علت خراب شدن یخچال فریزر

علت خراب شدن یخچال فریزر

یخچال فریزر بدون شک مهم‌ترین عضو هر آشپزخانه می‌باشد و از طرفی خرید آن بودجه سنگینی را به خانواده متحمل می‌شود، از این رو نگهداری و مراقبت از این وسیله و آشنایی با مشکلات رایج مربوط به این وسیله مهم تلقی می‌شود. بدون شک مراقبت از هر وسیله‌ای قلق خاص خودش را دارد، به همین سبب توصیه می‌شود قبل از استفاده از هر وسیله‌ای دفترچه راهنمای آن محصول را مطالعه نمایید.

مشکلات رایج مربوط به خراب شدن یخچال فریزر می‌تواند مربوط به خراب شدن و از کار افتادن قطعاتی چون ترموستات، کمپرسور، موتور، فن، شارژ و گاز، دستگاه یخ ساز و غیره باشد که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

عدم منجمد کردن مواد توسط فریزر

عدم منجمد کردن مواد توسط فریزر یکی از مشکلات رایج مربوط به یخچال‌های فریزر می‌باشد. برای رفع این مشکل در قدم اول باید لاستیک درب را مورد ارزیابی قرار داد. اگر لاستیک درب فریزر شما چسبندگی خود را از دست داده، پس علت عدم منجمد شدن مواد می‌تواند لاستیک درب باشد، که پس از تعویض ممکن است این مشکل برطرف شود.

اما اگر لاستیک درب فریزر مشکلی نداشت و یا با تعویض آن باز هم با این مشکل مواجه شدید، باید به سراغ فن یخچال فریزر بروید، اگر فن یخچال به خوبی کار می‌کند ممکن است مشکل از شارژ گاز یخچال باشد، اگر شارژ گاز یخچال نیز مشکلی نداشت، در این صورت باید با یک تعمیر کار تماس بگیرید تا مواردی چون کمپرسور و ترموستات را بررسی نماید.

علت برفک زدن فریزر در یخچال‌های نوفراست

یخچال‌های نوفراست دچار برفک نشده و نیازی به پاک کردن برفک ندارند، اما اگر المنت‌های این یخچال‌ها دچار مشکل شود شروع به برفک زدن می‌نمایند، در این صورت می‌توان با تماس با نمایندگی و تعویض المنت این مشکل را رفع نمود.

خراب شدن یخچال فریزر
خراب شدن یخچال فریزر

مشکلات مربوط به آب سرد کن یخچال فریزر

یکی از مزیت‌های مهم یخچال‌های امروزی وجود آب سرد کن می‌باشد. این آبسرد کن‌ها سبب شده تا بدون زحمت و بدون صرف هزینه اضافی آبسرد کن در اختیار داشته باشیم.

آبسرد کن‌های یخچال ممکن است دچار مشکلات و خرابی‌هایی شوند که رایج‌ترین آن‌ها سرریز شدن آب از آبریز یخچال می‌باشد. این سرریز شدن به این دلیل است که شیر برقی یخچال دچار سوختگی شده و باید تعویض شود.

برخی از یخچال‌ها مجهز به عیب یاب هوشمند بوده و یا مجهز به برنامه‌های قابل تنظیم می‌باشند. یکی از مزیت‌های این برنامه این است که در صورت اشباع شدن فیلتر تصفیه آب یخچال و غیر فعال شدن آن، یخچال فریزر شروع به آلارم دادن می‌کند. در صورتی که با این هشدار مواجه شدید باید اقدام به تعویض فیلتر یخچال نمایید. فیلتر تصفیه آب یخچال املاح سنگین موجود در آب را گرفته و آبی معدنی را به شما تحویل می‌دهد. بهتر است که در هنگام تعویض فیلتر پشت یخچال از فیلترهایی استفاده نمایید که نفوذناپذیرتر باشند و آنتی باکتریال باشند.

علت سرو صدای زیاد یخچال فریزر

سر و صدای زیاد یخچال فریزر علت‌های زیادی دارد؛ از جمله این علت‌ها می‌توان به معیوب بودن موتور، شل شدن اتصالات موتور، تراز نبودن یخچال، خرابی فن اشاره کرد.

در برخی از مواقع نیز یخچال صداهایی را ایجاد می کند که این صداها می تواند مربوط به خرابی پایه های موتور نیز باشد.

سرمای بیش از حد قسمت یخچال

یکی دیگر از مشکلات رایج مربوط به یخچال، منجمد شدن مواد غذایی خصوصا سبزیجات می باشد. تنظیمات دمای یخچال را به دقت بررسی کنید. اگر تنظیمات دمای یخچال به هم نخورده است، ممکن است این مشکل مربوط به خرابی ترموستات یا اتصالات مربوط به ترموستات باشد.

به لوله بالب یخچال نیز نگاهی بیندازید، ممکن است از نقطه ی اتصال خود در اواپراتور جدا شده باشد.

عیب یاب هوشمند یخچال

برنامه عیب یاب هوشمند که از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های نو ظهور است، سبب شده تا بتوان به راحتی عیب‌های یخچال را متوجه شد و در اسرع وقت به رفع این مشکلات پرداخت. عیب یاب هوشمند سبب کاهش هزینه‌های مربوط به تعمیرات شده است.

عیب یاب هوشمند قابلیت کنترل به وسیله موبایل را دارند.

مطالب مرتبط