای این موضوع در نظر نگرفته بودند، ظرفشویی هم نمی‌توانست مشکل چندانی را هنگام شستشوی ظروف روزانه برطرف کند.

در نهایت به همین دلیل کاربران باید برخی از ظرف‌ها را درون سینک و با دست مورد شستشو قرار می­دادند و همین امر مستلزم صرف زمان زیادی بود و خستگی شستن ظروف را در پی داشت.

اما با پیشرفته‌تر شدن ظرفشویی ها این مشکل نیز برطرف شد. طراحان برای ماشین ظرفشویی های جدید سبدهایی متحرک در نظر گرفتند تا کاربران با حرکت دادن سبدها بتوانند فضای کافی برای شستشوی ظروف بزرگ را نیز فراهم کنند. با وجود این قابلیت کل ظرف‌ها را می‌توان در ظرفشویی شست و خشک کرد.

ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی


قابلیتی به نام نیم شور در ماشین ظرفشویی های جدید

برخی از کاربران هنگام مشاهده این قابلیت تعجب می‌کنند و این تصور در ذهن آن‌ها به وجود می‌آید که آیا ظرفشویی تنها نصف ظروف را می‌شوید و نیمه دیگر آن‌ها نشسته باقی می‌ماند؟ اگر اینگونه باشد که این فناوری به جای این که گره از کار کاربران باز کند یک فاجعه محسوب می‌شود و ظرف‌های نیم شور شده را باید مجدداً با دست بشویند.

این در حالی است که برنامه نیم شور برای صرفه جویی در مصرف آب ارائه شده است. با فعال کردن این قابلیت تنها ۵۰% از ماشین ظرفشویی پر از آب خواهد شد و بقیه آن خالی خواهد ماند.

در صورتی که ظروفی که نیاز به شستشو دارند کم باشند، با کمک این برنامه می‌توانید تنها قسمت پایینی ظرفشویی را برای شستشو استفاده کنید.

سبزیجات تمیز و آماده مصرف با برنامه پیش شور

ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی

برنامه پیش شور از دیگر امکاناتی است که برای ظرفشویی های جدید در نظر گرفته شده است. با وجود این فناوری میوه‌ها و سبزیجات را می‌توانید با کمک ماشین ظرفشویی بشویید و تمیز کنید و دیگر نیازی نیست که ساعت‌ها در آشپزخانه برای شستشوی سبزیجات سرپا باشید. این برنامه به گونه‌ای تنظیم شده که تمام گل و لای سبزیجات را برطرف می‌کند و پس از شستشو با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را استفاده کنید.

ضد عفونی کردن ظروف و شستشوی آن‌ها با آب ۷۰ درجه

هنگام شستشوی ظروف این امکان وجود دارد که تمام لکه‌ها از بین برود، اما همچنان آلودگی‌ها و میکروب‌ها روی ظرف‌ها باقی مانده باشد. تولید کنندگان ماشین ظرفشویی به این موضوع توجه ویژه ­ی داشته‌اند؛ زیرا ظروف غذا به صورت متداول در طول روز استفاده می‌شوند و باقی ماندن آلودگی منجر به بروز مسمومیت برای اعضای خانواده خواهد شد.

در محصولات نوین که توسط تولید کنندگان مطرح ظرفشویی ارائه شده‌اند، فناوری ضد عفونی کنندگی ظروف در نظر گرفته شده است. با وجود این فناوری آب با دمای ۷۰ درجه سانتی گراد برای شستشوی ظروف استفاده می‌شود تا تمام آلودگی‌ها و باکتری‌ها از بین بروند.

ظرفشویی های جدید و دریافت خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی

با وجود امکانات ویژه­ای که برای ظرفشویی های جدید در نظر گرفته شده است، تمام تعمیرکاران نمی‌توانند خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی را برای این محصولات ارائه کنند؛ زیرا تعمیرکارانی که تعمیر این محصولات را بر عهده می‌گیرند باید دانش لازم جهت تعمیر ظرفشویی های جدید را داشته باشند تا بتوانند مشکلات پیش آمده برای دستگاه را شناسایی و برطرف کنند.

فراز پشتیبان از تعمیرکارانی برای تعمیر ماشین ظرفشویی بهره گرفته است که از دانش روز دنیا جهت تعمیر انواع ظرفشویی برخوردار هستند؛ بنابراین با خیال راحت می‌توانید ظرفشویی جدید و گران‌قیمت خود را به دست تعمیرکاران این مرکز بسپارید و آن را سالم تحویل بگیرید.

مطالب مرتبط