روشن نشدن لباسشویی- مشکلات متداول ماشین لباسشویی بخش سوم

از جمله مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی‌ها رخ می‌دهد می‌توان به عدم روشن شدن لباسشویی برای استفاده اشاره کرد. کاربرانی که لباسشویی را خریداری می‌کنند، این انتظار را از دستگاه دارند که در هر ساعتی از شبانه روز آماده استفاده باشد.

با توجه به این که تولید کنندگان لوازم خانگی محصولات مختلف را با توجه به نیاز کاربران طراحی و به بازار عرضه می‌کنند، نهایت دقت را هنگام ساخت لباسشویی به خرج می‌دهند تا این محصول عملکرد مناسبی برای استفاده مداوم داشته باشد.

با وجود این موضوع برخی از مشکلات متداول وجود دارد که برای هر یک از لوازم خانگی امکان دارد رخ دهد. یکی از این مشکلات روشن نشدن لباسشویی است. در صورتی که لباسشویی علیرغم اتصال به برق به هیچ عنوان روشن نمی‌شود، باید عیب یابی لباسشویی را انجام داده و نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کنید.

در اینجا برخی از دلایل روشن نشدن لباسشویی مورد بررسی قرار گرفته است. با ما همراه شده و با این دلایل بیشتر آشنا شوید.

روشن نشدن لباسشویی
روشن نشدن لباسشویی

روشن نشدن لباسشویی به دلیل عدم وجود برق

در صورتی که ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود در اولین گام باید وضعیت وصل بودن برق دستگاه را بررسی کنید. برای این که متوجه شوید درون لباسشویی برق وجود دارد، هنگام متصل بودن دستگاه به برق باید وضعیت دکمه روشن و خاموش لباسشویی را بررسی کنید. اگر دکمه روشن و خاموش کار نمی‌کند، این احتمال وجود دارد که برق از پریز قطع شده باشد. برای چک کردن وضعیت پریز برق باید از یک فازمتر استفاده کنید.

اگر با استفاده از فازمتر وضعیت پریز برق را بررسی کردید و متوجه شدید که برق درون آن وجود ندارد، باید وضعیت وصل بودن برق شهری را بررسی کنید. در صورتی که برق شهری قطع نشده باشد، باید نسبت به بررسی سیم کشی پریز اقدام کنید. در صورتی که پریز برق دارد، اما برق وارد دستگاه نمی‌شود باید نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نمایید.

روشن نشدن لباسشویی و بروز مشکل برای موتور دستگاه

در صورتی که برق به لباسشویی می‌رسد اما دستگاه روشن نمی‌شود، این احتمال وجود دارد که موتور دستگاه صدمه دیده باشد. اگر موتور لباسشویی نیم سوز شده باشد یا برق به موتور نرسد و سیم‌های ارتباطی بین موتور و برد آسیب دیده باشند، کاربران نمی‌توانند لباسشویی را برای استفاده روشن کنند.

اگر خرابی ماشین لباسشویی و روشن نشدن آن به دلیل قطع شدن سیم‌های مرتبط با موتور دستگاه باشد، باید وضعیت سیم‌ها را بررسی کرده و نسبت به تعویض سیم‌های آسیب دیده اقدام کنید. همچنین در صوتی که خرابی لباسشویی به از کار افتادن کامل موتور یا نیم سوز شدن آن مرتبط باشد، باید موتور دستگاه به طور کامل تعویض شود.

مشکلات متداول ماشین لباسشوییبا توجه به این که موتور لباسشویی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های دستگاه است، در صورتی که موتور تعویض شده فابریک نباشد، دستگاه عملکرد مناسبی نخواهد داشت و مجدداً باید خدمات تعمیر و عیب یابی لباسشویی را دریافت کنید.

با وجود اهمیت موتور لباسشویی، تعمیرکاران نمایندگی اگر مشکل به وجود آمده مربوط به موتور باشد، آن را با نمونه فابریک تعویض می‌کنند. ببه همین دلیل پس از تعویض موتور لباسشویی می‌توانید با خیال راحت از دستگاه برای شستشوی لباس‌های روزانه خود استفاده کنید.

روشن نشدن لباسشویی و از کار افتاد پنل دستگاه

پنل ماشین لباسشویی قسمتی است که دکمه‌های متعدد روی آن تعبیه شده است. کاربران برای این که بتوانند لباس‌های مختلف را با استفاده از این محصول بشویند و خشک کنند، از دکمه‌های مختلفی که روی پنل قرار دارد استفاده می‌کند. هر یک از دکمه‌های پنل لباسشویی برای عملکرد خاصی در نظر گرفته شده است.

تعدادی از دکمه‌های برای تنظیم فرآیند شستشوی لباسشویی در نظر گرفته شده‌اند و تعدادی دیگر برای این روی پنل قرار گرفته‌اند که کاربر بتواند دستگاه را برای شستشوی لباس‌های نخی، پشمی و… آماده کند.

با توجه به موارد بیان شده به خوبی می‌توان اهمیت این قسمت از لباسشویی را متوجه شد. در صورتی که پنل ماشین لباسشویی از کار افتاده باشد و لباسشویی روشن نشود، عملاً این دستگاه بلااستفاده خواهد بود.

از کار افتادن پنل لباسشویی می‌تواند به دلایل مختلفی رخ داده باشد. یکی از این موارد قطع شدن سیم‌های ارتباطی بین برد و پنل است. از دیگر از مواردی که سبب از کار افتادن پنل لباسشویی می‌شود می­توان به خرابی برد دستگاه و عدم اجرای فرمان‌های کاربران اشاره کرد.

برای برطرف کردن مشکل کار کردن پنل لباسشویی، باید از افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند کمک بگیرید. تعمیرکاران فراز پشتیبان عیب یابی و تعمیر پنل لباسشویی را به بهترین نحو و در کمترین زمان انجام می‌دهند.

مطالب مرتبط