لرزش ماشین لباسشویی- مشکلات متداول ماشین لباسشویی بخش چهارم

آیا برای شما هم این مشکل پیش آمده است که ماشین لباسشویی هنگام شستشوی لباس‌ها شروع به لرزش کند؟ این مشکل زمانی حادتر می‌شود که لباسشویی بین کابینت‌های آشپزخانه قرار گرفته باشد و هر بار لرزش آن سبب ایجاد لرزش در کابینت‌های اطراف شود و شکستن ظروف شیشه‌ای را در پی داشته باشد.

لباسشویی‌های قدیمی برای این منظور طراحی می‌شدند که تنها لباس‌ها را بشویند و خشک کنند. این موضوع برای کاربرانی که تا آن زمان مجبور بودند لباس‌ها را با دست بشویند بسیار ارزشمند بود؛ اما به مرور تکنولوژی پیشرفت کرد و نیاز کاربران نیز از لوازم خانگی بیشتر شد. با توجه به این موضوع تولید کنندگان نیز لوازم خانگی را به نحوی طراحی و روانه بازار کردند که مورد پسند همگان واقع شوند.

یکی از مواردی که این روزها کاربران هنگام انتخاب لباسشویی به آن توجه نشان می‌دهند، بی سر و صدا بودن دستگاه و عدم لرزش یا لرزش بسیار کم آن هنگام شستشوی لباس‌ها است. با وجود این که لباسشویی‌های مدرن بسیار کم صدا طراحی می‌شوند، اما عواملی وجود دارند که سبب می‌شوند ماشین لباسشویی هنگام استفاده لرزش داشته باشد و سر و صدای زیادی را تولید کند. در این مقاله به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت.

لرزش ماشین لباسشویی
لرزش ماشین لباسشویی

 لرزش ماشین لباسشویی و ناهموار بودن مکان نصب دستگاه

اولین گزینه‌ای که هنگام بروز لرزش ماشین لباسشویی باید کاربران به آن توجه داشته باشند، ناهموار بودن مکانی است که دستگاه در آن قرار گرفته است. در صورتی که لباسشویی روی سطح شیب دار قرار داشته باشد یا این که به دلیل پله‌ای بودن مکان مورد نظر سطح زیر دستگاه ناهمواری داشته باشد، لباسشویی هنگام شستشوی لباس‌ها سر و صدای بسیار زیادی را تولید خواهد کرد.

برای این که سر و صدای حاصل از نصب لباسشویی در مکان ناهموار را برطرف کنید می‌توانید مکان نصب لباسشویی را تغییر دهید. این گزینه شاید ساده‌ترین و پیش و پا افتاده‌ترین راه حل ممکن باشد، اما برخی از کاربران این روش را برای کاهش لرزش و سر و صدای دستگاه انتخاب می‌کنند.

با توجه به این که مکان نصب لباسشویی باید نزدیک به پریز آب و لوله تخلیه فاضلاب باشد، بسیاری از کاربران نمی‌توانند دستگاه را در محلی غیر از جایگاه اصلی که برای آن در نظر گرفته شده قرار دهند. برای این که لباسشویی در جایگاهش قرار بگیرد و سر و صدا و لرزش آن نیز کم شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک تکه تخته چوبی برش خورده برای تنظیم مکان قرارگیری دستگاه استفاده کنید. چوب را در قسمتی که دستگاه دارای ناهمواری است قرار دهید و سپس پایه لباسشویی را روی چوب بگذارید.

لرزش ماشین لباسشویی و تنظیم نبودن پایه‌های دستگاه

از دیگر مشکلاتی که سبب ایجاد لرزش لباسشویی می‌شوند می‌توان به تنظیم نبودن پایه‌های دستگاه اشاره کرد. اگر لباسشویی هنگام شستن یا خشک کردن لباس‌ها لرزش زیادی دارد، باید وضیعت پایه‌های دستگاه را بررسی کرده و آن‌ها را تنظیم کنید.

پس از تنظیم شدن پایه‌ها مشکل لرزش لباسشویی به طور کامل برطرف خواهد شد و به راحتی می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز از لباسشویی استفاده کنید.

مشکلات متداول ماشین لباسشویی
مشکلات متداول ماشین لباسشویی

لرزش ماشین لباسشویی و بار بیش از حد دستگاه

ماشین لباسشویی‌های مختلف دارای ظرفیت‌های متفاوتی برای شستشوی لباس‌ها هستند. با توجه به این موضوع اگر لباسشویی را خریداری کنید که دارای ظرفیت کمی است و هر بار لباس‌های زیادتر از حد ظرفیت دستگاه را برای شستشو درون آن قرار دهید، باید آماده لرزش شدید لباسشویی و تولید سر و صدای زیاد توسط دستگاه باشید.

زیرا با توجه به این که وزن لباس‌های انباشته شده درون لباسشویی زیاد است، موتور باید با قدرت بیشتری کار کند تا بتواند دیگ لباسشویی را بچرخاند. به همین دلیل صدای لباسشویی بلندتر از حد معمول خواهد بود. اگر به صدا و لرزش لباسشویی که نشان دهنده وارد شدن فشار بیش از حد به دستگاه است نکنید، باید تعمیر ماشین لباسشویی را پس از مدت کوتاهی انجام دهید.

از دیگر عواملی که سبب لرزش دستگاه می‌شود می‌توان به نامتوازن بودن لباس‌های در حال شستشو اشاره کرد. اگر لباس‌ها در هم گره خورده باشند یا این که لباس‌ها درون لباسشویی در یک گوشه دیگ به صورت گوله شده قرار گرفته باشند، لباسشویی سر و صدا و لرزش زیادی را هنگام استفاده خواهد داشت.

برای برطرف کردن این مشکل باید لباسشویی را متوقف کرده و لباس‌های اضافی را از درون آن خارج کنید یا لباس‌هایی که گره خورده‌اند را از هم جدا کنید.

مطالب مرتبط