طریقه حمل ماشین ظرفشویی

اسباب کشی همیشه یکی از دغدغه های مستاجران است و همواره این افراد باید نگران لوازم و وسایل خود باشند. در این میان برخی از لوازم حساس تر از بقیه بوده و در حمل آنها باید دقت بیشتری کرد. از جمله این لوازم می توان به ماشین ظرفشویی اشاره داشت. برای اینکه با طریقه حمل ماشین ظرفشویی آشنا شوید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

مراحل مختلف حمل ماشین ظرفشویی

حمل ماشین ظرفشویی نیازمند رعایت نکاتی است که در ادامه مهم ترین آنها را در قالب چند مرحله مختلف خواهیم آورد.

تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی

قطع برق ماشین ظرفشویی

اولین اقدامی که باید برای جابه جایی ماشین ظرفشویی و به طور کلی هر نوع وسیله الکترونیکی دیگر انجام دهید این است که آن وسیله را از برق جدا کنید. این کار بسته به نوع اتصال ماشین ظرفشویی به ئبرق متفاوت خواهد بود و دو حال سوکت دار و بدون سوکت را شامل می شود.

جداسازی ماشین ظرفشویی از کانتر

معمولا ماشین های ظرفشویی برای اینکه در یک نقطه ثابت باشند به وسیه چند پیچ به کانتر متصل می شوند. برای جابه جای ماشین ظرفشویی باید این پیچ ها را باز کرده و ماشین ظرفشویی را به طور کامل از کانتر جدا کنید. دثت کنید که پیچ ها را در یک جای مشخص نگهداری کنید چون احتمالا بعدا دوباره به آنها نیاز پیدا می کنید.

جداسازی پایه های ماشین ظرفشویی

به طور معمول اکثر ماشین های ظرفشویی دارای پایه هایی هستند که محکم روی زمین قرار گرفته و تعادل دستگاه را حفظ می کنند. این پایه ها معمولا قابل تنظیم هستند و برای جدا کردن آنها بهتر است در ارتفاعی بالاتر از کف زمین قرار بگیرند تا راحت تر بتوان آنها را جدا کرد. معمولا با استفاده از یک آچار می توان پایه ها را از ماشین ظرفشویی جدا کرد. در صورتی که خودتان امکان انجام این کار را نداشتید می توانید با مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی

بیرون آوردن ماشین ظرفشویی

اغلب اوقات ماشین ظرفشویی در کنار سینک ظرفشویی و در داخل کابینت های آشپرخانه تعبیه شده است. قبل از اینکه اقدام به خارج کردن ماشین ظرفشویی از داخل کابینت کنید حتما از خالی بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر ظروف و وسایل دیگری در قفسه های اطراف ماشین ظرفشویی وجود دارد آنها را نیز خالی کنید. بعد از انجام این کار باید به آرامی و دقت اقدام به بیرون کشیدن ماشین ظرفشویی کنید. با توجه به سنگین بودن ماشین ظرفشویی می توانید از کمک یک نفر دیگر نیز برای بیورن کشیدن آن استفاده کنید.

قطع آب ماشین ظرفشویی

انجام این مرحله کاملا ساده بوده و تنها کافی است که منبع تامین آب را ببندید تا از ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری شود. همچنین هر ماشین ظرفشویی دارای دو خط ورود و تخلیه آب می باشد که به وسیله دو لوله یا شلنگ به ماشین ظرفشویی متصل شده است. برای جداسازی این دو لوله کافی است که مهره های آن را باز کنید و لوله را از ماشین ظرفشویی جدا نمایید.

حمل ماشین ظرفشویی

بعد از اینکه تمام مراحل یاد شده را طی کردید اینک نوبت به حمل ماشین ظرفشویی به مقصد مورد نظر می رسد. دقت داشته باشید که ماشین ظرفشویی را به خوبی بسته بندی کنید تا در هنگام جابه جایی دچار آسیب دیدگی نشود. استفاده از پتو برای پوشاندن ماشین ظرفشویی می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین پیچاندن یک طناب به دور پتوی مذکور می تواند باعث ثابت شدن ماشین و جلوگیری از افتادن پتو شود. همچنین می توانید در حمل ماشین ظرفشویی از چرخ های مخصوص باربری استفاده نمایید تا جابه جایی آن آسان تر شود.

دقت در جابه جایی ماشین ظرفشویی باعث خواهد شد که بدون وارد آمدن آسیب، ماشین ظرفشویی را به محل مورد نظر انتقال دهید. صرف وقت و انرژی کافی در حمل ماشین ظرفشویی از صرف هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند.

مطالب مرتبط