راهنمای استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل برقی خانگی است; که در سال های اخیر استقبال بیشتری از این وسیله شده است; در نتیجه برندها مختلف در زمینه ساخت ماشین ظرفشویی فعالیت می کنند; که از نظر کیفیت و کارایی با هم متفاوت هستند; در استفاده از ماشین ظرفشویی باید به دو نکته توجه داشت:

۱- انتخاب بهترین برند

۲- استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشوییاگر شما از برترین برند ماشین ظرفشویی خرید خود را انجام دهید ولی نحوه استفاده صحیح از آن را ندانید قطعا این وسیله نه تنها نمی تواند پتانسیل خود برای شستن باکیفیت ظروف را ارائه کند بلکه به دلیل فشار زیادی که به موتور ماشین ظرفشویی وارد می شود عمر آن کم شده و حتی ممکن است که ماشین ظرفشویی بسوزد. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که در استفاده از ماشین ظرفشویی باید به ان توجه داشت:

۱- هر برند ماشین ظرفشویی دارای یک دفترچه راهنما است; که در آن توضیح داده شده است چگونه باید برنامه ها را فعال کرده; و به درستی از آن استفاده کنید; توصیه می کنیم که پس از راه اندازی ماشین ظرفشویی حتما این دفترچه را مطالعه کنید; چرا که ممکن است کوچکترین نکته را نادیده گرفته; و همین موضوع منجر به خرابی ماشین ظرفشویی شود.

۲- از ماشین ظرفشویی متناسب با پتانسیل آن استفاده کنید; به این معنا که اگر شما ماشین ظرفشویی ۴ نفره را خریداری کرده اید نباید ظرف هایی بیشتر از این مقدار را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید; چرا که در این صورت هم کیفیت شستن ظروف پایین می آید; و هم این که موتور ماشین ظرفشویی باید با قدرت بیشتری کار کند تا ظروف به خوبی تمیز شوند; در نتیجه این حجم کاری موتور را تحت فشار قرار داده و ممکن است ماشین ظرفشویی بسوزد; به علاوه این که نهایتا ظروف کثیف و یا جرم دار باقی خواهند ماند.

۳- نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی بسیار اهمیت دارد. این که شما چطور ظرف ها را در داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید هم بر روی کیفیت شستن ظروف و هم بر روی سلامت دستگاه تاثیر دارد. قبل از چیدن ظررف ها ابتدا به دفترچه راهنما مراجعه کرده و اصول چیدمان را مطالعه کنید. در صورتی که این کار به درستی انجام نشود ظرف ها کثیف مانده و از طرفی ممکن است به آبپاش ها و حتی قفسه داخل ماشین ظرفشویی آسیب وارد شود. چیدن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی بر روی سلامت دستگاه تاثیر زیادی دارد.

ماشین ظرفشویی۴- در زمان اوج مصرف برق از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید. شاید در نگاه اول دلیل این توصیه را تنها بخاطر مصرف انرژی بدانید ولی لازم است بدانید که اگر ماشین ظرفشویی در ساعات اوج مصرف برق روشن شود چون در این زمان ولتاژ برق دائما در حال تغییر است لذا برق با ولتاژ یکسان وارد ماشین ظرفشویی نشده و کم و زیاد شدن جریان برق به سلامت ماشین ظرفشویی آسیب می زند.

۵- در زمان نصب ماشین ظرفشویی آن را در محلی قرار ندهید که تابش مستقیم خورشید وجود دارد; یا این که گرمای اجاق گاز به آن سرایت می کند; چرا که دمای موتور ماشین ظرفشویی را زیاد کرده و می تواند اتصالات آن را خراب کند.

مطالب مرتبط