ظرفیت ماشین ظرفشویی ها و نحوه انتخاب یک ظرفشویی مناسب

کاربران زیادی وجود دارند که هنوز هم درباره این که ماشین ظرفشویی یک وسیله کارآمد است یا نه مردد هستند. این افراد برای انتخاب یک ظرفشویی به اندازی دو دل هستند و فکر و خیال می‌کنند که علیرغم این که ظرفشویی های متنوعی در بازار ارائه شده، باز هم ممکن است برای خرید یک ظرفشویی مناسب نتوانند قاطعانه تصمیم گیری کنند.

برای این که بتوانید یک ظرفشویی را بدون لحظه‌ای تردید خریداری کنید، باید با قابلیت‌های این محصول آشنایی کافی داشته باشید. ظرفشویی های مدرن امروزی این قابلیت را دارند که حتی بدون حضور صاحب‌خانه کار شستشوی ظروف را آغاز کنند و آن‌ها را تمیز و خشک شده تحویل دهند. برای استفاده از این قابلیت کافی است عملکرد ظرفشویی را به نحوی تنظیم کنید که شستشوی ظروف را در ساعت مد نظرتان آغاز کند.

از دیگر قابلیت‌هایی که ماشین ظرفشویی­های جدید دارند این است که می‌توانید آن­ها را با استفاده از گوشی هوشمندتان تنظیم کنید. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که حتی تنظیمات اولیه ظرفشویی را هنگامی که در بیرون از خانه هستید انجام دهید و ظرفشویی را برای شستن ظروف استفاده کنید.

این دو فناوری بسیاری از کاربران را برای خرید یک ظرفشویی جدید قانع می‌کنند. اگر با بررسی امکانات ظرفشویی های متنوع برای خرید یک ماشین ظرفشویی قانع شده‌اید، حال نوبت آن است که درباره این موضوع تصمیم گیری کنید که ظرفیت ماشین ظرفشویی باید چقدر باشد تا به راحتی بتوانید از این محصول استفاده کنید.

تعمیر ماشین ظرفشوییماشین ظرفشویی رومیزی انتخابی مناسب برای خانواده‌های کوچک

یکی از ظرفشویی هایی که برای استفاده در خانه‌های کوچک ارائه شده، ظرفشویی رومیزی است. با کمک این محصول می‌توانید بشقاب و قاشق و چنگال‌های روزانه را بشویید. اگر خانواده‌ای کوچک دارید و ظروف روزانه‌ای که برای شستشو دارید کم است، این گزینه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

هنگام انتخاب ظرفشویی رومیزی به این موضوع توجه داشته باشید که این محصولات قابلیت شستشوی ظروف زیاد را ندارند. اگر خانواده بزرگی دارید و این گزینه را برای خرید انتخاب کرده‌اید، باید ساعت‌ها ظرفشویی را برای استفاده روشن نگه دارید تا بتوانید ظروف کثیف را به وسیله آن بشویید. استفاده مداوم از این دستگاه سبب می‌شود که ظرفشویی زودتر مستهلک شود و نیاز شما به تعمیر ماشین ظرفشویی کاملاً بدیهی خواهد بود.

از دیگر مواردی که باید به آن توجه نشان دهید این است که ظرفشویی رومیزی قادر به شستشوی ظروف بزرگ نیست؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید دست به سیاه و سفید بزنید و حتی قابلمه‌های غذا را با دست بشویید، بهتر است گزینه دیگری را برای استفاده مد نظر داشته باشید.

ماشین ظرفشویی های ۶ تا ۸ نفره

خانواده‌هایی که متوسط هستند و می‌خواهند یک ماشین ظرفشویی مناسب برای استفاده روزانه داشته باشند، بهتر است از بین ظرفشویی های ۶ تا ۸ نفره یک گزینه را برای استفاده مد نظر داشته باشند. با توجه به این که ظرفیت شستشوی این محصولات متوسط است، مشکلی از بابت این که چندین بار ظرف‌ها را برای شستشو درون دستگاه قرار دهید نخواهید داشت.

شستشوی یکباره ظروف درون ظرفشویی سبب می‌شود که در مصرف انرژی و آب تا حد امکان صرفه جویی شود. با توجه به این که یکبار دستگاه پر از آب می‌شود و ظرف‌ها را می‌شوید و آب کشی می‌کند و یک بار انرژی برق برای شستشوی ظروف استفاده می‌شود، هزینه برق و آب نیز معقول خواهد بود.

تعمیر ماشین ظرفشوییماشین ظرفشویی های ۱۰ نفره و بیشتر

خانواده‌هایی که پرجمعیت هستند به مراتب ظروف بیشتری را در طول روز برای شستشو خواهند داشت. ظروف یک وعده این خانواده‌ها برابر با ظروف یک مهمانی متوسط خواهد بود؛ بنابراین این خانواده‌ها باید ظرفشویی که انتخاب می­کنند، به اندازه‌ای ظرفیت داشته باشد که بتوان به راحتی ظرف‌ها را در آن مورد شستشو قرار داد.

ماشین ظرفشویی های با ظرفیت بیشتر از ده نفر برای خانواده‌های پرجمعیت گزینه مناسبی خواهد بود. این ظرفشویی­ها به نحوی طراحی شده‌اند که جایگاه قرار دادن بشقاب‌ها و… در آن‌ها بیشتر است. به همین دلیل ظرف‌های یک مهمانی را به راحتی می‌توان به صورت یکباره در این ظرفشویی های مورد شستشو قرار دارد و تمیز کرد.

با توجه به ظرفیت بالای این ماشین ظرفشویی ها سبدهای آن‌ها به صورت متحرک طراحی می‌شود. به همین دلیل به راحتی می‌توانید ظرف‌های بزرگ مانند ماهی‌تابه و قابلمه را درون ظرفشویی بشویید و نیازی به شستشوی دستی کاسه‌های بزرگ آش و … نخواهید داشت.

مطالب مرتبط