جاروبرقی بدون کیسه | راه های اصولی نگه داری از این جاروبرقی

این مطلب راهنمایی نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه است تا به شما کمک کند از زنگ زدن غیر ضروری به نمایندگی خدمات پس از فروش جاروبرقی جلوگیری شود.

قبل از اینکه سرویس دهی جاروبرقی بدون کیسه را شروع کنید حتما آن را خاموش کرده و از برق بکشید. زمانی که در حال بررسی تسمه جاروبرقی هستید هم احتیاط کنید چون قسمت چرخ آن در حین کار کردن جاروبرقی داغ می شود.

جاروبرقیغلتک برس

زمانی که غلتک برس جاروبرقی شروع به کار کرده و می چرخد پرز های فرش را جدا می کند. مو و نخ هایی که روی فرش و کف خانه موجود است روی برس جمع می شوند. برای نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه در بهترین شرایط مو و نخ هایی که به برس پیچیده اند را حذف کنید. برس باید به خوبی روی سطح قالی کشیده شود تا بتواند کار تمیز کردن خود را به درستی انجام دهد، این مورد را با قرار دادن یک کارت زیر برس بررسی کنید. اگر برس جاروبرقی بدون کیسه نمی تواند کارت را لمس کند پس برس یا غلتک برس را تعویض کنید.

تسمه غلتک برس

تسمه غلتک برس را می چرخاند تا گرد و خاک را از روی فرش جمع کند. بررسی کنید که آیا تسمه در وضعیت خوبی قرار دارد یا خیر. مثلا تسمه نباید دچار پارگی، کمبود کشش و خراش شدید شده باشد. هرگونه مو و نخی که دور تسمه پیچیده است را جدا کنید. اگر تسمه خراب شده است یا نزدیک به خرابی شدید است آن را تعویض کنید. اگر نتوانستید سرویس دهی جاروبرقی بدون کیسه را خودتان انجام دهید بهتر است با یک تکنسین تماس بگیرید.

فیلتر های معمولی و فیلتر های HEPA

بیشتر جاروبرقی های بدون کیسه ۲ یا ۳ فیلتر دارند.

  1. فیلتر گرد و خاک مخزن در قسمت مخزن جاروبرقی قرار دارد. کار این فیلتر این است که گرد و خاک را نگه دارد. اگر فیلتر های کارتریجی داشته باشید می توانید با ضربه زدن به آن، فیلتر را تمیز کنید. حتما این کار را بیرون از منزل و در فضای باز و البته با لباس های کهنه انجام دهید چون خیلی گرد و خاک خواهد شد. برای نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه برای مدت طولانی تر بهتر است این فیلتر را حداقل سالی یک بار تعویض کنید.
  2. فیلتر دوم زیر مخزن گرد و خاک قرار دارد. فیلتر دوم در جاروربرقی بدون کیسه برای این قرار داده شده است تا گرد و خاکی که از فیلتر اول عبور کرده است را جذب کند. تعویض این فیلتر بستگی به مدل دستگاه شما دارد و زمان مناسب برای این کار می تواند بین سه بار در سال تا یکبار در سال متفاوت باشد. (به راهنمای استفاده از دستگاه خود مراجعه کنید.)
  3. فیلتر خروجی بیشتر در قسمت پشت یا کناره جاروبرقی قرار دارد. کار فیلتر خروجی این است که جلوی گرد و خاکی که توانسته از دو فیتر قبلی عبور کند را بگیرد. این فیلتر هم بسته به مدل دستگاه شما بهتر است سالی یک یا دو بار تعویض شود.

اگر یکی از فیلتر ها مسدود شوند جاروبرقی نمی تواند گرد و خاک را به داخل بکشد. اگر مدام ذرات ریز مانند پودرها، گرد گچ و&hellip را با جاروبرقی تمیز می کنید باید فیلتر های جاروبرقی خود را زود به زود تعویض کنید تا کارکرد سابق خود را داشته باشد.

جاروبرقیجاروبرقی گرد و خاک را جمع نمی کند

جاروبرقی را خاموش کرده و سپس از پریز بکشید.

  • بررسی کنید که غلتک برس می چرخد یا نه، اگر نمی چرخد آن را تعویض کنید. اگر برس می چرخد ولی در چرخش خود آزادی ندارد می توانید مو و نخ هایی که جلوی چرخش آن را می گیرد را بردارید. اگر نمی توانید غلتک برس را آزاد کنید می توانید آن را تعویض کنید. در نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه مراقبت از این قسمت خیلی مهم است.
  • تسمه جاروبرقی را بررسی کنید و ببیند که اوضاع خوبی داشته باشد. همانطور که قبلا هم گفتیم تسمه نباید دچار پارگی یا شل شدگی باشد. اگر وضعیت مناسبی ندارد آن را تعویض کنید. دقت داشته باشید که برای سرویس دهی جاروبرقی بدون کیسه خود در ابتدا به دفترچه راهنما مراجعه کنید. اگر نتوانستید خودتان کاری انجام دهید می توانید با فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی برند های مختلف تماس بگیرید.

برس ها را هم بررسی کنید:

الف) برس باید به خوبی با سطح فرش تماس داشته باشد. اگر اینطوری نیست ان را تعویض کنید.

ب) شاید برس از یک طرف نرم و کهنه شده باشد ولی باز هم به نظر برسد که به خوبی روی سطح فرش کشیده می شود. مانند مراحل قبل با یک کارت بانکی می توانید این مورد را به دقت بررسی کنید. در صورتی که این مشکل وجود داشته باشد می توانید برس را تعویض کنید. برس ها بین ۱ تا ۳ سال عمر می کنند.

ج) زمانی که برس یا غلتک برس را تعویض می کنید تسمه ی آن را هم تعویض کنید.

جاروبرقی به هنگام کار کردن لرزش اضافی دارد یا صدای بلندی ایجاد می کند

  • در بیشتر مواقع این اتفاق زمانی می افتد که جاروبرقی شما شی بزرگ یا سختی را مکیده باشد و این شی پره ی فن جاروبرقی را شکسته است یا گرد و خاک وارد فن شده است. زمانی که این مشکل بوجود می آید نیاز است که فن جاروبرقی تعویض شود که پیشنهاد می کنیم این کار را خودتان انجام ندهید. بهتر است که از یک نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

خرید جاروبرقیجاروبرقی من بجای اینکه گرد و خاک را به داخل بکشد آن را بیرون می دهد

  • فیلتر های جاروبرقی را بررسی کنید تا مسدود نشده باشند. اگر بتوانید از فیلتر ها به خوبی مراقبت کنید نصف راه نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه خود را طی کرده اید. اگر به تازگی فیلتر خود را تعویض کرده اید بررسی کنید که آن را درست نصب کرده باشید.
  • همه ی ورودی های جاروبرقی را بررسی کنید و مطمئن شوید که چیزی راه آن را سد نکرده باشد. گاهی اوقات ممکن است این مسدودیت در قسمت های داخلی جاروبرقی باشد که شما کمتر آن ها را می بینید برای همین بهتر است که آن را نزد یک نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی ببرید.

نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه کار چندان سختی هم نیست، تنها کاری که باید بکنید این است که دفترچه راهنما را به دقت بخوانید و همچنین راهنمایی های گفته شده را رعایت کنید. اگر فکر می کنید که مشکل جاروبرقی شما پیچیده است و نمی توانید خودتان آن را حل کنید می توانید با فراز پشتیبان، نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی بدون کیسه بسیاری از برند ها، تماس بگیرید. سرویس دهی جاروبرقی بدون کیسه توسط تکنسین های حرفه ای از سوی فراز پشتیبان در محل انجام خواهد شد.

مطالب مرتبط