ظرفیت ماشین لباسشویی‌ها و نحوه انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب

ماشین لباسشویی در رنگ بندی‌های متنوع و توسط کمپانی مختلف ساخته شده است و این روزها در هر خانه‌ای یک نمونه از این محصول دیده می‌شود. برخی از افراد لباسشویی‌های قدیمی که درب آن‌ها از قسمت بالا باز می‌شود را ترجیح می‌دهند و هنوز هم از این لباسشویی‌ها برای شستشوی لباس‌های روزانه استفاده می‌کنند. لباسشویی‌های درب از بالا بیشتر حالت کهنه شور دارند و هنگام استفاده از آن‌ها باز هم سختی‌هایی برای کاربر وجود دارد.

به همین دلیل لباسشویی‌های اتوماتیک که درب از جلو هستند با استقبال خوبی از سمت بانوان خانه دار مواجه شده‌اند. برای استفاده از این لباسشویی‌ها نیازی نیست که کار خاصی انجام دهید. شما تنها باید لباس‌ها را درون ماشین لباسشویی بگذارید و تنظیمات لازم را انجام دهید تا دستگاه شروع به کار کند و لباس‌ها را بشوید.

لباسشویی‌های اتوماتیک با پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیاری کرده‌اند. این لباسشویی‌ها دارای دستورات مختلفی برای شستشو لباس‌ها و خشک کردن آن‌ها به بهترین نحو هستند. همچنین ظرفیت لباسشویی‌های اتوماتیک نیز متنوع‌تر از گذشته شده است تا افرادی که خانواده‌های پرجمعیت‌تری دارند بتوانند لباسشویی مناسب‌تری را انتخاب کنند و مجبور نباشند یک روز کامل را برای شستشوی لباس‌های کثیف در نظر بگیرند.

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی‌ها و لباسشویی‌های ۶ تا ۷ کیلویی

ماشین لباسشویی‌هایی که در ظرفیت ۶ تا ۷ کیلویی طراحی و ساخته شده‌اند برای استفاده خانواده‌های کم جمعیت گزینه مناسبی هستند تازه عروس‌ها و افرادی که یک فرزند دارند و حتی سالمندان که دو نفر هستند می‌توانند این لباسشویی‌ها را برای استفاده انتخاب کنند.

با توجه به این که ظرفیت شستشوی لباس‌ها با این محصولات محدود است، افرادی که خانواده پرجمعیتی دارند نباید لباسشویی‌هایی که ۶ تا ۷ کیلویی هستند را انتخاب کنند؛ زیرا ممکن است این افراد لباس‌های بیش از اندازه درون این دستگاه‌ قرار دهند تا سریع‌تر شستن لباس‌ها به پایان برسد. این امر سبب می‌شود که دیگ لباسشویی از حالت بالانس خارج شود و وارد شدن فشار بیش از حد به دستگاه کاربران را نیازمند دریافت خدمات تعمیر لباسشویی کند.

همچنین با توجه به این که لباس‌های خانواده‌های پرجمعیت زیاد است، لباسشویی زمان بیشتری روشن خواهد بود و استفاده مداوم از دستگاه در کاهش طول عمر مفید آن و افزایش بهای برق مصرفی تأثیرگذار است.

ظرفیت ماشین لباسشویی‌ها و لباسشویی‌های ۸ تا ۱۰ کیلویی

این ماشین لباسشویی‌ها برای خانواده‌های با جمعیت متوسط مناسب هستند. اگر خانواده‌ای سه تا شش نفره دارید، این لباسشویی مناسب شما است. این نسل از لباسشویی‌ها توسط کمپانی‌های مختلف ساخته می‌شوند و هر امکاناتی که لباسشویی‌های پیشرفته داشته باشند را این محصولات نیز دارند. تنها تفاوت لباسشویی‌های ۷ تا ۱۰ کیلویی با دیگر محصولات ظرفیت شستشوی آن‌ها است.

اگر خانواده‌ای با جمعیت حدود ۶ نفر دارید و نمی‌خواهید زمان زیادی را در طول هفته صرف شستشوی لباس‌های اعضای خانواده نمایید، به شما پیشنهاد می‌کنیم این ماشین لباسشویی‌ها را برای استفاده خریداری کنید. تا هم زمان شستشوی لباس‌ها برای شما کمتر شود و هم بتوانید لباس‌ها را سریع‌تر و با مصرف انرژی و مواد شوینده کم‌تری بشویید و خشک کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی
ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی‌ها و لباسشویی‌های با ظرفیت بالاتر از ۱۰ کیلویی

در میان ماشین لباسشویی‌های موجود در بازار محصولاتی به چشم می‌خورند که دارای ظرفیت شستشوی ۱۰ کیلو و بیشتر هستند. این نسل از لباسشویی‌ها برای خانواده‌های پرجمعیت که تعداد نفرات آن‌ها بیشتر از ۷ نفر است مناسب می‌باشد. ظرفیت بالای این لباسشویی با توجه به این که حجم لباس‌های شسته نشده این خانواده‌ها زیادتر از دیگران است در نظر گرفته شده و نباید به دلیل ظرفیت بالای لباسشویی از آن برای شستشو پتو و… استفاده کنید.

ارتباط ظرفیت لباسشویی و تعمیر ماشین لباسشویی

تصور این که سایز لباسشویی و انتخاب لباسشویی مناسب برای استفاده رابطه مستقیمی با دریافت خدمات تعمیر لباسشویی داشته باشد برای بسیاری از کاربران پذیرفتنی نیست؛ اما کافی است یکبار به تعمیرگاه‌های مختلف در سطح شهر مراجعه کرده و علت خرابی اغلب لباسشویی‌ها را سؤال کنید.

بیشتر ماشین لباسشویی‌ها بدون توجه به نیاز خانواده خریداری می‌شوند و با توجه به این که لباسشویی مدام استفاده می‌شود، انتخاب ظرفیت نامناسب دستگاه سبب استهلاک زودتر از موعد لباسشویی خواهد شد.

به عنوان مثال اگر یک خانواده پرجمعیت لباسشویی با ظرفیت کم را انتخاب باشد، برای شستشوی لباس‌ها باید چندین و چند بار دستگاه را روشن کند و همین امر سبب افزایش مصرف انرژی و افزایش زمان استفاده از لباسشویی می‌شود. به همین دلیل قطعات لباسشویی زودتر از زمان تعیین شده برای آن‌ها مستهلک می‌شوند و باید خدمات تعمیرات لباسشویی را برای تعویض قطعات از فراز پشتیبان دریافت کنید.

مطالب مرتبط