شاید بتوانید خودتان مشکل پر نشدن آب ماشین لباسشویی را حل کنید

 

ماشین لباسشوییپر نشدن آب ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بیشتر افراد با آن برخورد می کنند. بسیاری از مشتریانی که با فراز پشتیبان تماس می گیرند هم با این مشکل روبرو هستند و درخواست تعمیر آن را دارند.

دلایل مختلفی می تواند باعث این خرابی در ماشین لباسشویی شود. در این مطلب می خواهیم دلایل مختلف را به شما معرفی کنیم و همچنین راه حل هایی را نیز معرفی کنیم تا شاید بتوانید تعمیر ماشین لباسشویی را خودتان در منزل انجام دهید.

آیا مشکلی در منبع آب و شلنگ آب ماشین لباسشویی وجود دارد که باعث پر نشدن آب ماشین لباسشویی شده است؟

اولین کاری که باید انجام داد این است که ببینید آیا منبع تغذیه آب ماشین لباسشویی کار می کند یا خیر. منبع آب در بیشتر مواقع زیر سینک آشپزخانه قرار دارد. اگر منبع روشن بود پس شلنگ ورودی آب به داخل ماشین لباسشویی را بررسی کنید. گاهی اوقات ممکن است چیزی راه آن را مسدود کرده باشد. اگر می توانید خودتان اتصال شلنگ را درست کنید و یا اگر چیزی راه آن را مسدود کرده باشد آن را برطرف کنید. ولی اگر می بینید که نمی توانید این کار را انجام دهید بهتر است که با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

آیا کلید سطح آب مشکلی دارد؟

این کلید ها میزان آبی که قرار است وارد ماشین لباسشویی شود را کنترل کرده و از ورود بیش از حد آب به داخل آن جلوگیری می کنند.

گاهی اوقات ممکن است خرابی این دکمه ها علت پر نشدن آب ماشین لباسشویی باشند و باید بررسی شوند تا خراب نشده باشند. این کار را باید یک تعمیرکار ماشین لباسشویی که مهارت کافی را دارد انجام دهد چون بخش های مختلف لباسشویی باید باز شود.

آیا فیلتر ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است؟

این مشکل را می توان خیلی راحت تشخیص داد. اگر دیدید که فیلتر ماشین لباسشویی را جرم گرفته است می توانید خودتان آن را به خوبی تمیز کنید. اگر فیلتر ها خراب شده و به گونه ای هستند که نمی توان از آن ها استفاده کرد می توانید آن ها را تعویض کنید.

در بیشتر دستگاه های ماشین لباسشویی امکان دسترسی به این فیلترها وجود دارد تا بتوانید خودتان آن ها را تمیز کرده یا تعویض کنید.

آیا محفظه فشار ماشین لباسشویی مشکلی دارد؟

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث پر نشدن آب ماشین لباسشویی می شود مسدود بودن محفظه فشار است. این مشکل می تواند باعث گیر کردن هوا شود که در نهایت باعث روشن ماندن کلید فشار می شود. می توانید خودتان این مورد را بررسی کنید و ببیند که آیا ماشین لباسشوی بدون هیچ آبی باز هم می چرخد یا خیر.

چرا منبع آب ماشین لباسشویی من آرام کار می کند؟

اگر می توانید وارد شدن آب به داخل ماشین لباسشویی را ببینید که با سرعتی کمتر از سرعت معمولی انجام می شود پس ماشین لباسشویی مشکلی ندارد. در اینصورت منبع آب شماست که مشکل دارد. برای حل این مشکل نیاز به تماس با یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی دارید.

همانطور که تاکنون مشاهده کردید دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است باعث پر نشدن آب ماشین لباسشویی شود. اگر ماشین لباسشویی شما چنین مشکلی دارد و نتوانستید خودتان مشکل را حل کنید می توانید با ما تماس بگیرید. فراز پشتیبان مجموعه ای برترین تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی است که میتوانند تمامی برند ها را تعمیر کنند. همچنین فراز پشتیبان نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی برترین برندهای بازار مانند زانوسی، الکترولوکس و… است.

ماشین لباسشویی

مطالب مرتبط