فیلتر ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

فیلترها نقشه تصفیه کنندگی محیط را برعهده دارند. مثلا فیلتر هوا، آلودگی های هوا را گرفته و هوای پاکیزه را در اختیار ما قرار می دهد. فیلتر ماشین لباسشویی نیز وظیفه دارد مواد اضافی که ممکن است به دیگ ماشین لباسشویی آسیب وارد کند را در خود نگه دارد. لباس هایی که در ماشین لباسشویی قرار می گیرند، در کنار کثیف بودن دارای موی سر، پرز، لایه چسب و.. هستند همچنین ممکن است به لباستان سنجاقی بسته باشید که در حین شست و شو  از لباس جدا می شود. تمامی این مواد خارجی وارد فیلتر ماشین لباسشویی شده و در آنجا نگه داشته می شوند. اگر ماشین لباسشویی فیلتر نداشته باشد این موارد وارد منافذ دیگ شست و شو شده و با مسدود کردن آن منجر به اختلال در امر شستن لباس ها خواهند شد.

در هر بار کار کردن ماشین لباسشویی موادی وارد فلیتر ماشین لباسشویی می شوند که به مرور زمان آن را پر خواهند کرد. اگر فیلتر را طی بازه زمانی منظم تمیز و یا تعویض نکنید پس از مدت کارایی فیلتر برای جذب مواد خارجی مزاحم کم شده، این موارد وارد دیگ ماشین لباسشویی می شوند و نهایتا کارایی شستن لباس ها افت می کند. حتی ممکن است که خرابی ماشین لباسشویی رخ داده و نیاز به تعمیر آن باشد.

فیلتر ماشین لباسشوییمراحل تمیز کردن و یا تعویض فیلتر ماشین لباسشویی:

۱- در اولین گام شما باید برق ماشین لباسشویی را قطع کنید. در کار کردن با هر وسیله برقی توجه به این توصیه ایمنی فراموش نشود.

۲- پس از آن باید تمام ورودی های آب به داخل ماشین لباسشویی بسته شوند که کافی است شیرهای آب گرم و سر بسته شده و همچنین بهتر است شلنگ ها نیز از ماشین لباسشویی جدا شوند چرا که ممکن است داخل آن ها آب بوده و در زمان تعویض فیلتر این آب زمین را خیس کند.

۳- در این زمان شما باید درب قسمت فیلتر را باز کنید. توجه داشته باشید که حتما ظرفی در کنار دستتان وجود داشته باشد تا سریعا فیلتر را داخل آن قرار دهید. ممکن است فیلتر ماشین لباسشویی به حدی پر شده باشد که بلافاصلا پس از باز کردن درب آن، تمامی مواد به بیرون بریزد به همین دلیل وجود ظرف در کنار دستتان الزامی است.

فیلتر ماشین لباسشویی۴- برای خارج کردن فیلتر ماشین لباسشویی به دفترچه راهنمای وسیله مراجعه کنید. چرا که در هر برندی نحوه خارج کردن فیلتر متفاوت است.

۵- فیلتر را به خوبی بشویید. اگر مو و پرز زیادی در فیلتر ماشین لباسشویی وجود دارد که ناچار هستید از وسیله تیز برای تمیز کردن استفاده کنید باید نهایت دقت را داشته باشید تا فیلتر پاره نشود. ممکن است که کثیفی فیلتر ماشین لباسشویی به حدی باشد که قابل تمیز کردن نیست به همین دلیل بهتر است آن را با فیلتری تمیز تعویض کنید.

۶- در قرار دادن فیلتر در سر جای خود دقت کنید که فیلتر درست و بدون انحراف در محل قرار گرفته است چون بعدا بر روی عملکرد آن تاثیر خواهد گذاشت.

۷- پس از اتمام مراحل تعویض و یا تمیز کردن ماشین لباسشویی شلنگ های آب را بسته و وسیله را به برق وصل کنید.

مطالب مرتبط