آیا ماشین ظرفشویی خوب نمی شوید و لکه برجای می گذارد؟

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در حالتیکه ماشین ظرفشویی شما لکه یا ته مانده های سفید بر روی ظروف برجای می گذارد، این نکات ساده‌‌ی زیر را امتحان بکنید.
اگر ماشین ظرفشویی شما کار انجام شستن ظروف را ضعیف انجام می دهد، اطمینان یابید که هیچ چیزی بازوهای پاشش کننده را مسدود نکرده باشند. همچنین تنش بر روی پیچ موجود بر روی توپی بازوی پاشش کننده بالایی را بررسی کنید تا اطمینان یابید که به صورت آزادنه می چرخد.

اگر ماشین ظرفشویی شما ظرف ها را خوب نمی شوید، یک علت رایج بارگذاری نامناسب ظروف است که منجر به انسداد یا جلوگیری از باروهای پاشش کننده می شود یا از باز شدن توزیع کننده کف جلوگیری می کند. از طرف دیگر، اگر ماشین ظرفشویی شما دارای مشکلات قدیمی با شستن خوب دارد، مشکل ممکن است مربوط به ماشین ظرفشویی شما نباشد. گام اول مناسب، تغییر مقدار شوینده ظرفشویی مورد استفاده و تعویض برند این شوینده ها است.
احتمالات دیگر: فشار آب منزل شما ممکن است پایین باشد، آب شما ممکن است بسیار سخت باشد، یا دمای آب به اندازه کافی بالا نباشد.
برای تعمیرهای دیگر ماشین ظرفشویی، بخش چگونگی تعمیر ماشین ظرفشویی را مشاهده بکنید.
ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی در حالتیکه ظرف ها را تمیز نمی کند؟

مشکل تمیز نکردن ظرف ها معمولاً بخاطر فشار آب، سختی آب یا توانایی بازوهای پاششی برای چرخش و پاشش است.

فشار آب بسیار پایین است:

 به منظور پر کردن ماشین ظرفشویی خود تا یک سطح مناسب، فشار آب بایستی ۲۰ تا ۱۲۰ پوند بر اینچ مربع باشد. اگر پی ببرید که ممکن است فشار آب کم باشد، شیرهای آب و دیگر مصرف کننده های آب ( مانند ماشین های لباسشویی و آب پاش ها) را ببندید و سپس یک ظرف نیم گالونی را در زیر شیر آب آشپزخانه قرار دهید.

شیر آب گرم را تا آخر باز کنید. اگر این ظرف در مدت ۱۴ ثانیه پر نشد، فشار آب شما برای عملکرد مناسب ماشین ظرفشویی بسیار پایین است. با شرکت ارائه دهنده خدمات آب شهر خود تماس بگیرید و در مورد گزینه های خود سوال کنید، یا از استفاده آب در هر جای دیگر در منزل یا حیاط خود در طی چرخه های ماشین ظرفشویی اجتناب بورزید.

سختی آب بسیار بالاست:

مقدار مناسب استفاده از شوینده بستگی به تعداد ظرف های موجود در ماشین ظرفشویی و سختی آب شما دارد. سختی آب براساس املاح مواد معدنی موجود در آب اندازه گیری می شود. هرچه تعداد املاح در هر گالن بیشتر باشد، شما نیازمند شوینده بیشتری خواهید بود.
اگر آب دارای سختی ۱۲ املاح یا بیشتر باشد،  هر دو فنجان کف ماشین ظرفشویی را کاملاً با مایع شوینده پر کنید. اگر این روش کارایی نداشت، نصب یک نرم کننده آب را در نظر بگیرید.

دمای آب بسیار سرد است:

برای بررسی دمای آب، یک دماسنج را در زیر شیر آب گرم به مدت دو دقیقه نگه دارید. اگر مینیمم دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت را نشان نداد، درجه دمای آبگرمکن خود را بالا ببرید ( هر چند که، اگر یک ماشین ظرفشویی جدید دارید که خود آب را گرم می کند، دیگر نیازی به بالا بردن درجه حرارت آبگرمکن خود ندارید).

مطالب مرتبط