آموزش تعمیر ظرفشویی تا چه اندازه برای کاربران ضروری است؟

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی یکی از دوره هایی است که برخی از تعمیرگاه های مجاز برگزار می کنند تا علاقه مندان به امور فنی بتوانند در آن ها شرکت کرده و چگونگی عیب یابی و تعمیر این نمونه از لوازم خانگی را فرا بگیرند.

در طول این دوره ها برخی از آموزش ها به صورت مقدماتی ارائه می شوند تا افرادی که تنها برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی منزلشان در دوره شرکت کرده اند بتوانند از این طریق مشکلات ساده را به راحتی برطرف کنند؛ اما آموزش های تخصصی که مربوط به شناسایی مشکلات قطعات الکترونیکی دستگاه و تعمیرات برد، المنت و… است برای افرادی که علاقه مند هستند در این حوزه مشغول به کار شوند مفید خواهد بود.

با وجود این که دوره های تعمیر ظرفشویی با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده است، اما برخی از افرادی که از دانش فنی برخوردارند ممکن است زمان کافی برای شرکت در این را دوره ها نداشته باشند. به همین دلیل فراز پشتیبان با انتخاب تعمیرکاران زبده و ارائه آموزش های لازم به آن ها، این امکان را برای همگان فراهم کرده که درخواست عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی را از طریق شماره های این مرکز ثبت کنند و در اسرع وقت خدمات مورد نظرشان را دریافت نمایند.

تعمیر ظرفشویی

آیا پس از خرید کاربران می توانند به تنهایی ماشین ظرفشویی را در محل نصب کنند؟

آنچه که سبب می شود تعمیر ظرفشویی در همان روزهای ابتدایی خرید این دستگاه فرا برسد، نصب نادرست این محصول در محل است؛ زیرا کاربران هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی این باور را دارند که تنها باید شیر ورودی آب را به شیر تعبیه شده در کنار دستگاه وصل کرده و سپس لوله خروج آب را به فاضلاب متصل کنند و در نهایت با اتصال دوشاخه به برق ماشین ظرفشویی را برای شستشوی ظروف روزانه آماده نمایند.

در صورتی که نصب ماشین ظرفشویی آداب خاص خود را می طلبد و باید نصب آن مطابق دستورالعملی که در دفترچه راهنما همراه محصول ارائه شده انجام شود. در اولین مرحله از نصب ظرفشویی باید محلی که دستگاه در آن قرار می گیرد صاف باشد تا ظرفشویی هنگام شستشوی ظروف دچار لغزش نشده و سر و صدای آن افزایش پیدا نکند. زیرا ناصاف بودن محل قرارگیری ظرفشویی سبب می شود که وارد شدن فشار آب سبب لیز خوردن دستگاه بر روی سطح شده و ظرف ها درون آن جابجا شوند.

دومین نکته ای که هنگام نصب ظرفشویی باید به آن توجه داشته باشید چک کردن سالم بودن پریز برق و عدم وجود اتصالی در آن است؛ زیرا کوچک ترین نوسانی در برق شهری سبب نیم سوز شدن قطعات الکترونیکی این محصول شده و نیاز کاربران را به تعمیر ظرفشویی افزایش می دهد.

در قدم سوم باید محلی که برای نصب ظرفشویی در نظر گرفته شده را با دقت به وسیله متر اندازه بزنید و در صورتی که اندازه در نظر گرفته شده متناسب با ابعاد دستگاه نیست، مکان دیگری را برای قرار دادن آن در نظر بگیرد.

در مرحله آخر باید شلنگ ورودی آب و شلنگ خروجی را به درستی در محل نصب کنید و از چکه نکردن آب و مسدود نبودن یا پیچ نخوردن شیلنگ ها اطمینان حاصل کنید. سپس باید یک بار ماشین ظرفشویی را در حالتی که هیچ ظرفی درون آن قرار ندارد روشن کرده و برنامه های مختلف شستشو را امتحان کنید تا بتوانید مشکلات احتمالی که در مونتاژ دستگاه رخ داده را در همان ابتدای امر پیدا کرده و با تعمیر ظرفشویی رفع نمایید.

تعمیر ظرفشویی

آیا تعمیر ظرفشویی برای هر مدل با مدل دیگر تفاوت دارد؟

ماشین های ظرفشویی با وجود این که دارای امکانات متفاوتی هستند اما از قطعاتی مشخص تشکیل شده اند که هنگام تعمیر ظرفشویی عملکرد تک تک آن ها بررسی شده و مشکلات موجود برطرف می شوند.

هر چند فناوری هایی که برای ماشین های ظرفشویی امروزی در نظر گرفته شده تعمیر آن ها را به نسبت سخت تر کرده است و تعمیرکاران باید علاوه بر تسلط بر تعمیر اجزای الکترونیکی دستگاه با امکانات نوینی که در آن تعبیه شده نیز آشنایی کافی داشته باشند.

گارانتی ماشین ظرفشویی تحت چه شرایطی اعتبار دارد؟

در صورتی که ماشین ظرفشویی را بدون گارانتی معتبر خریداری کرده باشید، تعمیر ظرفشویی در طول بازه زمانی تعیین شده تنها با پرداخت هزینه امکان پذیر خواهد بود. به همین دلیل بیشتر کاربران علاقه مند هستند درباره شرایطی که گارانتی ظرفشویی اعتبار دارد اطلاعات بیشتری به دست بیاورند.

اولین نکته ای که برای خرید ماشین ظرفشویی گارانتی دار باید به آن توجه داشته باشید، وجود داشتن هولوگرام بر روی ورق ضمانت نامه است؛ زیرا بدون وجود این هولوگرام نمایندگی مجاز فراز پشتیبان هیچ گونه تعهدی را در قبال ارائه خدماتی که شامل گارانتی هستند بر عهده نخواهد داشت.

 به عنوان دومین نکته آن چیزی که سبب فسخ گارانتی می شود، تعمیرات خودسرانه ماشین ظرفشویی است؛ بنابراین بهتر است در صورت مشاهده هر نوع مشکل دستگاه را از برق خارج کرده و با نمایندگی مجاز جهت عیب یابی و تعمیر ظرفشویی تماس حاصل نمایید.

سومین نکته به چگونگی حمل و جابجایی ماشین ظرفشویی از فروشگاه تا محل زندگی تان مرتبط است. اگر ضربه ای به محصول خریداری شده در طول مسیر وارد و سبب آسیب دیدن آن شده باشد، مشکلات به وجود آمده شامل گارانتی ارائه شده نخواهند شد؛ زیرا فراز پشتیبان تنها در صورتی که مشکلات ایجاد شده برای دستگاه در طول فرآیند تولید و مونتاژ رخ داده باشند خدمات پس از فروش را برای تعمیر رایگان یا تعویض محصول ارائه می کند.

 در مرحله آخر باید به این موضوع توجه داشته باشید که تنها زمانی امکان استفاده از خدمات نمایندگی مجاز را خواهید داشت که نصب محصول توسط تعمیرکاران نمایندگی مجاز صورت پذیرفته باشد؛ بنابراین کاربرانی که شخصاً این دستگاه را نصب و راه اندازی کرده اند، امکان استفاده از خدمات پس از فروش را نخواهند داشت.

تعمیر ظرفشویی

آیا قیمت ماشین ظرفشویی در عملکرد آن تاثیرگذار است؟

خرید ماشین ظرفشویی گران قیمت سبب به تعویق افتادن تعمیر ظرفشویی و بروز مشکل برای آن نمی شود، بلکه این نحوه استفاده از لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی است که سبب کاهش یا افزایش طول عمر و کارایی آن ها می گردد.

هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی باید از برنامه ها به نحو درست استفاده کنید تا میزان مصرف انرژی این محصول کمتر شده و طول عمر بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال برای شستشوی لیوان های چای که به اندازه ظروف غذای ناهار چرب و کثیف نیستند، بهتر است برنامه شستشوی سریع را انتخاب کنید تا فرآیند شستشو و آبکشی با سرعت بیشتری انجام شود و آب کمتری نیز برای شستشو مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین برای افزایش طول عمر این دستگاه باید همیشه آن را زیر نظر داشته باشید تا در صورتی که صدایی ناآشنایی از درون دستگاه به گوش می رسد یا متوجه شده اید که عملکرد ماشین ظرفشویی دچار اختلال شده بتوانید نسبت به رفع مشکلات و تعمیر ظرفشویی در اسرع وقت اقدام نمایید.

ماشین ظرفشویی های رومیزی برای چه افرادی مناسب هستند؟

ماشین های ظرفشویی رومیزی که خدمات تعمیر ظرفشویی توسط نمایندگی فراز پشتیبان برای آن ها نیز ارائه می شود، نمونه هایی جمع و جور هستند که برای استفاده در خانه های آپارتمانی و طراحی و عرضه شده اند.

این نسل از ظرفشویی ها با وجود این که ابعاد کوچک تری دارند برای استفاده افرادی که تنها زندگی می کنند یا زوج های جوانی که رفت و آمد به خانه آن ها کم است مناسب می باشند.

اغلب ماشین ظرفشویی های رومیزی دارای یک قفسه هستند که برای شستشوی ظرف ها و قاشق و چنگال ها محلی در نظر گرفته شده است و بارزترین تفاوتی که این نمونه از ظرفشویی ها با سایر مدل ها دارند، عدم امکان شستشوی ظروف مانند ظرف های بزرگ و قابلمه ها درون آن ها می باشد.

اما تولیدکنندگان این محصولات را به گونه ای طراحی کرده اند که با وجود برچسب انرژی A+، قابلیت خشک کردن ظروف و وجود برنامه هایی مانند شستشوی سریع به خوبی بتوانند نیاز کاربران را برطرف کنند.

تعمیر ظرفشویی

ماشین ظرفشویی های موجود در بازار چند نوع بوده و دارای چه کاربردهایی هستند؟

تفاوتی ندارد کاربران قصد خرید یک ماشین ظرفشویی نوین را دارند یا برای برطرف کردن مشکلات این دستگاه درخواست تعمیر ظرفشویی را ثبت کرده اند. در هر دو حالت سوالاتی که بی وقفه در ذهن آن ها تکرار می شود سبب تردید کاربران می گردد. به عنوان مثال هنگام خرید ماشین ظرفشویی کاربران با محصولات متنوعی مواجه می شوند که توسط کمپانی های سرشناس طراحی شده اند و انتخاب یک گزینه از بین آن ها یکی از سخت ترین کارهای جهان خواهد بود.

برای انتخاب یک ماشین ظرفشویی مناسب باید به این نکته توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی های توکار که بین کابینت های آشپزخانه نصب می شوند نیاز به فضای کافی برای قرار گرفتن در این مکان دارند؛ بنابراین اگر در بین کابینت ها محل مناسبی برای قرار دادن این دستگاه در نظر نگرفته اید، بهتر است از بین مدل های دیگر نمونه مد نظرتان را انتخاب نمایید.

دو نمونه دیگر که ماشین ظرفشویی های رومیزی و ایستاده هستند علاوه بر ابعاد در نوع برنامه های شستشو و قابلیت هایی که برای آن ها در نظر گرفته شده نیز متفاوت می باشند؛ بنابراین کاربرانی که فضای کافی برای قرار دادن ماشین ظرفشویی در خانه دارند و نیازمند استفاده از قابلیت های نوین ماشین ظرفشویی های جدید هستند، بهترین نمونه از بین مدل های ایستاده را انتخاب می کنند.

توجه به این نکته ضروری به نظر می رسد که تعمیر ظرفشویی های رومیزی با توجه به ابعاد و قابلیت هایی که برای آن ها در نظر گرفته شده نسبت به سایر مدل ها راحت تر است؛ اما برای مدل های پیشرفته تر باید از تعمیرکارانی کمک بگیرید که از دانش کافی در این زمینه برخوردار می باشند. همچنین برخی از مواقع تجهیزاتی که دچار مشکل شده اند دارای قیمت بالایی هستند، بنابراین هزینه تعمیر ظرفشویی نسبت به خرید آن بیشتر تمام می شود.

تعمیر ظرفشویی

ماشین ظرفشویی توکار چه تفاوتی با مدل های دیگر دارد؟

ماشین ظرفشویی های توکار از مدرن ترین و امروزی ترین محصولاتی هستند که برای آشپزخانه هایی با دکوراسیون های جدید ارائه شده اند. این نسل از ماشین های ظرفشویی در بین کابینت های آشپزخانه قرار می گیرند و زیبایی دکوراسیون داخلی را بیشتر از همیشه نشان می دهند. به گونه ای که در اولین نگاه متوجه نمی شوید که یک ماشین ظرفشویی درون آشپزخانه قرار دارد و پس از دقت بیشتر می توانید آن را ببینید.

 تنها مشکلی که برای این محصولات متفاوت وجود دارد، انجام تعمیر ظرفشویی های توکار است که نسبت به سایر نمونه ها تا حدودی مشکل تر می باشد؛ اما از لحاظ کارایی این نسل از ظرفشویی ها حتی گاه یک سر و گردن بالاتر از نمونه های دیگر قرار می گیرند.

مطالب مرتبط