سوالات متداول عیب یابی و تعمیر لباسشویی

کاربران در طول روز با سوالات زیادی مواجه می شوند و هنگامی که تعمیرکاران برای عیب یابی و تعمیر لباسشویی به محل مراجعه می کنند، این پرسش ها را مطرح کرده و در پی یافتن پاسخ مناسب برای آن ها هستند؛ اما این امر تنها زمانی امکان پذیر است که کاربران با تعمیرکاران ملاقات داشته باشند، حال تصور کنید که برای انجام کاری خارج از منزل هستید و تعمیرکار نمایندگی در حضور دیگر افراد خانواده تعمیرات لازم را انجام داده و محل را ترک کرده است و این شما هستید که با انبوهی از سوالات باقی مانده اید!

در ادامه برخی از سوالات متداول عیب یابی و تعمیر لباسشویی که توسط کاربران مطرح می شود پاسخ داده شده است، با فراز پشتیبان همراه باشید.عیب یابی و تعمیر لباسشویی

چرا لباس ها پس از شستشو بیش از حد چروک می شوند؟

یکی از سوالاتی که هنگام عیب یابی و تعمیر لباسشویی توسط کاربران مطرح می شود مشکل چروک شدن بیش از حد لباس ها هنگام شستشو است. به گونه ای که برخی از چروک ها پس از خشک شدن لباس ها به سختی باز می شوند و با وجود این که کاربران از اتوهای بخار جهت صاف کردن لباس استفاده می کند، اما باز هم ردی از چروک ها بر روی پارچه باقی می ماند.

چروک شدن بیش از حد لباس ها می تواند به دلیل گرم بودن بیش از حد دمای آب رخ داده باشد، بنابراین قبل از روشن کردن لباسشویی جهت آغاز فرآیند شستشو دمای آب را به اندازه نرمال تنظیم کنید. این امر سبب می شود که لباس هایی که نخی هستند یا درون آن ها الیاف پلاستیک استفاده شده کمتر چروک شوند و نیازی به صرف زمان زیاد برای اتو زدن آن ها نداشته باشید.

از دیگر دلایل چروک شدن بیش از حد لباس ها می توان به تنظیم نبودن دور خشک کن اشاره کرد، بنابراین هنگام شستشو باید دور خشک کن را به اندازه مناسب تنظیم کنید تا دستگاه بتواند به خوبی لباس ها را آبگیری کند. همچنین توجه به این نکته ضروری به نظر می رسد که زیاد بودن سرعت چرخش دیگ سبب می شود که زودتر از موعد به تعمیر لباسشویی نیاز پیدا کنید.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست؟

یکی دیگر از پرسش های مطرح شده از سوی کاربران هنگام عیب یابی و تعمیر لباسشویی، علت روشن نشدن دستگاه است. از علت هایی روشن نشدن ماشین لباسشویی می توان به این گزینه اشاره کرد که برق به طور کامل قطع شده و ولتاژی درون پریز وجود ندارد؛ بنابراین قبل از تماس با تعمیرگاه مجاز با استفاده از فازمتر وجود برق درون پریز را چک کنید.

دومین دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی به قطع شدگی سیم برق دستگاه باز می گردد. اگر سیم دستگاه هنگام جابجایی فشرده شده یا در طول استفاده مداوم لای بر شده باشد نمی توانید دستگاه را جهت استفاده روشن کنید.

اما همیشه روشن نشدن لباسشویی به همین موارد ساده و سطحی باز نمی گردد، از دیگر علت هایی که باید هنگام تعمیر لباسشویی توسط تعمیرکاران مورد بررسی قرار بگیرد می توان به اتصالی درون سیم کشی های دستگاه و نیم سوز شدن برد اشاره کرد؛ زیرا اگر سیم ها دارای قطع شدگی باشند یا خازن های برد سوخته باشند، برق به درون لباسشویی نخواهد رسید و امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

تعمیرکاران هنگام بررسی مشکلات لباسشویی جهت نرسیدن برق، پنل آن را نیز چک می کنند تا از سالم بودن پنل و درست کار کردن دکمه ها اطمینان حاصل کنند؛ زیرا خرابی دکمه ها و بروز مشکل در پنل نیز مانع از شروع فرآیند شستشو می شود.

عیب یابی و تعمیر لباسشوییچرا دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد؟

علت نچرخیدن دیگ لباسشویی از دیگر سوالاتی است که توسط کاربران هنگام عیب یابی و تعمیر لباسشویی مطرح می شود. یکی از عواملی که مانع از چرخیدن درست دیگ لباسشویی می شود، زیاد بودن وزن لباس های درون آن است؛ زیرا اگر لباس های درون دیگ بیش از ظرفیت تعیین شده برای دستگاه باشد یا این که لباس ها درون هم فرو رفته و گره شده باشند، دیگ لباسشویی نمی تواند به درستی حرکت کند و متوقف خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل نچرخیدن دیگ لباسشویی، بسته نشدن درب دستگاه است؛ زیرا پس از بسته شدن درب لباسشویی فرمان شروع به کار آن صادر می شود؛ بنابراین باید وضعیت میکروسوییچ درب را چک کرده و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

از دیگر عواملی که مانع حرکت دیگ شده و هنگام تعمیر لباسشویی باید مورد بررسی قرار بگیرد می توان به چگونگی عملکرد برد اشاره کرد. برد لباسشویی مغز متفکر این دستگاه است و تمام دستورات ابتدا توسط برد صادر شده و سپس توسط دیگر قطعات اجرا می شوند؛ بنابراین اگر برد لباسشویی مشکل داشته باشد، فرمان شروع به کار دستگاه را صادر نخواهد کرد و دیگ لباسشویی شروع به چرخش نمی کند.

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی چیست؟

از دیگر سوالات مطرح شده هنگام تعمیر لباسشویی می توان به علت تخلیه نشدن آب لباسشویی چیست؟ اشاره کرد. برخی از مشکلاتی که سبب تخلیه نشدن آب لباسشویی می شوند به راحتی قابل برطرف کردن هستند، از میان این ایرادات ساده می توان به مسدود بودن مسیر تخلیه آب اشاره کرد که کاربران می توانند وضعیت شلنگ تخلیه را چک کرده و سکه و جواب و… را که مسیر تخلیه آب را بسته اند از درون دستگاه خارج سازند.

یکی دیگر از این مشکلات ابتدایی به خم شدن یا پیچ خوردن شلنگ تخلیه مرتبط است، بنابراین قبل از این که درخواست تعمیر لباسشویی را جهت برطرف کردن مشکل تخلیه آب ثبت نمایید، وضعیت شلنگ تخلیه را چک کرده و آن را صاف کنید تا آب به خوبی تخلیه شود.

دیگر مشکلاتی که سبب تخلیه نشدن آب لباسشویی می شوند، خرابی پمپ تخلیه، قطع شدن سیم های ارتباطی و بروز مشکل در عملکرد برد مرتبط هستند که باید توسط افراد متخصص بررسی شده و برطرف شوند؛ زیرا تعمیرات ناقص قطعات اصلی لباسشویی مانند برد مشکلات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت و ممکن است سبب خرابی همیشگی دستگاه شود.

چرا درب لباسشویی در حین شستشوی لباس ها ناگهان باز می شود؟

در بین مشکلات مطرح شده هنگام تعمیر لباسشویی، علت باز شدن ناگهانی درب دستگاه موقع شستشو نیز مشاهده می شود. از دلایل باز شدن درب لباسشویی می توان به این نکته اشاره کرد که میکروسوییچ درب مشکل دارد و بدون این که فرمانی از سوی برد صادر شده باشد به ناگهان عمل کرده و قفل درب آزاد می شود.

همچنین در صورتی که برد لباسشویی مشکل داشته باشد این امکان وجود دارد که قبل از اتمام فرآیند شستشو و خشک کردن لباس ها دستور باز شدن درب را صادر کند؛ بنابراین اگر درب ماشین لباسشویی به طور ناگهانی باز می شود باید وضعیت میکروسوییچ درب و عملکرد برد هنگام تعمیر لباسشویی بررسی شده و در صورت نیاز میکروسوییچ تعویض شود و برد مورد تعمیر قرار بگیرد.

علت کار نکردن دکمه های پنل لباسشویی چیست؟

علت کار نکردن دکمه های پنل لباسشویی چیست؟ از دیگر پرسش های متوالی است که هنگام تعمیر لباسشویی از تعمیرکاران نمایندگی مجاز پرسیده می شود. کار نکردن دکمه ها می تواند به دلیل خرابی کامل پنل رخ داده باشد یا این که تنها برای عملکرد دکمه مورد نظر مشکل به وجود آمده باشد.

اگر کل پنل لباسشویی از کار افتاده، باید آن را تعویض کنید. اما در صورتی که کار نکردن دکمه به علت فرورفتگی بیش از حد یا خرابی آن باشد، امکان تعمیر پنل وجود خواهد داشت.

از دیگر دلایل کار نکردن دکمه های پنل لباسشویی می توان به قطع شدن سیم های ارتباطی بین برد و پنل اشاره کرد، زیرا بدون برقراری اتصال بین برد و پنل دستورات کاربر امکان اجرا شدن را نخواهند داشت و پنل عملاً بلااستفاده خواهد بود.

همچنین از دیگر دلایلی که می تواند علت رخ دادن این مشکل باشد می توان به خرابی برد لباسشویی و عدم صدور فرمان های مورد نظر اشاره کرد که هنگام تعمیر لباسشویی این امر توسط تعمیرکاران با تجربه فراز پشتیبان بررسی شده و مشکل برطرف می گردد.

عیب یابی و تعمیر لباسشوییچرا بدنه لباسشویی هنگام استفاده حالت برق گرفتگی دارد؟

یکی از مشکلاتی که کاربران را هنگام استفاده از ماشین لباسشویی نگران می کند، برق گرفتگی بدنه دستگاه است؛ بنابراین به محض این که پس از ثبت درخواست تعمیر لباسشویی تعمیرکاران نمایندگی در محل حاضر می شوند، این پرسش را با آن ها مطرح می کنند؛ زیرا کاربران می خواهند درباره علت این مشکل و چگونگی برطرف کردن آن دانش لازم را داشته باشند.

از عواملی که سبب برق گرفتگی بدنه لباسشویی می شود می توان به لخت بودن سیم دستگاه یا بروز اتصالی در پریز برق اشاره کرد. همچنین در صورتی که هیتر یا المنت که وظیفه گرم کردن آب را حین شستشو دارد مستهلک شده باشد، امکان دارد برق از این طریق به بدنه دستگاه برسد.

یکی دیگر از مشکلات لباسشویی که سبب بروز مشکل برق گرفتگی بدنه آن می شد مربوط به خرابی موتور دستگاه است. اگر موتور لباسشویی در اثر استفاده مداوم یا اتصالی برق نیم سوز شدن باشد یا به بدنه دستگاه اتصال داشته باشد، برق را با بیشترین ولتاژ به بدنه لباسشویی منتقل خواهد کرد و خطرات جانی برای مصرف کنندگان در پی خواهد داشت.

بروز مشکل در سیم های ارتباطی درون لباسشویی و نشتی آب دستگاه از دیگر عواملی هستند که سبب برق گرفتگی بدنه می شوند و باید هنگام تعمیر لباسشویی  برطرف شوند.

علت لرزش و سر و صدای زیاد لباسشویی هنگام استفاده چیست؟

علت لرزش لباسشویی هنگام استفاده، از دیگر نکاتی است که موقع عیب یابی و تعمیر لباسشویی مورد توجه قرار می¬گیرد. اگر ماشین لباسشویی با این مشکل مواجه شده است باید ابتدا وضعیت پایه های آن را بررسی کنید. سپس باید جایگاه قرارگیری لباسشویی را تراز نمایید تا دستگاه دچار لرزش نشود.

از دیگر عواملی که در لرزش زیاد و تولید سر و صدای لباسشویی تاثیرگذار هستند می توان به وضعیت نامناسب قرارگیری لباس ها و قرار دادن لباس های بیش از حد درون دستگاه اشاره کرد.

مطالب مرتبط