علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی چیست و چگونه می‌توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟

علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی هر چه باشد بسیار آزار دهنده است و کاربران را از استفاده از این وسیله کاربردی منصرف می‌کند. به نحوی که افرادی که در خانه حضور دارند به محض این که درب ظرفشویی را برای شستن ظرف‌های روزانه باز می‌کنند و با این بو مواجه می‌شوند، به طور کامل قید استفاده از این دستگاه را می‌زنند و خودشان دست به کار می‌شوند تا ظرف‌های تلنبار شده را به مایع ظرفشویی و اسکاچ بشویند.

به همان اندازه که بوی بد منتشر شده از ماشین لباسشویی می‌تواند آزار دهنده و منزجر کننده باشد، بوی بد ظرفشویی نیز می‌تواند کل محیط خانه و آشپزخانه را پر کند و سبب ناراحتی اعضای خانواده شود.

برای برطرف کردن این مشکل شاید بتوان به طور موقت ظرف‌ها را با دست تمیز کرد؛ اما به راستی این راهکار تا چه زمانی می‌تواند استفاده شود؟

اگر به خاطر بوی بد ظرفشویی درب آن را ببندید و شستشوی دستی ظرف‌ها را انجام دهید، پس برای چه دلیلی این دستگاه گران قیمت را خریداری کرده‌اید!

استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی همیشه بهترین راه حل ممکن نیست. شما باید علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی را پیدا کرده و آن را برطرف نمایید. با ما همراه شده و با علت پیدایش این بو و نحوه از بین بردن آن آشنا شوید.

علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی و باقی ماندن غذا درون دستگاه

یکی از مهم‌ترین دلایل انتشار بوی بد از درون ظرفشویی، انباشته شده غذاها درون دستگاه است. در صورتی که قبل از شستشو ظروف آن‌ها را با آب گرم یا دستمال تمیز کنید و سپس ظرف‌ها را درون ظرفشویی قرار دهید، هیچ غذایی درون ظرفشویی باقی نمی‌ماند که سبب انتشار بوی بد از درون آن شود.

اما در صورتی که هنگام شستشوی ظروف به این نکته توجه نداشته باشید و ذرات غذا روی ظرف‌ها باقی بماند. به مرور این غذاها درون ظرفشویی انباشته می‌شوند و همین امر سبب انتشار بوی بد از درون دستگاه خواهد شد.

علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی
علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی

علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی و تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

از علت‌های انتشار بوی بد ظرفشویی می‌توان به جمع شدن غذاها درون فیلتر دستگاه اشاره کرد. برای برطرف کردن این مشکل کافی است فیلتر را که استوانه‌ای شکل است به سمت عکس به اندازه ۹۰ درجه بچرخانید و سپس فیلتر را از درون ظرفشویی خارج کرده و آن را تمیز کنید. با تمیز کردن فیلتر و از بین رفتن غذاهای مانده‌ای که در آن جمع شده‌اند، بوی بد لباسشویی برطرف خواهد شد.

علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی و تمیز کردن درون ظرفشویی و واشر درب

از دیگر مواردی که در انتشار بوی بد از درون ظرفشویی تاثیرگذار است می‌توان به باقی ماندن غذاها درون ظرفشویی و چسبیدن آن‌ها به سبدها و بدنه دستگاه اشاره کرد. همچنین ممکن است ذرات غذا به واشر درب چسبیده باشند یا آب در این قسمت محبوس شده باشد و همین امر سبب انتشار بوی بد از درون دستگاه شود.

برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید درون ظرفشویی را با دستمال تمیز کنید و واشر درب را نیز جدا کرده و پس از تمیز کردن، آن را مجدداً سر جایش قرار دهید.

تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی

استفاده از محلول خانگی قوی برای از بین بردن بوی ظرفشویی

برای این که بتوانید خارج از علت انتشار بوی بد در ماشین ظرفشویی، آن را برطرف کنید، راه حل دیگری نیز برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن این دستگاه وجود دارد.

برای ضدعفونی کردن ظرفشویی، کافی است مقداری سرکه و جوش شیرین را ترکیب کرده و درون یک ظرف در داخل ظرفشویی قرار دهید. به محض این که ظرفشویی را روشن کنید محتویات ظرف به همراه آب درون دستگاه حرکت می‌کند و تمام جرم‌ها را که سبب انتشار بوی بد شده‌اند از بین می‌برد.

برای این که محلول سرکه و جوش شیرین به خوبی درون ظرفشویی را تمیز کند، باید دمای آب را روی درجه ۶۰ به بالا تنظیم کنید و ظرفشویی را روی دور کند تنظیم کنید تا تمام قسمت‌ها به خوبی تمیز شوند.

تعمیر ماشین ظرفشویی به خاطر بوی بد دستگاه

برخی از مواقع مواد غذایی به اندازه‌ای درون فیلتر جمع شده‌اند که جدا کردن فیلتر از درون دستگاه سخت و دشوار است، همچنین برخی مواقع باید حتماً سبدهای ظرفشویی از درون آن خارج شود و سپس جرم‌های دستگاه را برطرف کنید. در این زمان به شما پیشنهاد می‌کنیم با فراز پشتیبان تماس گرفته و درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی را ثبت نمایید.

مطالب مرتبط