چگونه باید زمان دقیق را برای تعمیر لباسشویی تعیین کنیم؟

در پاسخ این سوال کاربران که هنگام تعمیر لباسشویی بسیار مطرح می شود، باید به این نکته توجه داشته باشید که نمی توان یک زمان ثابت برای تعمیرات این دستگاه مشخص کرد؛ زیرا عوامل زیادی در سالم ماندن یا خرابی زودتر از موعد لباسشویی تاثیرگذار هستند و کاربرانی که دستورالعمل های اولیه را هنگام استفاده از این دستگاه رعایت نمی کنند، زودتر از دیگران نیاز به دریافت خدمات عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی پیدا خواهند کرد.

به عنوان مثال اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را با وارد کردن فشار بیش از حد ببندید، میکروسوییچ درب ممکن است دچار مشکل شود. همچنین در صورتی که لباس های بیش از حد درون لباسشویی قرار دهید یا این که آن را بر روی سطحی شیب دار قرار دهید که نامتوازن است، دیگر لباسشویی از حالت بالانس خارج خواهد شد؛ بنابراین زمان دقیق تعمیر لباسشویی برای همگان یکسان نیست و به محض این که ماشین لباسشویی از حالت نرمال خارج شده باشد، باید با فراز پشتیبان جهت تعمیر آن تماس حاصل نمایید.تعمیر لباسشویی

کدام مدل از ماشین های لباسشویی دارای طول عمر بیشتری است؟

یکی دیگر از پرسش هایی که کاربران هنگام تعمیر لباسشویی با آن مواجه هستند، پیدا کردن راهکارهایی مناسب برای افزایش طول عمر لباسشویی است؛ زیرا در اغلب وب سایت ها و دفترچه های راهنما ذکر شده که استفاده از لباسشویی برای ۱۰ تا ۱۳ سال امکان پذیر است؛ بنابراین خانواده ها با این دیدگاه این محصول به نسبت گران قیمت را خریداری می کنند که سال ها می توانند از آن استفاده کنند، در حالی که طول عمر برخی از انواع ماشین لباسشویی به دو سال هم نمی رسد و باید برای خرید یک محصول جدید مبلغی را مجدداً مد نظر داشته باشید.

توجه به این نکته ضروری به نظر می رسد که اگر چه لباسشویی هایی که توسط برندهای سرشناس و معتبر تولید می شوند، دارای کیفیت ساخت و طول عمر بیشتری هستند؛ اما در نهایت این نحوه استفاده کاربران از این دستگاه است که سبب کاهش طول عمر و کارایی لباسشویی و تعمیر زودتر از موعد آن می شود.

به عنوان مثال ماشین های لباسشویی که برای شستشوی لباس های خانواده های دو تا سه نفره طراحی شده اند، برای استفاده خانواده های پرجمعیت به هیچ عنوان مناسب نیستند؛ بنابراین هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به برچسب ظرفیت شستشوی آن توجه داشته باشید و دفترچه راهنما ارائه شده به همراه محصول را به دقت مطالعه کنید. زیرا توجه به نکات کاربردی نحوه استفاده از لباسشویی در افزایش طول عمر و کارایی آن تاثیرگذاری بالایی دارد.

آیا ماشین لباسشویی های ارزان قیمت دارای عملکرد مناسبی هستند؟

گران و ارزان بودن یک ماشین لباسشویی تاثیر زیادی روی زمان تعمیر لباسشویی ندارد؛ زیرا این دستگاه نیز همانند سایر محصولات عرضه شده در بازار دارای طول عمر مفیدی است و قطعات آن دیر یا زود مستهلک خواهند شد.

در پاسخ به این سوال که آیا ماشین لباسشویی های ارزان نیز دارای عملکرد مناسبی هستند می توان به این نکته اشاره کرد، اگر طراحی ماشین لباسشویی با توجه به نکات ایمنی صورت پذیرفته باشد و طراح آن به عنوان یک برند تولید کننده محصولات با کیفیت به شهرت رسیده باشد، هیچ منعی برای خرید این نمونه از محصولات وجود نخواهند داشت.

ماشین لباسشویی های ارزان به دلیل برخورداری از قطعات بی کیفیت، قیمت کمتری ندارند، بلکه این امکانات مدرن وتکنولوژی های جدید هستند که در برخی از لباسشویی های خاص وجود دارند و مدل های ساده از آن برخوردار نیستند.

به عنوان مثال ماشین لباسشویی که قابلیت کنترل به وسیله گوشی تلفن همراه را دارد، نسبت به دستگاهی که تنها توسط کاربر و به صورت دستی قابل کنترل است گران قیمت تر می باشد. از طرفی تعمیر لباسشویی مدرن و امروزی به نسبت هزینه برتر و دشوارتر است

تعمیر لباسشوییماشین لباسشویی های گران قیمت با چه ویژگی های متمایزی عرضه شده اند؟

برند سامسونگ یکی از سرشناس ترین تولیدکنندگان لوازم خانگی است که در زمینه تولید لباسشویی های جدید حرف های زیادی برای گفتن دارد و خدمات تعمیر لباسشویی برای آن به نسبت کمتر از سایر مدل ها درخواست می¬شود.

سری جدید ماشین های لباسشویی سامسونگ که تحت عنوان ادواش به بازار عرضه شده، مجهز به تکنولوژی منحصر به فردی می باشد.

برای این ماشین لباسشویی به جای یک درب دو درب در نظر گرفته شده که درب کوچک تر در قسمت بالایی درب اصلی قرار دارد. این درب امکان اضافه کردن لباس به درون دستگاه هنگام استفاده را فراهم می کند؛ بنابراین اگر در حین شستشوی لباس ها نیاز به افزودن مواد شوینده یا لباس های جدید به درون ماشین لباسشویی داشته باشید نیازی به خاموش کردن و راه اندازی مجدد دستگاه نخواهید داشت.

از دیگر نکات قابل توجه این ماشین لباسشویی می توان به طرحی دیگ الماسه درون آن اشاره کرد که لباس های حساس و نرم را بدون این که نخ کش شوند شسته و خشک می کند. این تنها بخشی از فناوری های نوین ماشین لباسشویی های جدید است که در افزایش قیمت آن ها و گران تر شدن هزینه تعمیر لباسشویی و تعویض قطعات آن تاثیر زیادی دارد.

آیا هنگام انتخاب ماشین لباسشویی تنها باید به نام برند توجه داشته باشیم؟

شاید در نظر اول نام برندهای سرشناس مانع از این شود که کاربران امکانات نوین محصولات جدید عرضه شده در بازار را بررسی کرده و ماشین لباسشویی جدید را برای استفاده انتخاب کند؛ اما توجه به این نکته ضروری به نظر می رسد که تمام برندهای لباسشویی یک نقطه شروع در این صنعت داشته اند و به جای محصولاتی که در قدیم استفاده می شده عرضه شده اند.

دیر یا زود برندهای جدید گوی رقابت را از برندهای قدیمی خواهند ربود و جایگاهشان را در بازار فروش تثبیت خواهند کرد؛ اما قبل از این که این اتفاق بیفتد، کمپانی تولید کننده سعی می کند با ارائه مدل های با کیفیت و قیمت مناسب توجه خریداران را به سوی این محصولات جلب کرده و آن ها را نسبت به امتحان کردن آن ها راغب کند.

همچنین با توجه به این که قطعات بیشتر این محصولات یکسان است، تعمیر لباسشویی¬های مختلف تقریبا شبیه به هم می باشد. بنابراین اگر به دنبال خرید یک لباسشویی با کیفیت هستید که بتوانید از آن مدت ها استفاده کنید، بهتر است مدل های جدید را نیز بررسی نمایید.

تنها نکته ای که باید در این زمان به آن توجه داشته باشید، انتخاب محصولاتی است که خدمات تعمیر لباسشویی برای آن ها ارائه می شود و قطعات فابریک آن ها در بازار موجود هستند.

علت قفل شدن درب لباسشویی و باز نشدن آن چیست؟

یکی از مشکلاتی که کاربران بسیاری در طول روز با آن درگیر هستند و هنگام دریافت خدمات تعمیر لباسشویی آن را مطرح می کنند، علت قفل شدن درب لباسشویی و باز نشدن آن است. اولین عاملی که هنگام قفل شدن درب لباسشویی باید مورد بررسی قرار بگیرد، وضعیت میکروسوییچ درب است؛ زیرا اگر مشکلی برای میکروسوییچ رخ داده باشد درب به هیچ عنوان باز نخواهد شد.

دومین گزینه ای که سبب قفل بودن درب لباسشویی پس از اتمام فرآیند شستشو می شود، قطع شدن ارتباط بین برد و میکروسوییچ درب است؛ بنابراین باید سیم¬ های بین این دو قطعه را بررسی کرده و سیم هایی که قطع شده اند را تعویض نمایید.

از دیگر عواملی که باید هنگام بروز این مشکل به آن توجه کنید، خرابی برد لباسشویی یا نیم سوز شدن آن است.

توجه داشته باشید که اگر با این مشکل مواجه شدید، باید لباسشویی را از برق خارج کرده و درخواست تعمیر لباسشویی را ثبت نمایید؛ زیرا در صورتی که مشکل مربوط به برد لباسشویی باشد می تواند سبب از کار افتادن لباسشویی برای همیشه شود.

آیا نوع پودر شوینده ماشین لباسشویی دارای اهمیت است؟

کاربرانی که از ماشین لباسشویی های متنوع در منزلشان برای شستشوی لباس های اعضای خانواده استفاده می کنند، اهمیت چندانی به نوع پودر شوینده نمی دهند و همین امر سبب شده که به جای پودر مناسب از پودرهای معمولی استفاده کنند.

پودرهای معمولی بیش از اندازه کف می کنند و ساختار آن ها به گونه ای تنظیم شده که برای شستشو دستی لباس ها مناسب هستند، بنابراین استفاده آن ها در لباسشویی سبب می شود که کف از درب خارج شده و تخلیه آب با مشکل مواجه شود.

به همین دلیل تعمیرکاران نمایندگی پس از تعمیر لباسشویی به کاربران توصیه می کنند که حتماً از پودرهای مناسب برای شستشوی لباس¬ها استفاده کنند تا ماشین لباسشویی کارایی مناسبی داشته باشد و فرآیند شستشوی لباس ها در طول روز دچار اختلال نشود.

نوع پودری که برای ماشین لباسشویی انتخاب می کنید، باید با توجه به جنس لباس ها در نظر گرفته شود. به عنوان مثال لباس های که حساس تر هستند، باید با استفاده از پودرهایی شسته شوند که آنزیم های کمتری دارند. این در حالی است که برای شستشوی ملحفه ها و… باید نوع پودر متفاوتی انتخاب کنید تا کلیه لکه ها برطرف شوند.

آیا لباسشویی باید به صورت دوره ای سرویس شود؟

برخی از کاربران بر این باور هستند که ماشین لباسشویی کولر گازی نیست و سرویس دوره ای آن ضرورت ندارد؛ اما سرویس و تعمیر لباسشویی به صورت دوره ای سبب برطرف کردن مشکلات ابتدایی این دستگاه شده و از خراب شدن آن به طور کامل پیشگیری می کند؛ زیرا مشکلات پیش و پا افتاده و ساده یا مشکلات پیچیده تر همان مراحل ابتدایی برطرف می شوند و یک مشکل جزئی به یک ایراد خاص که حل کردن آن غیرممکن است، مبدل نخواهد شد.تعمیر لباسشویی

چرا باید لباسشویی بر روی سطح صاف قرار بگیرد؟

در پاسخ سوال کاربران که هنگام تعمیر لباسشویی از سر و صدای این دستگاه شکایت می کنند، این گزینه مطرح می شود که سر و صدای زیاد لباسشویی تنها به نامتوازن بودن لباس ها و قرار نگرفتن آن بر روی سطح صاف مرتبط است و به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. با تراز کردن لباسشویی علاوه بر این که صدای آن کاهش پیدا می کند، دیگ دستگاه نیز در وضعیت مناسبی قرار می گیرد و از حالت بالانس اولیه خارج نخواهد شد.

که هنگام تعمیر لباسشویی بسیار مطرح می شود، باید به این نکته توجه داشته باشید که نمی توان یک زمان ثابت برای تعمیرات این دستگاه مشخص کرد؛ زیرا عوامل زیادی در سالم ماندن یا خرابی زودتر از موعد لباسشویی تاثیرگذار هستند و کاربرانی که دستورالعمل های اولیه را هنگام استفاده از این دستگاه رعایت نمی کنند، زودتر از دیگران نیاز به دریافت خدمات عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی پیدا خواهند کرد.

به عنوان مثال اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را با وارد کردن فشار بیش از حد ببندید، میکروسوییچ درب ممکن است دچار مشکل شود. همچنین در صورتی که لباس های بیش از حد درون لباسشویی قرار دهید یا این که آن را بر روی سطحی شیب دار قرار دهید که نامتوازن است، دیگر لباسشویی از حالت بالانس خارج خواهد شد؛ بنابراین زمان دقیق تعمیر لباسشویی برای همگان یکسان نیست و به محض این که ماشین لباسشویی از حالت نرمال خارج شده باشد، باید با فراز پشتیبان جهت تعمیر آن تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط