راهنمای کامل نگهداری از قهوه ساز

 در اختیار داشتن یک قهوه ساز هرگز آسان نبوده است. ممکن است راه اندازی قهوه ساز آسان باشد و انواع خاصی از قهوه سازها (برندها) نسبت به سایر انواع آن نگهداری کمتری نیاز داشته باشند.

به دلیل علاقه زیاد ما نسبت به قهوه، ما مشتاقیم تا بخش‌هایی از تجربیات خود را که روی نگهداری قهوه ساز متمرکز شده‌اند را با شما به اشتراک بگذاریم. (به تفکیک انواع آن)قهوه ساز

نگهداری از قهوه ساز فیلتردار

نگهداری از قهوه ساز فیلتر دار نسبت به سایر انواع قهوه سازها  آسان‌تر است. علت این امر سادگی در اجزای تشکیل دهنده قهوه سازهای فیلتر دار است.

روزانه شما می‌بایست محفظه‌ی شیشه‌ای قهوه ساز را آخر هر روز تمیز کنید، پس از اینکه محفظه قهوه ساز را کاملاً پاک کرده، با پاک کننده ظروف دوباره آن را شسته و اجازه می‌دهیم تا کاملاً خشک شود.

چیزی که در قهوه سازهای فیلتر دار از آن  چشم پوشی می‌شود حفره‌ی کوچکی است که قهوه در حال دم شدن از طریق آن  توزیع می‌شود. این حفره در انتهای هر روز باید تمیز و شسته شود و در نهایت محفظه‌ی آب قهوه ساز.

اگر شما از آب خالص، با مواد معدنی و شیمیایی کم استفاده می‌کنید ابزار بسیار کمتری برای نگهداری از قهوه ساز خود نیاز دارید. اما، اگر از آب شیر استفاده می‌کنید آبی که وارد محفظه قهوه ساز می‌شود ممکن است باعث ایجاد رسوب در محفظه شود. برای از بین بردن این رسوبات شما دو راه پیش رو دارید: یک روش ارزان و سریع اضافه کردن سرکه سفید به مخلوط در قهوه سازتون هست. اما اضافه کردن محلول رسوب زدا بهتر عمل خواهد کرد.

قبل از دم کردن دوباره قهوه محفظه را یک یا دوبار از آب پر و خالی کنید در غیر اینصورت امکان دارد مزه عجیبی در دهان خود احساس کنید.

نگهداری از قهوه ساز کپسول دار

نگهداری از قهوه ساز کپسول دار کمی مبهم است. بعضی از قهوه سازها دکمه فرایند شست و شو دارند، اما در بعضی دیگر این دکمه تعبیه نشده است. بنابراین شما مجهز شده‌اید اما نحوه‌ی استفاده از آن را نمی‌دانید یا شما دکمه‌ای برای شست و شوی قهوه ساز خود در اختیار ندارید. بدون سرزنش کسی، اغلب دفترچه راهنماهایی که به همراه قهوه ساز شما هست دقیقاً توضیحی درباره‌ی نکات نگهداری قهوه ساز نداده اند.

در قهوه سازهایی که در آن دکمه شست و شو تعبیه شده است: من به شخصه ترجیح می‌دهم که پس از هر بار دم کردن چرخه‌ی شست و شو را راه بندازم. به این صورت به سادگی هیچ طعمی از دم کردن قبلی باقی نمی‌ماند و دستگاه آماده‌ی فنجان بعدی است.

هیچ کس میلی به وجود چای لته در اسپرسو خود ندارد. اگر قهوه ساز کپسولی شما در یک اداره قرار دارد، اگر پس از هر فنجان چرخه‌ی شست وشو را به راه بیندازید ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد (یا به عنوان مثال در جایی که فقط یک کپسول طعم وجود دارد) من به شما پیشنهاد می‌کنم که چرخه‌ی شست و شو حداقل یک بار صبح و یک بار در انتهای روز فعال کنید. با این کار لوله‌های دستگاه شما تمیز خواهد بود.

تمیز کردن روزانه سینی زیر قهوه ساز به شما اطمینان می‌دهد که هیچ جرمی پشت آن باقی نمانده است و خطر ریختن محتویات روی شما را در شلوغی‌های صبح کاهش می‌دهد. تنها عاملی که به اندازه فعال کردن فرایند شست و شو مهم است فعالسازی فرایند کلسیم گیری (شوره زدایی) در محفظه آب دستگاه است.

و باز هم این بیشتر برای کاربرانی به کار می‌آید که از آب شیر و یا آب دارای مواد معدنی استفاده می‌کنند که مواد تشکیل دهنده رسوبات در آن‌ها وجود دارد.

بعضی قهوه سازهای کپسولی دارای کپسول رسوب گیر دستی هستند که به راحتی وارد دستگاه خود کرده و قهوه‌ی مورد علاقه خود را دم می‌کنید. در سایر قهوه سازها که این کپسول وجود ندارد مایع رسوب گیر را به محفظه‌ی آب دستگاه اضافه کرده و اجازه داده تا دو یا سه فنجان داخل دستگاه شما دم بکشد. آب داخل محفظه آب را با آب تمیز جایگزین کرده و اجازه داده تا یک بار به طور کامل داخل دستگاه شما به گردش درآید تا تمام شود. تا مطمِن شوید که هیچ رسوبی داخل دستگاه باقی نمانده است.

اگر در دستگاه شما دکمه شست و شو تعبیه نشده است استفاده از یکی از دسته‌های دمی و انجام مراحل فوق به شما امکان پاکسازی دستگاه را به طور کامل می‌دهد.

یادآوری: فراموش نکنید که سبد کپسول  را بعضی مواقع تمیز کنید.قهوه ساز

نگهداری قهوه ساز فوری یا قهوه ساز سکه‌ای

نگهداری از این نوع قهوه سازها بسیار مشکل است و این امر به چند دلیل است.

قهوه سازهای سکه‌ای در مکان‌های پر رفت و آمد قرار داده می‌شوند زیرا مناسب این مکان‌ها هستند. به علت استفاده از مواد فوری مثل پودر شیر و یا قهوه فوری به سرعت با مشکل مسدود شدن مواجه می‌شوید. این یکی از مشکلاتی است که با آن مواجه می‌شویم. کاسه‌های ترکیبی وجود دارد که در آن‌ها مواد فوری ترکیب شده‌اند و سپس با آب، شکر و سایر مواد مورد نیاز ترکیب شده و قهوه مورد علاقه شما را دم می کنند.

این قضیه برای قهوه سازهای سکه‌ای نیز صادق است با اندکی مراقبت بیشتر. این قهوه سازها نیاز به نگهداری یکسانی با قهوه سازهای فوری دارند به اضافه نگهداری از خرد کننده دانه‌های قهوه و تمیز کردن زمینه آن.

برای نگه داشتن قهوه ساز سکه‌ای در بهترین شرایط سه قانون اصلی نگهداری را دنبال کنید:

پاکسازی ساعتی;در قهوه ساز شما دکمه‌ای طراحی شده است که جدا از دکمه انتخاب نوشیدنی است و معمولاً روی آن آیکونی به شکل جارو وجود دارد با فشردن این دکمه پس از هر ده فنجان یا بیشتر باعث جریان یافتن آب داغ در محفظه‌ی ترکیب و هم چنین لوله‌های دستگاه می‌شود تا همه جرم‌ها و موادی که از نوبت قبل در دستگاه باقی مانده است از بین برود.

پاکسازی روزانه: ما همیشه به شما توصیه می‌کنیم تا محفظه‌ی قهوه و کاسه‌های ترکیب را همیشه تمیز کنید و هر جایی که ممکن است نشت رخ داده باشد و هر قسمتی قابل حرکتی که در تماس با محصول بوده است را تمیز نمایید. نکته مهمی که در این مرحله از پاکسازی مهم است پارچه‌ای است که به وسیله‌ی آن دستگاه را تمیز می‌کنید زیرا شما باید در نظر بگیرید که مواد شیمیایی یا مزه به صورت ناخواسته روی قسمت‌هایی از دستگاه که در ارتباط مستقیم با محصول هستند باقی می‌مانند.

اگر شما قهوه ساز سکه‌ای در اختیار دارید برای نگه داری آن تمام مراحل فوق را انجام دهید و در انتها از تمیز شدن ته مانده‌ی قهوه نیز مطمئن شوید.

پاکسازی هفتگی: راه اندازی فرایند رسوب زدایی در قهوه ساز شما ممکن است ضروری یا غیر ضروری باشد و باز هم بستگی به نوع آبی که در قهوه ساز خود مصرف می‌کنید دارد; همچنین ممکن است  استفاده از فرایند رسوب زدایی در ماشین‌های گوناگون متفاوت باشد اما به بیان کلی در داخل قوه ساز شما دریچه‌ای وجود دارد که به وسیله‌ی آن می‌توانید پودر پاک کننده (مخصوص قهوه ساز) را اضافه کنید تا در تمام قهوه ساز جریان یابد. این نوع نگهداری در گروه نگهداری هفتگی طبقه بندی شده اما باز هم باید تاکید کرد این امر بستگی به نوع آب مصرف شده در دستگاه شما دارد که چه مقدار نیاز به پاکسازی دارد.

هر نوع ماشین قهوه ساز سکه‌ای که در اختیار دارید یقیناً باید تمام محفظه‌ها را خالی کرده و آن‌ها را تمیز کنید; این کار را جمعه عصر که مردم کمتری مراجعه می‌کنند و محفظه‌های قوه ساز شما خالی شده است و محفظه خالی است انجام دهید. در شرایط شلوغی تمیز کردن محفظه کمک می‌کند اما در بهترین حالت شست و شو با آب گرم و پاک کننده بهترین روش برای پاکسازی دستگاه است.

فراموش نکنید لوله‌ی خروجی دستگاه را تمیز کرده تا از مزه‌ی بد قهوه جلوگیری کنید.

قهوه ساز دانه به قهوه

یقیناً اگر شما در گذشته قهوه ساز دانه به فنجان در اختیار داشته باشید و یا مقداری درباره این نوع قهوه ساز تحقیق کرده باشید می دانید که این نوع قهوه ساز نیاز به مراقبت دارند.

اگر قهوه ساز شما محفظه‌ی خارجی آب داشته باشد یقیناً شما به یک فیلتر در محفظه برای گیر انداختن رسوبات کلسیمی نیاز دارید; اگر دستگاه شما با لوله به لوله هادی (اصلی) متصل است نیز شما به یک فیلتر نیاز دارید. حتی شاید بیشتر از زمانی که دستگاه شما دارای محفظه آب خارجی است زیرا همه ما از کیفیت آب شیر مطلع هستیم.

نگهداری شامل اجرای چرخه‌ی شست و شو، به اینصورت که جریان آب داغ در ناحیه‌ی عصاره گیری به جریان در می‌آید; (که قهوه‌های نشست کرده در این ناحیه را از بین می‌برد.)

اگر دستگاه شما هم زن شیر دارد شما یقیناً مجبور هستید که آن را هر روز در آورده و کاملاً شست و شو دهید. این به معنای شست و شو با آب داغ و صابون (به وسیله پاک کننده هر گوشه و محفظه را شست و شو داده و مطمئن شوید که تمام نقاط و محفظه قهوه از شیر پاک شود، اگر رسوب شیر در دستگاه بماند مزه بدی در قهوه ایجاد خواهد کرد)

قهوه ساز دانه به فنجان دارای محفظه‌های اصلی است که بسته به استفاده از آن شما به تمیز کردن آن به صورت ساعتی یا حداقل روزانه یک بار نیاز دارید.

بعضی برندها مانند جورا دارای گروه‌های دمی ثابت هستند که کار نگهداری از قهوه ساز را راحت‌تر می‌کند. سایر برندها نیاز دارند که شما هر روز گروه‌های دمی را شسته و کاملاً تمیز کنید; هرگز تلاش نکنید قسمت‌های قابل حرکت گروه‌های دمی را جابجا کنید زیرا ممکن است تنظیمات و جایگاه آن‌ها تغییر کند و شما نتوانید آن‌ها را در محل اصلی قرار دهید. و نیز این قسمت از قهوه ساز را با صابون نشورید زیرا تنها اجزایی که با این بخش در ارتباطند قهوه و آب داغ هستند که دستگاه را مسدود نمی‌کنند پس شست و شوی خوب این بخش کافی است.

شست و شوی شیر خروجی دستگاه با یک پارچه تمیز و عاری از مواد شیمیایی به شما این اطمینان را می‌دهد که هیچ روغن قهوه‌ای روی قهوه ساز شما باقی نمانده است. هنگامی که به بحث رسوب زدایی در قهوه ساز می‌رسیم بعضی برندها مانند جورا این امر را تسریع می‌بخشند. برندها و مدل‌های بزرگ‌تر معمولاً دارای منطقه عامل باطل کننده هستند; یک حفره کوچک در نزدیکی محفظه دانه‌ها که شما می‌توانید در آن قهوه آماده دم یا کافئین را برای استفاده تکی اضافه کنید. این ناحیه‌ای است که شما می‌توانید قرص‌ها یا محلول پاک کننده را در آن وارد کنید. (توجه شود: دفترچه‌ی راهنمای دستگاه را برای یافتن این امر که کدام یک از این دو واقعاً باید استفاده شوند چک شوند) و اجرای یک پاکسازی اساسی هر ماه (بسته به نوع استفاده از دستگاه)

برندهای کوچکتر مانند سیکو مینوتو فاقد عامل باطل کننده هستند. برای امنیت بیشتر در این مدل‌ها عامل تصفیه کننده به محفظه آب اضافه شده و سپس حدود ۴-۵ فنجان دم کرده; همیشه پس از این مرحله محفظه آب را به وسیله آب خالص و تمیز پر کرده و تا از عدم وجود رسوب و مزه‌ی بد در دستگاه مطمئن شوید.

درست است همه این مراحل سخت به نظر می‌رسد اما مطمئن باشید اگر این راهنمایی‌های ساده را اجرایی کنید قهوه ساز شما به شدت تمیز خواهد بود و شما نتیجه آن را خواهید دید.قهوه ساز

مطالب مرتبط