عدم تخلیه آب لباسشویی- مشکلات متداول ماشین لباسشویی بخش دوم

درست است که ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس‌ها طراحی و ساخته شده است، اما این وسیله برای این که لباس‌ها را تمیز بشوید به آب و مواد شوینده نیاز دارد. پودری که برای شستشوی لباس‌ها در لباسشویی در نظر گرفته شده مخصوص است. برای این که لباسشویی عملکرد مناسبی جهت استفاده داشته باشد، باید از پودر لباسشویی مناسب استفاده کنید.

با توجه به این که آب شهری برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌شود، این احتمال وجود دارد که به مرور املاح معدنی آب درون دستگاه انباشته شود و لباسشویی نتواند به خوبی آب را تخلیه کند.

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی به دلایل دیگری نیز رخ می‌دهد. در اینجا عواملی که سبب بروز مشکل عدم تخلیه آب ماشین‌های لباسشویی می‌شود مورد بررسی قرار گرفته است. با ما همراه شده و با این عوامل آشنا شوید.

عدم تخلیه آب لباسشویی و مسدود شدن یا پارگی شیلنگ تخلیه

یکی از مهم‌ترین دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی سوراخ شدن یا مسدود بودن شیلنگ تخلیه آب است. اگر شیلنگ تخلیه آب پاره شده باشد، امکان دارد بخشی از آب از درون دستگاه خارج شود؛ اما در صورتی که شیلنگ تخلیه آب مسدود شده باشد، آب به طور کامل درون دستگاه محبوس می‌شود.

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

اگر با این مشکل مواجه شده‌اید، در اولین قدم باید مسیر تخلیه آب را باز کنید. در صورتی که سکه و… درون شیلنگ تخلیه گیر کرده باشد، باید این اجسام را از درون شیلنگ خارج کنید تا آب لباسشویی به خوبی تخلیه شود و بتوانید از این دستگاه برای شستشوی لباس‌ها استفاده کنید.

در صورتی که عدم تخلیه آب لباسشویی به دلیل پاره بودن شیلنگ تخلیه رخ داده باشد، باید نسبت به تعویض شیلنگ اقدام نمایید. اگر دانش فنی کافی جهت تعویض شیلنگ تخلیه آب لباسشویی را ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با شماره‌های فراز پشتیبان تماس گرفته و از تعمیرکاران این مرکز برای انجام این کار کمک بگیرید.

عدم تخلیه آب لباسشویی و خرابی پمپ تخلیه

در صورتی که پمپ تخلیه لباسشویی دچار مشکل شده باشد نیز آب از درون دستگاه به خوبی تخلیه نخواهد شد. اگر پمپ تخلیه لباسشویی به دلیل استفاده طولانی مدت از لباسشویی یا نوسان برق نیم سوز شده باشد، تخلیه آب لباسشویی به کندی انجام می‌شود. این امر سبب می‌شود که بقیه اجزای لباسشویی فشار زیادی را هنگام استفاده تحمل کنند.

در صورتی که پمپ تخلیه سوخته باشد، به طور کامل تخلیه آب لباسشویی متوقف خواهد شد؛ زیرا بخشی از دستگاه وظیفه مکش آب و هدایت آن به سمت بیرون را داشته به طور کامل از کار افتاده است. برای برطرف کردن این مشکل باید نسبت به تعویض پمپ تخلیه اقدام کنید.

تعمیرکاران فراز پشتیبان به جای پمپ تخلیه آسیب دیده لباسشویی، پمپ تخلیه فابریک دستگاه را درون آن قرار می‌دهند. به همین دلیل پس از تعمیر ماشین لباسشویی آب به خوبی از درون دستگاه تخلیه می‌شود و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

تعمیرات لباسشویی عدم تخلیه آب لباسشویی و بروز مشکل برای سیم کشی دستگاه

سیم‌های ارتباطی ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن هستند. به واسطه این سیم‌ها بخش‌های مختلف لباسشویی با هم ارتباط برقرار می‌کنند و دستورات کاربران اجرا می‌شود. در صورتی که سیم کشی‌های داخلی لباسشویی دارای قطع شدگی یا اتصالی باشند، فرمان تخلیه آب لباسشویی توسط برد دستگاه صادر نخواهد شد.

اگر عدم تخلیه آب لباسشویی به دلیل بروز مشکل برای سیم کشی دستگاه رخ داده باشد، باید با تعمیرکاران فراز پشتیبان تماس گرفته و درخواست تعمیرات لباسشویی را ثبت کنید.

تعمیرکاران این مرکز به محض تماس مشتری در محل حاضر شده و نسبت به برطرف کردن اتصالی‌ها و قطع شدگی‌های سیم‌های لباسشویی اقدام می‌کنند. پس از عیب یابی و تعمیرات دستگاه عملکرد آن مانند قبل خواهد شد و هنگام شستشوی لباس‌ها مشکلاتی مانند عدم تخلیه آب رخ نخواهد داد.

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی و خرابی برد

برخی از افراد تصور می‌کنند که برد لباسشویی هیچ ربطی به فرایند تخلیه آب ندارد. در صورتی که تمام دستورات کاربران که توسط پنل صادر می‌شوند به وسیله برد به مرحله اجرا در می‌آیند. در صورتی که برد لباسشویی صدمه دیده باشد یا سیم بین برد یا پنل قطع شده باشد، فرمان تخلیه آب اجرا نخواهد شد.

اگر عدم تخلیه آب لباسشویی به دلیل خرابی برد یا قطع شدن رابطه برد و پنل رخ داده باشد، باید از افراد متخصص برای برطرف کردن این مشکل کمک بگیرید.

مطالب مرتبط