دکمه ریست ماشین لباسشویی چیست و چگونه کار می کند؟

بیشتر ماشین های لباسشویی جدید دارای قابلیت ریست Reset شدن دارند که به شما این امکان را می دهد تا زمانی که مشکلی پیش آمد و نتوانستید متوجه بشوید که باید چکار کنید ماشین لباسشویی را ریست می کند. دلایلی که باعث چنین مشکلاتی می شود ولتاژ نامناسب، بار لباس بیش از حد یا قطع و وصل شدن برق هستند. برخی از ماشین های لباسشویی دکمه ریست دارند که با فشار دادن آن موتور لباسشویی ریست می شود. در لباسشویی های بدون دکمه، بیرون کشیدن سیم برق و دوباره وصل کردن آن چنین کاری را انجام می دهد. برخی ماشین های ظرفشویی برنامه ریزی شده ممکن است قابلیت ریست شدن را داشته باشند که البته لزوما یک دکمه نیست. قبل از اینکه به دکمه های ماشین لباسشویی، کابل برق یا قطع کننده جریان برق دست بزنید دست های خود را خشک کنید. همه ی خرابی ماشین لباسشویی با دکمه ریست درست نمی شود و گاهی نیاز است نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی آن را مورد بررسی قرار دهد.

ماشین لباسشوییماشین لباسشویی متوقف شده یا شروع به کار نمی کند

اگر خرابی ماشین لباس شویی این است که حین شستشو متوقف شده یا شروع به کار نمی کند بررسی کنید که ابتدا به برق وصل باشد. می توانید برای تست خروجی برق یک چراغ شب خواب را به آن وصل کنید تا ببیند که برق دارد یا خیر. درب ماشین را باز و بسته کنید. اگر توقف ماشین لباسشویی در حین شستشو بود کمی لباس ها را جابجا کنید تا متوازنی قرار بگیرند. ببیند که لوله تخلیه مسدود نشده و یا کثیف نباشد. با دست های خشک ماشین لباسشویی را روشن کنید. اگر باز هم روشن نشد می توانید برق را دوباره به کلی قطع کنید و لباسشویی را دوباره به برق بزنید. دکمه ریست را بزنید. در برخی مدل ها شاید دکمه ریست را باید به شیوه ی خاصی فشار دهید تا کار کند. در برخی لباسشویی ها دکمه ای که نوشته ی “Start-Pause” یا “Start” را دارد به مدت ۵ ثانیه فشار دهید و نگه دارید. پس از زدن دکمه ریست، ماشین ظرفشویی را روشن کنید. یک چرخه شستشو را انجام دهید و ببینید که ماشین به خوبی کار می کند و پیام خطایی که قبلا نمایش می داده محو شده باشد. اگر با تمام این کار ها و زدن دکمه ریست باز هم نتوانستید خرابی ماشین لباسشویی را درست کنید بهتر است که با یک نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباس شویی تماس بگیرید.

ماشین لباسشوییماشین های لباسشویی بدون دکمه ریست

اگر به کلید اتصال برق ماشین لباسشویی دسترسی ندارید تا بصورت دستی آن را ریستارت کنید برق را به کلی قطع کنید. بسته به مدل ماشین لباسشویی یا راهنمای مصرف کننده همراه آن برق را از ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه قطع کنید. برای ماشین های لباسشویی با کنترل دکمه ای، چرخنده را بصورت ساعتگرد بچرخانید و اصلا آن را روی حالت Final Spin یا همان نهایت چرخش قرار ندهید. با دکمه های کنترل لباسشویی چرخه شستشو را روی هر چیری بجز Spin قرار دهید. بررسی کنید که آب وارد ماشین لباسشویی می شود. برق را مجددا وصل کنید، ماشین لباسشویی را روشن کنید. در برخی مدل ها نیاز است که درپوش را پس از وصل کردن ماشین لباسشویی ۶ بار باز و بسته کنید.

زمانی که دکمه ریست کار نمی کند

در برخی موارد پس از ریست کردن ماشین لباسشویی چه از طریق دکمه یا بصورت دستی (بیرون کشیدن از برق) اتفاقی نمی افتد. شاید ماشین لباس شویی شما مشکلی داشته باشد و یا قسمتی از آن معیوب شده باشد که آن را از کار کردن باز می دارد. سوئیچ درب، قفل کننده ها و تایمر از قسمت های رایچی هستند که در این خرابی ماشین لباسشویی نیاز به تعویض یا تعمیر دارند. تکنسین های نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی می توانند این قسمت ها را به راحتی تعویض و تعمیر کنند.

ماشین های لباسشویی قابل برنامه ریزی

برخی ماشین های لباس شویی قابل برنامه ریزی دارای یک قابلیت ریست شدن هستند. این قابلیت تاخیر در شروع به کار کردن را از بین می برد و در صورت بروز مشکلات برنامه ای ماشین لباسشویی را ریستارت می کند. دکمه ریست و شیوه ی آن نسبت به مدل و سازنده متقاوت است. در برخی مدل های می توان با چرخاندن دکمه چرخشی این کار را انجام داد و در برخی موارد هم دکمه ی Off این کار را انجام می دهد. برنامه ی دلخواه را انتخاب کنید و دکمه روشن خاموش را بزنید تا لباسشویی را ریستارت کنید. اگر مدل لباسشویی شما دکمه ی Cancel دارد ابتدا آن را فشار دهید تا پیام خطا را پاک کند. سپس دکمه ی Pause یا Stop را بزنید تا ریستارت شود. برای اطلاع از عملکرد درست دکمه ریست و ریستارت کردن ماشین لباسشویی به راهنمای مصرف کننده ی دستگاه خود مراجعه کنید. اگر نتوانستید خودتان این کار را انجام دهید یا شیوه ی ریستارت کردن را پیدا کنید بدون اطلاعات کافی ماشین لباسشویی را دستکاری نکنید. بهتر است با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. ما در فراز پشتیبان به عنوان یک نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی خدمات تعمیر انواع مدل های مختلف ماشین لباسشویی را ارائه می کنیم.

ماشین لباسشویی

مطالب مرتبط