تفاوت بین یک ماشین درب از جلو با ماشین درب از بالا چیست؟

فرآیند شستشو در تعمیر لباسشویی های درب از جلو و درب از بالا کمی متفاوت است، پس بیاید با جزئیات بیشتری این دو را بررسی کنیم:

 

ماشین لباسشویی درب از جلو

۱ . یک دارم خارجی ثابت (رنگ آبی) و یک دارم داخلی گردان (رنگ قرمز) با سوراخ های کوچکی در جداره اش دارد. درام ها روی محوری افقی نصب شده اند.

۲ . درام داخلی با فنرهای محکم مخصوصی به بدنه ماشین متصل شده است. این بدان دلیل است که وقتی لباس ها می چرخند، می توانند سبب لرزش های شدید درام شوند؛ فنرها به جذب این لرزش کمک می کنند.

۳ . آب سرد و گرم از طریق مجرای شوینده و از بالا وارد می شوند.

۴ . درام داخلی در جهت چپ و راست می چرخد. بازوهای پلاستیکی داخل جداره آن (که در اینجا به وسیله مثلث های خاکستری نشان داده شده اند) کمک می کند تا لباس ها در آب و شوینده ای که درون درام خارجی قرار دارد بچرخند و متلاطم شوند.

۵ . یک موتور الکتریکی ماشین لباسشویی درام داخلی را می چرخاند، که معمولا از یک تسمه لاستیکی بلند (رنگ زرد) استفاده می کند.

۶ . یک المنت گرمایی در صورت نیاز آب را گرم می کند.

۷ . وقتی کار شستشو تمام شد، پمپ آب را به بیرون پمپ می کند.

۸ . آب از یک لوله پایین می رود تا تخلیه شود.

ماشین لباسشوییماشین لباسشویی درب از بالا

۱ . شما درپوش را باز می کنید و لباس هایتان را از بالا درون آن می ریزید. در اینجا ما از دید بغل نگاه می کنیم.

۲ . درست مثل یک ماشین درب از جلو، یک درام خارجی (آبی) و یک دارم داخلی با سوراخ های بر روی آن (قرمز) وجود دارد، اما هردو به یک محور عمودی محکم شده اند.

۳ . آب سرد و گرم از طریق لوله هایی در نزدیکی بالای ماشین، از طریق مجرای شوینده وارد می شود و شوینده را وارد ماشین می کند.

۴ . طی شستشو، یک محور همزن بزرگ (سبز) می چرخد که لباس ها را در آب حرکت می دهد. هر دو درام ثابت باقی می مانند.

۵ . محور همزن لباسشویی به وسیله یک موتور الکتریکی که از تسمه لاستیکی استفاده می کند، کار می کند.

۶ . طی مرحله چرخش، همان موتور الکتریکی درام داخلی (قرمز) را با سرعت بالایی می چرخاند که آب را از سوراخ های خود به درام خارجی می پاشد.

۷ . وقتی کار شستشو تمام شد، پمپ آب را از درام خارجی تخلیه می کند.

مطالب مرتبط