سه مشکل متداول در ماشین ظرفشویی ها و راه‌های برطرف کردن این مشکلات

ماشین ظرفشویی که یکی از کاربردی‌ترین لوازم خانگی برای استفاده است در طول مدت زمانی که وظیفه شستشوی ظروف را بر عهده دارد با مشکلات متعددی مواجه می‌شود. برخی از این مشکلات به خرابی قسمت‌های مختلف ظرفشویی مربوط هستند و برخی دیگر به دلیل عدم آگاهی کاربران درباره نحوه استفاده از این محصول به وجود می­آیند.

در اینجا سه مشکل که ممکن است برای هر ماشین ظرفشویی رخ دهد مورد بررسی قرار گرفته و دلیل به وجود آمدن این مشکلات نیز ارائه شده است. با ما همراه شوید و با این موارد بیشتر آشنا شوید.

تمیز شسته نشدن ظرف‌ها درون ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که کاربران درباره آن گلایه می‌کنند، عدم شستشوی تمیز ظرف‌ها درون ماشین ظرفشویی است. یکی از دلایلی که این مشکل رخ می‌دهد، عدم توجه به انتخاب پودر مناسب برای شستشوی ظروف می‌باشد. در صورتی که پودر ظرفشویی کیفیت خوبی نداشته باشد یا این که تاریخ انقضای پودر به پایان رسیده باشد، ظرف‌ها پس از شستشو لکه‌های چرب یا روغنی خواهند داشت.

از دیگر دلایل رخ دادن این مشکل می‌توان به این نکته اشاره کرد که کاربران قبل از این که ظرف‌ها را درون ظرفشویی بگذراند آلودگی‌های درون آن‌ها را تمیز نکرده‌اند. اگر غذاهای باقی مانده درون ظروف را تمیز نکنید، بی‌شک لکه‌های چربی و حتی باقی مانده غذاها را می‌تواند روی ظروف شسته شده مشاهده کرد.

برای پیشگیری از رخ دادن این مشکل باید ظرف‌ها را قبل از شسته شدن با آب گرم آبکشی کنید یا با استفاده از یک پارچه باقی مانده غذاها را از درون ظروف پاک کنید.

از دیگر دلایل تمیز شسته نشدن ظرف‌ها درون ظرفشویی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که بازوها آب پاش ظرفشویی به خوبی کار نمی‌کنند و آب به خوبی به قسمت‌های مختلف ظروف نمی‌رسد. برای بررسی کردن عملکرد بازوهای آب پاش و برطرف کردن مشکلات آن‌ها باید خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی را از فراز پشتیبان درخواست کنید.

ماشین ظرفشوییفرایند شستشوی ظروف درون ماشین ظرفشویی آغاز نمی‌شود

از دیگر مشکلاتی که کاربران هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند می‌توان به این موضوع اشاره کرد که با وجود انجام تنظیمات لازم ظرفشویی فرایند شستشوی ظروف را شروع نمی‌کند.

از دلایل رخ دادن این مشکل می‌توان به این موضوع اشاره کرد،  وزن ظروف بیشتر از وزن تعیین شده برای دستگاه است، به همین دلیل فرآیند شستشوی ظروف با مشکل مواجه شده است.

از دیگر دلایل رخ دادن این مشکل می‌توان به این نکته اشاره کرد که برد ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است. به همین دلیل با وجود این که کاربر تنظیمات لازم را انجام داده اما باز هم ظرفشویی قادر به شستشوی ظرف‌ها نیست.

دیگر دلایلی که می‌تواند سبب ایجاد تأخیر در فرایند شستشوی ظرف‌ها درون ظرفشویی شود، بسته نشدن درب دستگاه است. تا زمانی که درب ظرفشویی قفل نشده باشد، به هیچ عنوان شروع ظرف‌ها ها آغاز نخواهد شد.

اگر وزن ظرف‌های درون ظرفشویی را کاهش دادید و باز هم برای شستشوی ظروف دستگاه شروع به عمل نکرد، باید نسبت به تعمیر ظرفشویی اقدام نمایید.

تعمیرکاران باتجربه فراز پشتیبان با مشکلاتی که برای ظرفشویی های مختلف رخ می‌دهند آشنا هستند و عیب یابی و تعمیر ظرفشویی را برای برطرف کردن این مشکل به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهند.

ماشین ظرفشوییتخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که هر ماشین ظرفشویی ممکن است با آن مواجه شود، تخلیه نشدن آب ظرفشویی و باقی ماند آب و کف درون دستگاه است. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی رخ داده باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به مسدود شدن مسیر تخلیه آب اشاره کرد.

اگر با این مشکل مواجه شده‌اید ابتدا وضعیت فیلتر لباسشویی و شلنگ تخلیه را بررسی کنید. در صورتی که فیلتر یا شلنگ تخلیه مسدود شده، نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید تا تخلیه آب ظرفشویی به خوبی انجام شود.

از دیگر دلایلی که می‌تواند مانع از تخلیه آب ظرفشویی شود می‌توان به عدم صدور فرمان تخلیه آب توسط برد دستگاه یا خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی اشاره کرد. برای این که این قسمت‌های دستگاه مورد ارزیابی قرار بگیرید و هر قطعه از ظرفشویی که خراب شده با نمونه فابریک تعویض شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم با شماره‌های فراز پشتیبان تماس حاصل کرده و مشکلات به وجود آمده را با کارشناسان فنی این مرکز در میان بگذارید.

مطالب مرتبط