فیلتر و آبپاش ماشین ظرفشویی را چگونه تمیز کنیم

نگهداری از هر وسیله برقی بر روی سلامت آن تاثیر می گذارد. درست است که ماشین ظرفشویی مسئول شستن و تمیز کردن ظروف است اما اگر هر از گاهی محیط داخلی آن را به صورت اساس تمیز نکنید فکر می کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

۱- ذرات ریز غذا در داخل محفظه داخلی ماشین ظرفشویی باقی مانده و به مرور زمان این محیط کپک خواهد زد.

۲- همچنین فیلترها که مسئول جمع کردن این ذرات هستند پر می شوند در نتیجه از این پس قادر به جذب ذرات غذا نبوده و ظرف ها کثیف باقی خواهند ماند.

۳- از طرف دیگر این ذرات و لکه ها به آبپاش ها نیز می چسبد و منافذ خروج آب را مسدود خواهد کرد.

با توجه به آن چه گفته شد متوجه شدید که نه تنها پس از هر بار شستن ظروف باید محفظه داخلی ماشین ظرفشویی را با اسفنج تمیز کنید بلکه تمیز کردن فیلترها و همچنین آبپاش ها ضروری است در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

ماشین ظرفشوییانواع  فیلتر ماشین ظرفشویی:

فیلتر نقش مهمی را در ماشین ظرفشویی ایفا می کند. این قطعه با جذب ذرات غذایی از انسداد مجاری خروجی آب جلوگیری کرده و در نتیجه کارایی شست و شو را بالا می برد. به طور کلی در هر ماشین ظرفشویی سه فیلتر وجود دارد که در زمان تمیز کردن هر یک ابتدا باید با احتیاط هر یک را باز کرده و سپس تمیز کنید:

۱- فیلتر استوانه ایبرای باز کردن این فیلتر کافی است آن را در جهت عقربه های ساعت به اندازه ۹۰ درجه چرخانده و به سمت بالا بکشید تا فیلتر خارج شود. برای قرار دادن این فیلتر به سر جای خود این عمل را به صورت عکس انجام دهید.

۲- فیلتر صفحه ایبه شیارهای روی فیلتر دقت کنید. برای حارج کردن فیلتر صفحه ای باید آن را بر روی شیارهای به سمت بالا حرکت داد.

۳- فیلتر اصلیاین فیلتر را باید بدون هیچ گونه حرکتی به سمت بالا بکشید.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی:

۱- فیلترها را پس از خارج کردن از ماشین ظرفشویی در داخل ظرف آب قررا دهید.

۲- در تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی از برس زبر و یا وسایل دیگری که منجر به پارگی می شود استفاده نکنید.

۳- پس از شستن فیلترها اجازه دهید تا کاملا خشک شوند.

۴- در قرار دادن فیلتر ماشین ظرفشویی در سر جای خود دقت داشته باشید که این کار را به آرامی انجام داده و از وسایلی همانند پیچ گوشتی و… استفاده نشود.

ماشین ظرفشویینحوه تمیز کردن آبپاش ماشین ظرفشویی:

توصیه می شود که هر بار پس از شستن ظروف، آبپاش و محفظه داخلی ماشین ظرفشویی را با دستمال تمیز پاک کنید. اما لازم است که حداقل هر ماه تمیزکاری اساسی براساس مراحل زیر انجام شود:

۱- ابتدا خار نگهدارنده آبپاش را بیرون آورده و آبپاش را خارج کنید.

۲- ذرات غذای روی آن را با شستن آب برطرف کنید.

۳- سپس آبپاش را داخل آب و سرکه قرار دهید تا رسوبات داخل ان از بین رفته و جرم گیری شود.

۴- در نهایت آبپاش را با آب شسته، خشک کرده و در سر جای خود قرار دهید.

مطالب مرتبط