عمر مفید ماشین لباسشویی چقدر است؟

ماشین های لباسشویی در دو نوع وارد بازار می شوند، یکی مدلی است که درب آن ها در قسمت بالایی قرار دارد که در صد سال گذشته اینگونه بوده است. مورد دوم مدلی است که درب آن در قسمت جلویی قرار دارد. هرچند هر کدام از این ماشین لباسشویی ها شیوه ی مختلفی برای شسشتوی لباس دارند، اما عمر مفید ماشین لباسشویی در هر دو تقریبا مشابه است.

عمر مفید ماشین لباسشوییعمر مفید ماشین لباسشویی بر اساس سال

عمر مفید ماشین لباسشویی به طور متوسط در هر دو مدل تقریبا ۱۴ سال است. این میزان عمر مفید بر اساس محاسباتی انجام شده است و چنین در نظر گرفته شده که مصرف کننده در هفته هفت بار لباس هایی را در ماشین لباسشویی می شوید به عبارتی  روزی یک بار.

عمر مفید ماشین لباسشوییبر اساس تعداد چرخه

یکی دیگر از روش هایی که با آن عمر مفید ماشین لباسشویی محاسبه می شود تعداد چرخه هایی است که دستگاه کار می کند. هر بار شستشوی لباس در ماشین لباسشویی یک چرخه محسوب می شود. پیش بینی می شود در ۱۴ سال ۵۱۰۰ چرخه شستشو انجام شود، البته برخی از ماشین های لباسشویی که ارزان قیمت تر هستند حدود ۴۰۰۰ چرخه شستشو را در طول عمر مفید خود انجام خواهند داد درحالی که مدل های با کیفیت تر و گرانتر ۸۰۰۰ چرخه یا بیشتر را انجام خواهند داد. اگر امکانش بود رتبه بندی بر اساس چرخه کاری را بررسی کنید، در برخی موارد با پرداخت کمی هزینه ی بیشتر می توانید برای مدت طولانی تری از لباسشویی خود استفاه کنید.

فشار

بزرگترین مشکلی که باعث زودتر خراب شدن ماشین های لباسشویی می شود فشار وارده به آن است. قرار دادن لباس های بیشتر از گنجایش دستگاه به همه ی بخش های مختلف ماشین لباسشویی فشار وارد می کند. اگر ماشین لباسشویی فشار اضافه را به خاطر لباس های بیشتر از گنجایش متحمل شود، ۸۰۰۰ چرخه کارکرد آن به ۱۰۰۰ چرخه کاهش پیدا می کند. برای اینکه از چنین مشکلی جلوگیری کنید میزان لباس ها را بصورت متناسب در لباسشویی قرار دهید. در صورتی که می توانید، البسه بزرگ که نیاز به شستشو دارند مانند ملحفه یا کیسه خواب ها را به خشکشویی ها ببرید و آن جا شستشو دهید تا روی ماشین لباسشویی منزل فشار اضافه ای وارد نشود. این کار عمر ماشین لباسشویی شما را بیشتر خواهد کرد.

عمر مفید ماشین لباسشوییافزایش عمر ماشین لباسشویی

برای افزایش عمر ماشین لباسشویی تمام مواردی را که در راهنمای مصرف بیان شده است، رعایت کنید. تا جایی که می توانید کمتر از ماشین لباسشویی استفاده کنید. حتی اگر یک چرخه در هفته هم کم کنید عمر مفید آن بیشتر خواهد شد. اگر هفته ای ۳ چرخه انجام دهید، می توانید عمر ماشین لباسشویی را دو برابر کنید.

مطالب مرتبط