طریقه حمل ماشین لباسشویی

اگر پیش از این درگیر اسباب کشی منزل بوده باشید حتما سختی ها و دردسرهای این کار را متوجه شده اید. به تمام دردسرهای اسباب کشی باید نگرانی برای انواع لوازم را نیز اضافه کرد. این نگرانی به ویژه در زمان حمل لوازمی مانند ماشین لباسشویی و یخچال بیشتر نمود پیدا می کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این مطلب طریقه صحیح حمل ماشین لباسشویی را آموزش دهیم.

نکات مهم در حمل صحیح ماشین لباسشویی

اگر در هنگام اسباب کشی برخی نکات را رعایت کنید احتمال آسیب وارد شدن به لوازمتان بسیار کمتر خواهد شد. در ادامه برخی نکات مهم در رابطه با حمل صحیح ماشین لباسشویی را به شما ارائه خواهیم کرد.

بسته بندی ماشین لباسشویی

یک نکته مهم در هنگام جا به جایی ماشین لباسشویی این است که به خوبی آن را بسته بندی کنید. قبل از هر چیز اطمینان حاصل کنید که هیچ لباسی در داخل ماشین لباسشویی نباشد و منبع آب دستگاه قطع شده باشد. همچنین دقت کنید که آب داخل ماشین و شلنگ کاملا تخلیه شده باشد. بهتر است که ماشین لباسشویی را در داخل کارتن مخصوص به خود قرار دهید تا سر جای خود چفت شده و ثابت بایستد.

در بسته بندی ماشین لباسشویی استفاده از پلاستیک های حباب دار یا فوم های مخصوص می تواند بسیار موثر باشد. در واقع اینگونه ابزارها نقش ضربه گیر را ایفا می کنند و در برابر ضربات کوچکی که ممکن است در اسباب کشی به دستگاه وارد شود مقاومت خواهند کرد. همچنین می توانید از روکش های ضربه گیر نیز برای پوشش دادن ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

بستن پیچ های حمل ماشین لباسشویی

اگر هنگام نصب ماشین لباسشویی دقت کنید می بینید که تعدادی پیچ از آن باز می شود. در هنگام حمل ماشین لباسشویی لازم است که این پیچ ها مجددا بسته شوند.

در صورتی که این کار را انجام ندهید ممکن است در هنگام حمل ماشین لباسشویی، دیگ آن از حالت تعادل خارج شده و با بدنه دستگاه برخوردهایی را داشته باشد که مشکلات جدی را برای ماشین لباسشویی به وجود می آورد. برای بستن پیچ های حمل ماشین لباسشویی می توانید از مراکز تعمیر ماشین لباسشویی بخواهید تا یک تکنسین را به محل سکونت شما بفرستد.

حمل صحیح ماشین لباسشویی

حمل ماشین لباسشویی به صورت ایستاده

حمل ماشین لباسشویی باید به صورت ایستاده اتفاق بیفتد زیرا در غیر این صورت ممکن است به سیستم آن آسیب وارد شود. همچنین دقت نمایید که ماشین لباسشویی در هنگام جا به جایی کاملا محکم شده باشد و در جای خود ثابت باشد. حرکت کردن بیش از حد ماشین لباسشویی در هنگام جابه جایی باعث بر هم خوردن تعادل سیستم آن خواهد شد.

حمل صحیح ماشین لباسشویی

سایر نکات در حمل ماشین لباسشویی

بهتر است که جابه جایی ماشین لباسشویی توسط دو نفر انجام شود نه بیشتر و نه کمتر! حتما می پرسید چرا! به این دلیل که بهترین حالت برای متعادل نگاه داشتن ماشین لباسشویی در هنگام جابه جایی حالتی است که از هر طرف یک نفر آن را گرفته باشد.

نکته دیگر این است که در هنگام بارگیری لوازم به هیچ عنوان نباید پای خود را روی سقف ماشین لباسشویی بگذارید. یک روش ساده برای جابه جایی هر چه آسان تر ماشین لباسشویی این است که از چرخ مخصوص حمل بار استفاده نمایید.

در حمل ماشین لباسشویی بهترین گزینه استفاده از تجربه شرکت های مختلف باربری است. اما اگر علاقه ای به صرف هزینه اضافی برای حمل وسایل خود ندارید و قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید حتما به توصیه های یاد شده دقت کنید.

ضمن اینکه می توانید از شرکت سازنده ماشین لباسشویی خود نیز در مورد نحوه حمل ماشین لباسشویی کمک بخواهید. راه دیگر نیز مشورت گرفتن از مراکز تعمیر ماشین لباسشویی است که در این زمینه خبره هستند.

مطالب مرتبط