سوالات متداول مربوط به ماشین لباسشویی

آیا واقعا نیاز است که ماشین لباسشویی تراز شده باشد؟

بله. بسیار مهم است که ماشین لباسشویی برای عملکرد مناسب، تراز شده باشد.

 

آیا لباسشویی های درب از جلو کارآمدتر از لباسشویی های درب از بالا هستند؟

قطعا. در واقع هزینه اولیه بالاتر یک ماشین لباسشویی درب از جلو تنها طی چند سال از طریق صرفه جویی هایی که در آب، آب خروجی، زمان خشک کردن و شوینده های مورد استفاده می شود، جبران می گردد.

 

آب چرخه شستشوی با آب گرم ماشین لباسشویی من خیلی گرم نیست. چرا؟

آب گرم لباسشویی شما در واقع ترکیب از آب داغ و سردی است که در خانه شما موجود است. اگر آب داغی که وارد ماشین می شود، خیلی داغ نیست، در واقع آب گرم نهایی سرد می شود. همچنین، در آب و هوای شمالی، طی ماه های زمستان، آب سردی که وارد ماشین می شود ممکن است خیلی سردتر از آبی باشد که در تابستان در دسترس است، که سبب می شود آب گرم نهایی سردتر باشد. بعضی از لباسشویی های جدیدتر سنسورهایی دارند تا بر دمای آب ورودی نظارت کنند. تنظیماتی که کارخانه انجام می دهد ممکن است با آن چیزی که شما برای استفاده نیاز دارید متفاوت باشد.

در موارد دیگری، ممکن است دریچه ورودی آب مسدود شده باشد، یا ممکن است جداره آن رسوب کرده باشد، که مانع از ورود آب داغ می شود. برای اطلاعات بیشتر لطفا به اطلاعات کمکی عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

ماشین لباسشوییچقدر لباس می توان در ماشین لباسشویی قرار داد؟

برای یک لباسشویی درب از بالا، یک قانون سر انگشتی آن است که لباس ها را در محفظه شستشو به گونه ای قرار دهید که نهایتا به بالای محور همزن آن برسد. برای ماشین های درب از جلو، تا جایی که کل فضا پر شود می توانید در آن لباس قرار دهید، البته بدون اینکه فشاری را هنگام قرار دادن لباس ها وارد کنید.

 

چطور می توان کف باقیمانده پس از یک چرخه شستشو پاک کرد؟

اگر با چنین چیزی مواجه شدید معمولا نشانه دهنده آن است که شما به مقدار زیادی از شوینده برای شستن لباس هایتان استفاده می کنید. می توانید با کم کردن مقدار شوینده به اندازه نصف شروع کنید. سپس اگر لباس ها آنطور که باید تمیز نشدند، کم کم مقدار شوینده را برای هربار شستشو افزایش دهید تا جایی که لباس ها به طور کامل و تا آن مقدار که می خواهید، تمیز شوند.

 

چرا بعضی از فروشنده های پوشاک توصیه می کنند که لباس را پشت و رو در ماشین لباسشویی قرار دهیم؟

طی یک چرخه شستشو، معمولا لباس ها به سبب چرخش، پشت و رو می شوند. پشت و رو کردن لباس از ابتدا می تواند آسیب به لباس را کمتر کند. سائیدگی ها روی قسمت “رویی” لباس را کمتر می کند، “نخ کش” شدن را کاهش می دهد و عمر پارچه هایی مثل مخمل را بیشتر می کند. علاوه بر آن، از هر قلاب دوزی، طرح روی لباس و غیره بهتر محافظت می شود. اینکار تاثیری در عملکرد تمیزکنندگی لباسی که طی شستشو پشت و رو شده است ندارد.

مطالب مرتبط