علت تولید سر و صدای کولر گازی هنگام استفاده چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟

تولید سر و صدای کولر گازی مانند دیگر لوازم خانگی بسیار آزار دهند است. تصور کنید یک روز گرم تابستانی کولر گازی را روشن کرده‌اید و می‌خواهید از سرمای منتشر شده توسط دستگاه لذت ببرید؛ اما سر و صدایی که توسط کولر منتشر می‌شود، به هیچ عنوان اجازه استراحت را به شما نمی‌دهد.

کولرهای آبی که در زمان‌های گذشته استفاده می‌شدند، بسیار پر سر و صدا بودند و تولید سر و صدای زیاد توسط کولر نشان دهنده سلامتی آن بود.

در حالی که برای کولرهای گازی که به نحوی تولید شده‌اند که سر و صدایی هنگام استفاده نداشته باشند، این موضوع پذیرفتنی نیست که کولر هنگام روشن کردن صداهای ناهنجاری تولید کند و سبب سلب آرامش اعضای خانواده شود.

عوامل زیادی در تولید سر و صدای کولر گازی تاثیرگذار هستند. در این مقاله به بررسی برخی از این عوامل و چگونگی برطرف کردن مشکلاتی که سبب تولید سر و صدای زیاد توسط کولر گازی می‌شوند خواهیم پرداخت.

 

سر و صدای کولر گازی
سر و صدای کولر گازی

تولید سر و صدای کولر گازی و بروز مشکل برای کمپرسور دستگاه

کمپرسور کولر گازی قلب تپنده آن است. این قطعه از اصلی‌ترین اجزای سیکل تبرید می‌باشد و در صورتی که کمپرسور دچار مشکل شده باشد، کولر گازی دیگر آن سرمایش مطلوب همیشگی را نخواهد داشت.

یکی از دلایل تولید سر و صدای کولر گازی بروز مشکل برای این قطعه و خرابی کمپرسور کولر گازی است. در صورتی که کمپرسور مستهلک شده باشد، هنوز هم می‌توان از گازی استفاده کرد؛ اما سر و صدایی که دستگاه هنگام خرابی این قطعه دارد بسیار زیاد است و اگر نسبت به تولید سر و صدا حساس هستید، بهتر است به محض خرابی کمپرسور با نمایندگی مجاز تماس گرفته و درخواست تعمیر کولر گازی را ثبت کنید.

با اولین تماس مشتری تعمیرکاران فراز پشتیبان در محل حاضر شده و نسبت به تعویض کمپرسور برای رفع مشکل تولید سر و صدای زیاد کولر اقدام می‌کنند.

 

تولید سر و صدای کولر گازی و روغن کاری نکردن موتور فن

یکی دیگر از مواردی که سبب تولید سر و صدای کولر گازی می‌شود، عدم روغن کاری کردن موتور فن است دستگاه در طول مدت زمان استفاده است.

اگر موتور فن کولر گازی را روغن کاری نکنید، به مرور این قسمت از دستگاه آسیب خواهد دید و سر و صدای زیادی از درون کولر گازی به گوش خواهد رسید که بسیار آزار دهنده است. برای برطرف کردن این مشکل باید هر چه سریع‌تر کولر گازی را از برق خارج کرده و با نمایندگی مجاز تماس حاصل نمایید.

 

تولید سر و صدای کولر گازی و لق بودن پنل بیرونی کولر گازی

از دیگر عواملی که در تولید سر و صدای زیاد کولر گازی تاثیرگذار هستند می‌توان به این نکته اشاره کرد که پنل بیرونی دستگاه به خوبی بسته نشده و لق است. با وجود لق بودن پنل بیرونی کولر گازی، صدای زیادی هنگام کار کردن کولر گازی به گوش می‌سرد که بسیار آزار دهنده خواهد بود.

برای رفع این مشکل باید پنل بیرونی را باز کرده و مجدداً آن را روی دستگاه نصب کنید تا لق شدن پنل برطرف شده و سر و صدای کولر گازی از بین برود.

تعمیر کولر گازی
تعمیر کولر گازی

تولید سر و صدای کولر گازی و تراز نبودن پنل داخلی و خارجی دستگاه

عده­ای از مصرف کنندگان تصور می‌کنند که نصب کولر گازی از ساده‌ترین کارهای ممکن در جهان است. به همین دلیل با دانش ابتدایی که در این زمینه دارند نسبت به نصب کولر گازی در محل اقدام می‌کنند.

 یکی از مشکلاتی که نصب نادرست دستگاه در محل در پی دارد، تراز نبودن پنل داخلی و پنل خارجی کولر گازی و تولید سر و صدای کولر گازی است.

با توجه به این که برای تراز کردن پنل ها به یک فرد متخصص نیاز دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از تعمیرکاران نمایندگی مجاز که از تجربه و تخصص کافی در این زمینه برخوردار هستند کمک بگیرید.

 

تولید سر و صدای کولر گازی و تعمیر کولر گازی

اگر کولر گازی سر و صدای ناهنجاری هنگام استفاده دارد، نباید آن را با این شرایط مورد استفاده قرار دهید؛ زیرا ممکن است قطعات اصلی کولر گازی مانند کندانسور و کمپرسور دچار مشکل شده باشند و مجبور به پرداخت هزینه‌ای چندین برابری برای تعمیر کولر گازی شوید.

به محض این که کولر گازی شروع به تولید سر و صدا کرد، باید دستگاه را از برق کشیده و با شماره‌های فراز پشتیبان تماس حاصل کنید و از تعمیرکاران این مرکز برای رفع مشکلات به وجود آمده کمک بخواهید.

مطالب مرتبط