راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی آاگ مدل ۹۸۶۹۹

به طور معمول نصب ماشین لباسشویی توسط مراکز گارانتی این نوع دستگاه انجام می شود. اما ممکن است شما یک ماشین لباسشویی دست دوم یا بدون گارانتی را خریداری کرده باشید یا اینکه محل سکونت خود را تغییر داده باشید و نیاز به نصب مجدد ماشین لباسشویی پیدا کنید. به همین جهت تصمیم گرفتیم که در این نوشتار به نصب ماشین لباسشویی آاگ مدل ۹۸۶۹۹ پرداخته و نکات مهمی را در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

 مراحل نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی آاگ مدل ۹۸۶۹۹

محل نصب ماشین لباسشویی

یمحلی که برای نصب ماشین لباسشویی انتخاب می کنید باید عاری از هر گونه رطوبت باشد. همچنین باید مکانی صاف و با شیب بسیار کم باشد که قابلیت تراز کردن ماشین لباسشویی را داشته باشد. همچنین بهتر است که این مکان روی فرش یا نزدیک به آن قرار نداشته باشد تا در صورت هر گونه خروج آب باعث آسیب به فرش نشود.

شیر آب ورودی ماشین لباسشویی

به طور معمول هر ماشین لباسشویی دارای یک شیر ورودی برای آب گرم و یک شیر ورودی برای آب سرد می باشد. دقت داشته باشید که این دو شیر را اشتباهی نبندید چون باعث ایجاد اختلال در کارکرد ماشین لباسشویی خواهد شد. معمولا ورودی شیر آب گرم به رنگ نارنجی و قرمز بوده و برای آب سرد با رنگ آبی یا سفید مشخص شده است. بعد از بستن شیرها حتما از محکم و سفت بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

نصب ماشین لباسشوییشیر آب خروجی ماشین لباسشویی

معمولا شیر آب خروجی یا همان شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به زیر سینک ظرفشویی متصل می شود. شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی حتما باید از زمین تا حدی ارتفاع داشته باشد بنابراین اگر محل عبور این شلنگ از کف ماشین لباسشویی است حتما باید حداقل به اندازه نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا آورده شود. بعد از اینکه ارتفاع مناسب شلنگ تخلیه ایجاد شد می توانید آن را به قسمت تعبیه شده در سینک ظرفشویی متصل نمایید.

سیستم برق رسانی ماشین لباسشویی

با توجه به اینکه ماشین لباسشویی وسیله ای است که آب مصرف کرده و در نتیجه ایجاد رطوبت می کند بسیار مهم است که سیم برق و پریز کاملا استاندارد برای آن استفاده شده باشد. این سیم باید یک تکه بوده و به وسیله دوشاخه به پریز وصل شده باشد و حتی الامکان از محافظ نیز برای آن استفاده شده باشد. بعد از وصل کردن جریان برق ماشین لباسشویی می توان گفت که دستگاه شما در حالت آماده به کار است و می توانید آن را راه اندازی نمایید.

نصب ماشین لباسشوییبرنامه های شست و شوی ماشین لباسشویی

برای انتخاب برنامه شست و شو دستگیره انتخاب برنامه را چرخانده و با توجه به نیاز خود یک برنامه را از جدول برنامه ها انتخاب نمایید. همچنین باید دور خشک کن متناسب با برنامه انتخاب شده را نیز از همان قسمت تعیین نمایید. اگر می خواهید از آپشن های دیگری مانند شست و شوی اضافی، اتوکشی و شست و شوی شدید استفاده کنید حتما باید قبل از شروع به کار دستگاه دکمه مربوط به این آپشن ها را فعال نمایید. برنامه های حرفه ای که بر روی برخی ماشین های لباسشویی تعبیه شده اند می تواند موجب کاهش مصرف انرژی دستگاه شود. از جمله این برنامه ها می توان به شست و شو در دمای پایین، تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه و شست و شو بر اساس حجم لباس ها اشاره کرد.

مرکز سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی 

کار نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی موضوعی است که نیاز به تخصص و تجربه دارد و در نتیجه بهتر است به مراکز سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی سپرده شود. مراکز سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی صفر تا صد فرآیند نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی را برای شما انجام می دهند.

مطالب مرتبط