شستن ظرفها توسط ماشین ظرفشویی به تمیزی کدبانو

امروزه دیگر بسیاری از خانواده ها فعالیت ظرف شستن را از فعالیت های روزمره خود حذف کرده اند. ظهور ماشین ظرفشویی باعث شده تا خانواده های بتوانند مقداری زیادی از زمان و انرژی خود را در طول شبانه روز ذخیره کنند و وظیفه شستن ظرفها را به ماشین ظرفشویی بسپارند. ضمن اینکه به کارگیری ماشین ظرفشویی سبب شده است که دیگر بحثی بر سر اینکه چه کسی باید ظرف ها را بشوید وجود نداشته باشد. در ادامه قصد داریم به مزایای شستن ظروف مختلف با استفاده از ماشین ظرفشویی بپردازیم.

مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی چیست؟

شست و شوی ظروف علاوه بر اینکه کار اعضای خانواده را راحت کرده است از مزایای دیگری نیز بهره مند است که باعث می شود این روش شست و شوی ظروف نسبت به شست وشوی دستی ظروف برتری های مختلفی را پیدا کند. در ادامه به بررسی مزایای شست و شوی ظروف به وسیله ماشین ظرفشویی خواهیم پرداخت.

شست و شوی تمیزتر با ماشین ظرفشویی

فرآیند شست و شوی ظروف در یک ماشین ظرفشویی استاندارد به گونه ای طراحی شده است که تمامی قسمت های ظروف به طور کامل تحت فشار آب قرار بگیرند که این موضوع باعث بهتر تمیز شدن ظروف خواهد شد. علاوه بر این شست و شوی ظروف با ماشین ظرفشویی باعث از بین رفتن هر گونه میکروب و قارچ خواهد شد. دلیل این موضوع این است که ماشین ظرفشویی می تواند ظروف را با آب داغ شست و شو دهد. حداقل دمای لازم برای اینکه میکروب ها از بین بروند ۷۰ درجه است که طبیعتا پوست دست شما قادر به تحمل این دما نیست.

آلودگی ابر یا اسفنج ظرفشویی

بسیار جالب است که بدانید در هر ۲ سانتی متر مکعب از یک ابر ظرفشویی حدودا ۱۰ میلیون باکتری وجود دارد که نشان دهنده آلودگی وحشتناک این ابرها می باشد. شستن ظروف با این اسفنج ها باعث انتقال آلودگی های موجود در آن به ظروف شده و سپس شما در همین ظروف غذا خواهید خورد. قطعا به نظر شما هم این موضوع بسیار منزجر کننده است. بنابراین اگر به دنبال شست و شوی بهداشتی تر و عاری از هر گونه آلودگی هستید بهتر است که از ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف خود استفاده نمایید.

ماشین ظرفشویی باکیفیت و کاهش هزینه ها

شاید فکر کنید که هزینه برق مصرفی ماشین ظرفشویی خیلی بالاست و در نتیجه شست و شوی ظروف با استفاده از این دستگاه باعث افزایش هزینه های شما خواهد شد. اما در صورتی که یک ماشین ظرفشویی استاندارد دارای برچسب مصرف انرژی را خریداری نمایید خواهید دید که هزینه برق مصرفی آن بسیار کمتر از آنچه که شما فکر می کنید می باشد. بنابراین استفاده از چنین ماشین ظرفشویی باعث کاهش هزینه های شما شده و صرفه جویی در مصرف انرژی را نیز به همراه خواهد داشت.

صرفه جویی در مصرف آب

یکی از بحران های جهانی جدی در عصر حاضر بحران آب است که در کشور ایران بسیار جدی تر نیز می باشد. بنابراین استفاده از هر راهی که باعث صرفه جویی در مصرف آب شود فوق العاده ارزشمند خواهد بود. یکی از راه های کاهش مصرف آب استفاده از ماشین ظرفشویی به جای شست و شوی دستی ظروف است. امروزه به طور تجربی ثابت شده که شست و شوی دستی ظروف چندین برابر بیشتر از شست و شوی ظروف با استفاده از ماشین ظرفشویی آب مصرف می کند.

ذخیره زمان و انرژی

استفاده از ماشین ظرفشویی باعث این می شود که شما زمان و انرژی خود را ذخیره کرده و از این زمان و انرژی ذخیره شده در جهت کارهای مفیدتری استفاده کنید. ضمن اینکه خلاص شدن از شستن دستی ظروف به شما این فرصت را می دهد که زمان بیشتری را در کنار اعضای خانواده و یا مهمانان خود بگذرانید.
با توجه به موارد یاد شده می توان گفت که استفاده از ماشین ظرفشویی به جای شست و شوی دستی کاملا مقرون به صرفه و منطقی است. ضمن اینکه نگران مسائل مربوط به استهلاک و تعمیر ماشین ظرفشویی نیز نباشد زیرا در صورت خریداری یک ماشین ظرفشویی مناسب تا سالها نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا نمی کنید و حتی در صورت نیاز هم مراکز معتبری وجود دارند کهتعمیر ماشین ظرفشویی شما را به بهترین شکل انجام می دهند.
مطالب مرتبط