عمر مفید یخچال چقدر است؟

 ممکن است این طور به نظر برسد که یخچال عمر نامحدودی دارد اما اگر چه یخچال از سایر لوازم خانگی عمر بیشتری دارد ولی در نهایت، یخچال نیز تا همیشه عمر نمی کند. یخچال وسیله کم هزینه ای نیست. از این رو، اگر عمر مفید یخچال را بدانید، به شما کمک می کند تا تعیین کنید چه زمانی صرف هزینه برای تعمیر یخچال نسبت به خرید یخچال جدید برایتان مقرون به صرفه تر است.

عمر مفید یخچال برای یخچالی که به طور مناسبی از آن نگهداری شده است، بسته به نوع مدل و اندازه آن چیزی بین ۱۴ تا ۱۷ سال است. عمر مفید یخچال های جمع و جور معمولا به طور میانگین ۱۴ سال است در حالی که یخچال های استاندارد تا ۱۷ سال عمر می کنند. عمر مفید یخچال شما به این بستگی دارد که چقدر خوب از آن مراقبت کرده اید و دستور العمل های مربوط به آن را رعایت کرده اید. برخی مدل ها ممکن است فقط حدود ۱۰ سال عمر کنند در حالی که برخی دیگر می توانند تا ۱۹ سال نیز عمر کنند.

عمر مفید یخچالافزودن بر طول عمر خدماتی یخچال

مراقبت و نگهداری مناسب می تواند طول عمر مفید یخچال را افزایش دهد. دستگاه یخچال را خارج از نور مستقیم خورشید و به دور از لوازم خانگی گرماده قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که سیم پیچ های پشت یخچال چندین اینچ از دیوار فاصله دارند و سیم پیچ ها را به طور منظم از گرد و خاک و زباله تمیز کنید. درزگیرهای در یخچال را با آب صابون تمیز کنید تا درزگیرها و لایی ها را از خشک شدگی و شکنندگی محفوظ دارید و اگر یخچالتان لایه آب چکان دارد، سالانه حداقل سه بار آن را خالی کرده و تمیز کنید. کل یخچال را حداقل ماهانه یک بار خالی کرده و تمیز کنید و دمای داخلی آن را به طور منظم بررسی کنید. محدوده ایده آل برای یخچال بین ۳۷ تا ۴۰ درجه فارنهایت است. رعایت این نکات ساده می تواند به افزایش عمر مفید یخچال کمک کند.

عمر مفید یخچال

مطالب مرتبط