علت بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟ چگونه باید از شر این بو خلاص شویم؟

علت بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟ این سوال از جمله پرسش‌های متداولی است که توسط کاربرانی که از ماشین لباسشویی‌های مختلف استفاده می‌کنند مطرح می‌شود. تفاوتی ندارد که ماشین لباسشویی قدیمی است یا جدید، این مشکل معمولاً برای اغلب محصولات وجود دارد و برای برطرف کردن آن باید چاره‌ای بیندیشید.

کاربرانی که درخواست تعمیر ماشین لباسشویی را ثبت می‌کنند، در بیشتر مواقع برای این که لباسشویی بوی بسیار بدی هنگام استفاده دارد با نمایندگی مجاز تماس حاصل می‌کنند. بوی بد لباسشویی به محض این که درب آن را باز می‌کنید در فضای آشپزخانه منتشر می‌شود و سبب آلوده شدن هوای محیط می‌شود و سریعاً باید در این زمان یا پنجره را باز کنید یا هود را برای تهویه هوای محیط روشن نمایید.

بوی آزار دهنده لباسشویی ممکن است به لباس‌ها نیز برسد و همین امر مانع از این شود که کاربران لباس‌ها را در لباسشویی شسته و خشک کنند. در اینجا مواردی که در انتشار بوی بد ماشین لباسشویی تاثیرگذار هستند به همراه روش‌های حل این مشکل ارائه شده است. با ما همراه شده و با روش‌های برطرف کردن بوی بد لباسشویی بیشتر آشنا شوید.

بوی بد ماشین لباسشویی
بوی بد ماشین لباسشویی

بوی بد ماشین لباسشویی و عواملی که در آن تاثیرگذار هستند.

از جمله عواملی که در تولید بوی بد لباسشویی تاثیرگذار هستند می‌توان به این موضوع اشاره کرد که کاربران لباس‌ها را چندین و چند روز درون دستگاه انباشته می‌کنند و همین امر سبب می‌شود که به محض باز کردن درب لباسشویی بوی بدی از درون آن به مشام برسد که بسیار آزار دهنده است.

برای پیشگیری از بروز این مشکل به شما توصیه می‌کنیم که لباس‌ها را تنها زمانی که می‌خواهید بشویید درون ماشین لباسشویی قرار دهید و در طول هفته لباس‌ها را درون دستگاه قرار ندهید؛ زیرا لباس‌های کثیف بوی ناخوشایندی دارند و با انباشته کردن آن‌ها درون لباسشویی این بو در فضای بسته دستگاه حبس می‌شود و به محض این که درب لباسشویی را باز می‌کنید، بوی بدی از آن منتشر خواهد شد.

از دیگر دلایلی که سبب تولید بوی بد ماشین لباسشویی می‌شود می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اگر پس از شستن و خشک کردن لباس‌ها، آب درون ماشین لباسشویی مانده باشد، پس از اتمام کار دستگاه نباید درب آن را ببندید و لباسشویی را به حال خودش بگذارید؛ زیرا آبی که در اطراف لاستیک دور درب و درون دیگ لباسشویی باقی مانده، سبب انتشار بوی بد از درون لباسشویی می‌شود.

پس از اتمام کار لباسشویی حتماً درون دیگ و درون درب را با دستمال خشک کنید و درب لباسشویی را باز بگذارید تا درون دیگ و درب لباسشویی و لاستیک دور درب به طور کامل خشک شوند.

انباشته شدن پرز لباس‌ها درون لباسشویی نیز از جمله مواردی است که در تولید بوی بد این دستگاه تاثیرگذار است. برای رفع این مشکل نیز باید پس از هر بار شستن لباس‌ها، درون دیگ لباسشویی را تمیز کنید و پرزهایی که در این قسمت باقی مانده‌اند را برطرف نمایید.

فراموش نکنید که باقی ماندن لباس‌های خیس درون لباسشویی نیز می‌تواند سبب انتشار بوی بد از درون این دستگاه شود؛ بنابراین به محض این که فرآیند شستشو لباس‌ها تمام شد، آن‌ها را از درون لباسشویی خارج کرده و پهن کنید و اجازه ندهید لباس‌های خیس بیشتر از چند دقیقه درون ماشین لباسشویی باقی بمانند.

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

روش از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

اولین مرحله از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی تمیز کردن قسمت‌های مختلف این دستگاه است. برای تمیز کردن لباسشویی می‌توانید از یک اسفنج نرم و مسواک استفاده کنید. با مسواک می‌توانید قسمت‌هایی از دستگاه را که نمی‌توان با اسفنج تمیز کردن مورد شستشو قرار دهید. از جمله این قسمت‌ها می‌توان به جاپودری ماشین لباسشویی اشاره کرد که درون آن پودر به مرور زمان انباشته می‌شود و سبب انتشار بوی بد از لباسشویی می‌شود.

در محله بعد یک لیوان سرکه را با مقداری جوش شیرین ترکیب کرده و درون لباسشویی بریزد و سپس آن را با دور بالا و دمای بالای روشن کنید. در این حالت جوش شیرین و سرکه جرم‌های انباشته شده درون لباسشویی را از بین می‌برند و بوی بدی که از درون دستگاه به مشام می‌رسیده، برطرف خواهد شد.

 

اگر با انجام این کارها باز هم بوی بد ماشین لباسشویی وجود داشت، با فراز پشتیبان تماس گرفته و درخواست تعمیر ماشین لباسشویی را ثبت کنید تا تعمیرکاران این مرکز در محل حاضر شده و فیلتر لباسشویی، مسیر خروج آب، سالم بودن لاستیک دور درب و … را برای برطرف کردن این مشکل بررسی کنند.

مطالب مرتبط