عدم چرخش دیگ لباسشویی- مشکلات متداول ماشین لباسشویی بخش اول

ماشین لباسشویی در نمونه‌های مختلف تولید و به بازار عرضه شده است. در صورتی که خانواده کم جمعیتی دارید بهتر است لباسشویی با ظرفیت ۶ تا ۸ کیلویی خریداری کنید تا مصرف آب و انرژی هنگام استفاده مداوم از لباسشویی بهینه باشد. برای خانواده‌های پرجمعیت هم تولید کنندگان لباسشویی محصولات با ظرفیت بالای ۱۰ کیلویی را طراحی و به بازار عرضه کرده‌اند.

این روزها علاوه بر ظرفیت لباسشویی‌ها به فناوری‌هایی که درون آن‌ها استفاده شده اهمیت زیادی داده می‌شود. افرادی که علاقه‌مند هستند یک لباسشویی مدرن را برای استفاده تهیه کنند، باید به این موضوع توجه داشته باشند که همان اندازه که لباسشویی‌ها پیشرفته‌تر شده‌اند، تعمیر ماشین لباسشویی دشوارتر شده است.

در اینجا به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که چرا لباسشویی نمی‌چرخد. با ما همراه شده و درباره علت بروز این مشکل اطلاعات کافی به دست بیاورید.

عدم چرخش دیگ لباسشوییعدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی و اضافه بار آن

اگر دیگ لباسشویی نمی‌تواند بچرخد و لباس‌ها را بشوید، به عنوان اولین گزینه باید وزن لباس‌های انباشته شده درون آن را بررسی کنید. در صورتی که وزن لباس‌های درون لباسشویی بیش از حد ظرفیت تعیین شده برای دستگاه باشد، دیگ نمی‌تواند بچرخد و لباس‌ها را بشوید. در این زمان باید عملکرد دستگاه را متوقف کرده و پس از باز کردن درب لباسشویی لباس‌های درون آن را کم کنید.

یکی دیگر از موادی که سبب عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی می‌شود، عدم توازن لباس‌های درون آن است. در صورتی که لباس‌ها به صورت نامتوازن درون دیگ لباسشویی توزیع شده باشند، چرخش دیگ با مشکل مواجه خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل نیز باید درب لباسشویی را باز کرده و لباس‌های درون دیگ را از هم جدا کنید سپس نسبت به شستشوی آن‌ها اقدام نمایید.

عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی و خرابی میکروسوییچ درب

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای لباسشویی‌ها رخ دهد و سبب عدم چرخش دیگ شود می‌توان به خرابی میکروسوییچ درب دستگاه اشاره کرد. در صورتی که میکروسوییچ درب خراب شده باشد، درب لباسشویی قفل نخواهد شد و فرآیند شستشو لباس‌ها و چرخش دیگ آغاز نمی‌شود.

برای برطرف کردن این مشکل باید نسبت به تعویض میکروسوییچ درب اقدام نمایید. پس از تعویض میکرسوییچ با نمونه فابریک، درب لباسشویی به خوبی بسته می­شود و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

با توجه به این که تعمیرکاران فراز پشتیبان از قطعات فابریک برای تعمیر لباسشویی استفاده می‌کنند، به شما پیشنهاد می‌کنیم تعویض میکروسوییچ را به این افراد متخصص واگذار کنید.

عدم چرخش دیگ لباسشوییعدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی و خرابی برد دستگاه

مهم‌ترین قسمت هر لوازم خانگی برد آن است. بدون وجود برد لباسشویی عملاً نمی‌تواند هیچ کاری انجام دهد و به یک وسیله بی‌مصرف تبدیل خواهد شد. در صورتی که برد لباسشویی دچار مشکل شود نه دستگاه می‌تواند آبگیری کند و نه فرآیند شستشو لباس‌ها آغاز خواهد شد.

با توجه به این موضوع؛ عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی برخی مواقع ممکن است به دلیل بروز مشکل برای برد لباسشویی اتفاق افتاده باشد. در صورتی که برد لباسشویی از کار افتاده باشد و فرمان چرخش دیگ را صادر نمی­کند، باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیرات ماشین لباسشویی اقدام کنید.

برخی از مواقع عدم چرخش دیگ به دلیل قطع شدن سیم‌های ارتباطی بین پنل و برد رخ می‌دهد و فرمان آغاز کار لباسشویی توسط برد صادر نمی‌شود و باید سیم کشی دستگاه بررسی شده و اتصالی‌ها برطرف شود. برخی مواقع اما برد در اثر نوسانات برق و… مشکل پیدا کرده و باید نسبت به تعمیر برد یا تعویض برد اقدام کنید.

با توجه به این که تعمیر برد لباسشویی از اهمیت بسزایی برخوردار است. این امر را باید به افرادی که در این زمینه خبره هستند واگذار کنید. فراز پشتیبان از افراد متخصص برای عیب یابی و تعمیر لباسشویی‌های مختلف بهره گرفته است. اگر می‌خواهید پس از تعمیر یا تعویض برد لباسشویی مانند روز اول کار کند، به شما پیشنهاد می‌کنم از تعمیرکاران متخصص این مرکز برای تعمیرات برد کمک بگیرید.

عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی و خرابی موتور دستگاه

از دیگر اجزای مهم لباسشویی که در عدم چرخش دستگاه تأثیرگذار است می‌توان به موتور لباسشویی اشاره کرد. در صورتی که موتور لباسشویی نیم سوز شده باید یا این که موتور دستگاه به دلایل مختلف از کار افتاده باشد، لباسشویی یا اصلاً روشن نمی‌شود یا این که پس از چند دقیقه عملکرد آن متوقف شده و دیگ لباسشویی دیگر نمی‌چرخد. برای برطرف کردن این مشکل لباسشویی باید موتور دستگاه را تعمیر یا تعویض کنید.

مطالب مرتبط