راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

مقایسه خرید ماشین ظرفشویی

برای مقایسه در خرید، هر ماشین ظرفشویی جدید با یک برچسب راهنمای زرد رنگ انرژی روانه بازار می شود. این برچسب، متوسط هزینه سالانه استفاده از این مدل مخصوص را بر اساس استفاده میانگین و میانگین نرخ قیمت برای گاز یا برق محاسبه می کند. زمانی که شما برخی از این مدل ها را با هم مقابسه می کنید، در میابید که به صورت سالانه پرهزینه ترین ماشین ظرفشویی برای عملکرد با آب گرمکن برقی در حدود ۶۰ دلار و برای مدل با آب گرم شده توسط گاز حدود ۴۰ دلار هزینه نیاز است.

این ارقام از یک مدل تا مدل دیگر تنها چند دلار در سال متغییر است، و واحدهای گرانتر لزوماً کارآمد نیستند. تا زمانی که شما یک مقایسه از بازده بالای واقعی مدل مانند GE Profile  که برای آب گرمکن الکتریکی برابر ۴۴ دلار و برای آبگرمکن گازی برابر ۲۴ دلار است انجام ندهید، مهمترین تفاوت ها بسیار کم هستند.

ماشین ظرفشویینکات صرف جویی در انرژی

علاوه بر استفاده از آب، ماشین های ظرفشویی از انرژی برای گرم کردن آب، چرخ های آبکشی، روشن کردن پمپ و  روشن کردن کنترل کننده ها استفاده می کنند. زمانی که می خواهید یک ماشین ظرفشویی جدید را خریداری بکنید، انتخاب یک مدل کارآمد اولین قدم برای دستیابی به صرفه جویی قابل ملاحظه در مصرف انرژی است. علاوه براین، شما با توجه به چگونگی کارکرد یک ماشین ظرفشویی می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی بکنید. در اینجا برخی نکات در مورد چگونگی استفاده شما از ماشین ظرفشویی برای بهترین استفاده از مزایای آن آمده اند:

•    بخاطر اینکه ماشین های ظرفشویی مدرن در تمیز کردن ظروف بسیار قدرتمند هستند، شما می توانید آبکشی دستی ظروف را رد بکنید که با اینکار در مصرف آب صرفه جویی می کنید و تنها لکه های کوچک باقیمانده را بردارید.
•    تنها زمانی ماشین ظرفشویی را روشن کنید که پر است، اما آن را بیش از حد پر نکنید؛ ظروفی که بسیار نزدیک به هم قرار گرفته باشند به خوبی شسته نمی شوند.
•    کوتاهترین چرخه ای که ظروف شما را خواهد شست انتخاب کنید. ماشین های ظرفشویی امروزی گزینه های متعددی برای شستشو دارند. مشخصاً، گزینه ” Power Scrub” برای برای هر نوع ظرفی نیاز نیست، بنابراین تست بکنید تا ببینید که کدام حالت با کمترین مصرف آب برای شما مناسب است.
•    با باز کردن درب ظرف پس از چرخه شسشتو بگذارید ظروف خشک شوند. یا در صورتی که مدل شما در صورتی که جریان ترافیک را مختل نمی کند از ویژگی ذخیره سازی انرژی استفاده کنید.

با توجه به این راهنمای خرید ماشین ظرفشویی اگر هنگام خرید ماشین ظرفشویی و تعمیر ماشین ظرفشویی به مشکل و یا مسئله ای مواجه شدید به کارشناسان و متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط