علت تولید باد گرم به وسیله کولر گازی

علت تولید باد گرم به وسیله کولر گازی چیست؟ این سؤالی است که کاربران زیادی هنگام ثبت درخواست تعمیر کولر گازی آن را مطرح می‌کنند. کولر گازی‌هایی که مخصوص تولید باد خنک طراحی شده‌اند، نباید باد گرم تولید کنند و اگر این حالت رخ دهد، حتماً مشکلاتی برای دستگاه رخ داده است که باید برطرف شوند.

تنها در صورتی که کولر گازی هم برای تأمین باد خنک و هم برای تأمین گرمایش محیط طراحی شده باشد، تولید باد گرم توسط دستگاه هنگامی که تنظیمات آن روی حالت گرمایش قرار دارد مشکل خاصی به وجود نخواهد آورد.

در اینجا برخی از دلایل تولید باد گرم به وسیله کولر گازی مورد بررسی قرار گرفته است. پس از مطالعه این مقاله در صورتی که با این مشکل مواجه شوید درباره نحوه برطرف کردن آن آگاهی بیشتری خواهید داشت.

تولید باد گرم به وسیله کولر گازی به دلیل عدم سرویس دستگاه

یکی از دلایل این که کولر گازی باد گرم تولید می‌کند می‌تواند به عدم سرویس به موقع دستگاه مربوط باشد. در صورتی که کولر گازی را هر ۶ ماه یکبار یا هر سال یکبار سرویس نکنید، دستگاه به جای باد خنک و بهاری باد گرم تولید خواهد کرد.

تولید باد گرم به وسیله کولر گازیزیرا گرد و غبار زیادی در اثر عدم سرویس کولر گازی درون آن انباشته می‌شود و همین امر سبب می‌شود که کولر گازی نتواند خوب کار کند و باد گرم از درون دستگاه منتشر شود. برای برطرف کردن این مشکل دستگاه و عدم تولید باد گرم به وسیله کولر، کافی است با شماره‌های فراز پشتیبان تماس حاصل کرده و درخواست سرویس کولر گازی را ثبت کنید.

پس از ثبت درخواست توسط مشتری تعمیرکاران این مرکز بلافاصله در محل حاضر می‌شوند و با رفع کردن گرد و غبار انباشته شده درون دستگاه به طور کامل این مشکل را برطرف می‌کنند.

تولید باد گرم به وسیله کولر گازی و تجمع گرد و غبار روی فیلتر کولر گازی

تولید باد گرم به وسیله کولر گازی ممکن است به دلیل مسدود شدن فیلتر دستگاه و انباشته شدن ذرات گرد و خاک روی آن به وجود آمده باشد. با مسدود شدن فیلتر کولر گازی، مسیر خروج باد از درون دستگاه بسته می‌شود.

با بروز این مشکل کویل های خنک کننده هوا برفک خواهند زد و این برفک‌ها مانع از انتشار هوای خنک توسط کولر گازی می‌شود. در صورتی که بروز مشکل تولید باد گرم کولر گازی به مسدود شدن فیلتر مرتبط باشد، باید پنل بیرونی کولر گازی را باز کرده و فیلتر را از درون آن خارج کنید.

پس از تمیز کردن فیلتر کولر گازی باید مجدداً آن را درون دستگاه نصب کنید. پس از تمیز کردن فیلتر، باد خنک مانند روزهای اول از درون دستگاه منتشر خواهد شد.

تولید باد گرم به وسیله کولر گازی و کم بودن شارژ گاز دستگاه

اگر شارژ گاز کولر گازی به اتمام رسیده باشد یا میزان شارژ گاز دستگاه کمتر از حد تعیین شده باشد، کولر گازی به جای باد سرد و خنک، باد گرم تولید می‌کند. برای برطرف کردن این مشکل باید درخواست شارژ گاز کولر گازی یا سرویس کولر گازی را ثبت کنید. تعمیرکاران فراز پشتیبان با اندازه گیری حجم شارژ گاز دستگاه نسبت به شارژ گاز کامل یا تکمیلی کولر گازی اقدام می‌کنند.

تولید باد گرم به وسیله کولر گازیتولید باد گرم به وسیله کولر گازی و خرابی کمپرسور

کمپرسور کولر گازی یکی از مهم‌ترین اجزای خنک کننده دستگاه است. در صورتی که کمپرسور کولر گازی نیم سوز شده باشد کولر گازی به جای باد سرد، باد گرم تولید خواهد کرد. اگر تولید باد گرم به وسیله کولر گازی به دلیل خرابی کمپرسور رخ داده باشد، باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید.

تعمیرکاران فراز پشتیبان هنگام تعمیرات کولر گازی این قطعه را با نمونه فابریک تعویض می‌کنند. پس از تعویض این قطعه کولر گازی مانند همیشه باد خنک تولید خواهد کرد و به راحتی می‌توانید محیط را با آن سرد و بهاری کنید.

تولید باد گرم به وسیله کولر گازی و خرابی ریموت کولر

اگر ریموت کنترل کولر گازی دچار مشکل شده باشد، ممکن است علیرغم فشردن دکمه‌های تنظیم دمای دستگاه ریموت کنترل عمل نکند و همچنان باد خنک با سرعت کم یا باد گرم از درون دستگاه منتشر شود. برای برطرف کردن این مشکل باید وضعیت ریموت کنترل را بررسی کنید.

در صورتی که ریموت کولر گازی خراب شده باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. قبل از تعمیر ریموت کنترل کولر گازی، باید نسبت به تعویض باتری‌های ریموت اقدام کنید تا عملکرد مناسبی داشته باشد.

مطالب مرتبط