علت نشتی ماشین لباسشویی و رفع آن

در استفاده از هر نوع برند ماشین لباسشویی یک واقعیت غیر قابل انکار وجود دارد و این که هیچگاه نمی توان با اطمینان بیان نمود که ماشین لباسشویی ما خراب نمی شود. بلکه حتی اگر به بهترین شکل ممکن از ماشین لباسشویی استفاده و نگهداری کنید باز هم ممکن است اتفاقات ناخواسته منجر به خرابی آن شود و نشتی ماشین لباسشویی یکی از همین مشکلات است.

تیم تعمیرکاران متخصص در شرکت فراز پشتیبان همواره آماده خدمت رسانی به مشتریان خود بوده و در این راستا معتقدند که حتی آموزش های کوچک نیز می تواند به رفع عیب رخ داده در ماشین لباسشویی و عدم نیاز به تعمیرکار کمک کند. در این راستا با توجه به این که تعمیرکاران ما در شرکت فراز پشتیبان بارها با مشکل نشتی ماشین لباسشویی مواجه شده اند که این عیب به راحتی توسط خود مشتری قابل رفع بوده است لذا لازم دانستیم در این مقاله به یافتن علت نشتی ماشین لباسشویی و رفع آن بپردازیم.

نشتی ماشین لباسشوییمشکلات رخ داده در اثر  نشتی ماشین لباسشویی:

با توجه به این که قسمت پشتی ماشین لباسشویی به راحتی قابل رویت نیست لذا در اغلب موارد شما زمانی از مشکل نشتی مطلع خواهید شد که آب از زیر ماشین لباسشویی جاری شود و این بدان معناست که قبلا زمین زیر ماشین لباسشویی کاملا خیس شده که الان حجم آب اضافی از زیر آن خارج شده است. لذا نشتی ماشین لباسشویی چند عیب دیگر را به دنبال دارد:

۱- در ابتدا با توجه به این که آبرسانی و یا خروج آب از ماشین لباسشویی به خوبی انجام نمی شود لذا کارایی شست و شو کم شده و فشار زیادی به موتور ماشین لباسشویی وارد می شود. همین مسئله منجر خواهد شد که عمر ماشین لباسشویی کم شود.

۲- از طرف دیگر نشتی ماشین لباسشویی منجر به طبله کردن زمین زیر آن و حتی ایجاد کپک خواهد شد.

رفع نشتی ماشین لباسشویی:

بلافاصله که متوجه نشتی ماشین لباسشویی شدید باید برای رفع آن اقدام نمود; برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا ماشین لباسشویی را کامل جلو بیاورید; به گونه ای که به قسمت پشتی آن دسترسی داشته باشید; و بتوانید به راحتی شلنگ ها را بررسی کنید.

۲- برنامه آبکشی ماشین لباسشویی را فعال کنید; و به خوبی به شلنگ ها دقت کنید تا متوجه شوید که شلنگ ها نشتی دارد یا خیر.

۳- اگر شلنگ ها نشتی داشتند باید نوع نشتی را یافته و آن را برطرف کنید; دو حالت به وجود می آید:

     – یا این که شلنگ ها پوسیده و باید عوض شوند.

     – حالت دیگر این که شلنگ ها سالم بوده ولی واشرها خراب است در این صورت باید واشرها را تعویض کنید.

نشتی ماشین لباسشویی۴- اما ممکن است که شلنگ ها و واشرها سالم باشد پس در این صورت ممکن است که بدنه ماشین لباسشویی عیب پیدا کرده باشد که در این صورت نیاز به تعمیر تخصصی لازم می شود که رای این منظور می توانید بر روی کمک تعمیرکاران ماهر ما در شرکت فراز پشتیبان حساب کنید.

نکته:

توجه داشته باشید که در صورتی که شلنگ ها و یا واشرها را تعویض کردید; قبل از این که ماشین لباسشویی را سر جایش قرار دهید; برنامه آبکشی را فعال کنید; تا مطمئن شوید نشتی ماشین لباسشویی رفع شده است.

مطالب مرتبط