راهنمایی خرید جاروبرقی

جاروبرقی یکی از لوازم پرکاربرد در هر خانه ای است که چندین بار در طول هفته مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین بسیار مهم است که در خرید جاروبرقی نکاتی را رعایت کنید تا یک انتخاب خوب داشته باشید.

در ادامه این مطلب راهنمایی جامع در مورد خرید جاروبرقی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

خرید جاروبرقینکات مهم در خرید جارو برقی

قدرت و مکش جاروبرقی

قدرت جاروبرقی در عملکرد آن تاثیر زیادی دارد و جاروبرقی که می خرید باید بین ۱۳۰۰ تا ۲۲۰۰ وات قدرت داشته باشد.

همچنین میزان مکش جاروبرقی نیز نکته بسیار مهم دیگری است که باید در خرید جاروبرقی به آن دقت داشته باشید.

وزن و جابه جایی جاروبرقی

در هنگام خرید جاروبرقی حتما به وزن آن توجه داشته باشید. خرید یک جاروبرقی سنگین وزن باعث می شود که در هنگام جارو کردن خانه خیلی زود خسته شوید و حمل جاروبرقی برای شما مشکل شود. بنابراین جاروبرقی را بخرید که ضمن کیفیت قطعات از وزن سبک تری هم برخوردار باشد

صدای تولیدی جاروبرقی

احتمالا شما هم قبلا جاروبرقی هایی را دیده اید که هنگام کار کردن سر و صدای زیادی را تولید می کنند به گونه ای که صدا به صدا نمی رسد! جاروبرقی های مدرن از فناوری های جدید بهره گرفته اند تا صدای بسیار کمتری را تولید کنند.

بنابراین در هنگام خرید جاروبرقی از فروشنده در مورد میزان صدای تولید جاروبرقی نیز سوال کنید.

طراحی و ظاهر جاروبرقی

طراحی و ظاهر جاروبرقی بیش از آنچه فکر می کنید در خرید جاروبرقی اهمیت دارد. علاوه بر اینکه ظاهر جاروبرقی باید جذاب باشد باید به طراحی دسته، پارویی، لوله ها و چرخ جاروبرقی نیز توجه کنید. دسته های جاروبرقی باید به گونه ای طراحی شده باشد که قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد و کار با آن ساده باشد.

همچنین لوله های جاروبرقی معمولا به دو شکل خرطومی و تلسکوپی طراحی می شوند که هر کدام از این دو نوع لوله به لحاظ قابلیت تنظیم و انعطاف پذیری ویژگی های خاص خود را دارند.

چرخ های جاروبرقی نیز در حمل و جابه جایی آن مهم هستند. پارویی جاروبرقی نیز همان قسمتی است که روی زمین قرار می گیرد و در برخی جاروبرقی ها امکان فشردن یک دکمه جهت جاروکشی قسمت های مختلف مانند فرش، موکت و … وجود دارد.

فیلترهای جاروبرقی

هوای مکیده شده توسط جاروبرقی در صورتی که از فیلترهای مخصوص عبور کرده و سپس از جاروبرقی خارج شد هیچگونه گرد و غبار و آلودگی را به همراه نخواهد داشت. امروزه اکثر جاروهای برقی حداقل مجهز به یک فیلتر هوا به نام هپا می باشند.

نشانگر پر بودن مخزن

یکی از فناوری های مدرنی که روی برخی جاروبرقی ها تعبیه شده است نشانگر پر بودن مخزن است. البته این نشانگر بیشتر برای جاروبرقی هایی که دارای کیسه هستند مفید خواهد بود و به صورت یک چراغ رنگی روشن خواهد شد.

خرید جاروبرقیکیسه ای یا مخزنی؟

جاروبرقی های مخزنی فاقد هر گونه کیسه ای برای نگهداری زباله و گرد و خاک هستند و تمام آشغال ها در مخزنی پلاستیکی جمع می شود. با گذشت زمان استفاده از جاروبرقی های مخزنی به جای جاروبرقی های کیسه ای افزایش پیدا کرده است.

گارانتی و خدمات تعمیر جاروبرقی

یک جاروبرقی هر چقدر هم که باکیفیت و خوب باشد ممکن است روزی خراب شود و شما نیاز به خدمات تعمیر جاروبرقی پیدا کنید. بنابراین حتما جاروبرقی را بخرید که یک مرکز گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر از خدمات سرویس وتعمیر جاروبرقی مد نظرتان پشتیبانی کند.

یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر جاروبرقی در انواع مختلف فراز پشتیبان است که خدمات تعمیر جاروبرقی آن کاملا تضمین شده می باشد. برای استفاده از خدمات این مرکز تنها کافی است که با شماره تلفن های مشخص شده در سایت تماس بگیرید.

مطالب مرتبط