خرید کدام مدل جاروبرقی برای من بهتر است؟ (انواع جاروبرقی)

انتخاب های زیادی در بازار برای خرید جاروبرقی وجود دارد و خانواده ها نیاز به کمی راهنمایی دارند تا بهترین مدل را برای خود انتخاب کنند. زمانی که به دنبال خرید جاروبرقی مناسب خود هستید دانستن انواع مختلف جاروبرقی و نظرات موافقان و مخالفان هر کدام به شما کمک خواهد کرد.

باید اندازه ی منزل خود را در نظر داشته باشید و همچنین بدانید که چه نوع سطحی را قرار است جارو بکشید. دو فاکتور دیگری که باید در نظر داشته باشید هم این است که آیا در منزل شما حیوان خانگی وجود دارد و همچنین آیا کسی در منزل هست که آلرژی داشته باشد؟ ضمنا باید بودجه ای که برای خرید جاروبرقی مناسب را هم در نظر داشته باشید که البته این مورد چندان سخت نیست چون هر برندی دارای مدل های مختلفی است که قیمت های مختلفی دارد.

خرید جاروبرقیجاروبرقی ایستاده

جاروبرقی ایستاده نوع سنتی این دستگاه ها هستند. این نوع از جاروبرقی نیز طرفداران خود را دارد. از آنجایی که این جاروبرقی ها ایستاده هستند برای کسانی که نمی خواهند به هنگام جارو کشیدن خم شوند بسیار مناسب هستند.

این مدل از جاروبرقی در کشور های انگلیس، آمریکا و همچنین کشور های مشترک المنافع بسیار رایج است.

برای تمیز کردن قالی ها جاروبرقی ایستاده نسبت به سایر مدل ها عملکرد بسیاری بهتری دارد البته می توان در مدل های دیگر جاروبرقی قدرت موتور را برای سطوح مختلف مانند قالی تنظیم کرد. در مدل ایستاده جاروبرقی دارای یک برس چرخنده هستند که با لرزش یا چرخیدن گرد و خاک درون فرش را بیرون می آورند و کار تمیز کردن را راحت تر می کنند.

این مدل ها دارای موتوری هستند که هم کار مکش و هم کار چرخاندن برس را انجام می دهند. البته در برخی مدل ها هم برای هرکدام از این کارها موتور جداگانه ای در نظر گرفته شده است. شرکت های مختلف قابلیت های مختلفی را برای دستگاه جاروبرقی ایستاده خود قرار می دهند. در برخی موارد این مدل ها دارای کیسه هستند که زباله در آن جمع می شود و در برخی موارد هم بجای کیسه یک مخزن وجود دارد. اگر جاروبرقی ایستاده شما خراب شده باشد می توانید به فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی و همچنین خدمات پس از فروش بسیاری از برند های معتبر تماس بگیرید.

خلاصه

 • جاروبرقی ایستاده نیاز به فضای نگهداری درازی دارد.
 • برتری اصلی این جاروبرقی ها تمیز کردن فرش هاست پس برای منزل هایی که دارای فضای فرش شده ی زیادی هستند مناسب است.
 • سنگین ترین نوع جاروبرقی ها هستند پس اگر دارای منزلی با پلکان هستید بهتر است به دنبال مدل های سبک تر باشید.
 • جاروبرقی ایستاده با کیسه ارزان تر از مدل ایستاده مخزن دار است.

خرید جاروبرقیجاروبرقی مخزن دار یا مخزنی

جاروبرقی های مخزن دار رایج ترین نوع جاروبرقی در اروپا هستند. این مدل جاروبرقی ها دارای موتور و جمع کننده گرد و خاک در یک واحد جدا هستند که اکثرا روی چرخ قرار دارد. این قسمت به سر جاروبرقی بوسیله ی یک لوله متصل است. سر جاروبرقی می تواند به راحتی به زیر اسباب اثاثیه دسترسی داشته باشد. جارو زدن پلکان و سطوح عمودی به دلیل وزن کم جاروبرقی مخزن دار و اندازه ی کوچک تر آن ها خیلی راحت است. بسیار از جاروبرقی های مخزن دار دارای قسمت سری استانداردی هستند ولی برای سطوح مختلف تجهیزات دیگری هم هستند که می توان برای سطوحی مانند فرش از آن ها استفاده کرد. به این ترتیب این جاروبرقی ها هم می توانند به خوبی سطوحی مانند فرش را تمیز کنند.

اگر جاروبرقی مخزن دار شما خراب شده باشد باید آن را به دست تکنسین های حرفه ای بسپارید تا کار تعمیر را انجام دهند، به این منظور می توانید با فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی تماس بگیرید.

خلاصه

 • نسبت به جاروبرقی های ایستاده می توان راحت تر با آن ها کار کرد و از این طرف به آن طرف برد، وزن کمتری هم دارند ولی در عین حال قدرت تمیز کردن آن ها تقریبا یکسان است.
 • کاربران جاروبرقی مخزن دار باید نسبت به کار کردن با جاروبرقی ایستاده به دفعات بیشتری خم شوند.
 • شیوه ی تمیز کردن های مختلفی را می توانید انتخاب کنید که بستگی به نیاز شما دارد.

خرید جاروبرقیجاروبرقی استیک

جاروبرقی استیک مانند جاروبرقی های ایستاده هستند اما هیچ چیزی به آن ها متصل نمی شوند. این مدل ها اکثرا بدون سیم هستند و دارای باتری قابل شارژ هستند. برتری های اصلی این جاروبرقی ها این است که راحت تر می تواند آن ها را نگهداری کنید، وزن بسیار کمی دارند و نیازی نیست خودتان را با حمل کردن آن ها و وصل کردن به پریز خسته کنید. خرید جاروبرقی استیک برای کسانی که منزل کوچکی دارند و یا در کنار جاروبرقی های دیگر به مدل دیگری هم نیاز دارند خیلی خوب است. قدرت مکش این جاروبرقی ها نسبت به سایر مدل ها کمتر است اما برند های برتر آن دستگاه هایی را تولید کرده اند که مکش بسیاری خوبی دارند.

خلاصه

 • بدلیل داشتن باتری و بدون سیم بودن خرید جاروبرقی استیک نهایت راحتی را در کارکردن قسمت های مختلف خانه را در اختیار شما قرار می دهد.
 • اکثرا قدرت مکش بالایی ندارند و بهتر است بیشتر برای سطوح سخت استفاده شوند تا فرش.
 • برای کسانی که قدرت بدنی چندانی ندارند خیلی مناسب است، همچنین اگر می خواهید خیلی سریع قسمتی از خانه را تمیز کنید می توانید این مدل ها را خریداری کنید.

خرید جاروبرقیجاروبرقی دستی

این جاروبرقی های مینی راه حل مناسبی برای تمیز کردن قسمت های کوچک هستند. جاروبرقی دستی اکثرا بدون سیم هستند و شارژ می شوند. بدلیل اندازه و وزن کمی که دارند برای تمیز کردن قسمت کوچکی از منزل مانند روی میز پس از صرف غذا مناسب هستند. مثلا اگر بخواهید روی تشک یا مبل را تمیز کنید هم خرید جاروبرقی دستی راه حل شما خواهد بود.

اگر می خواهید داخل ماشین را هم تمیز کنید این مدل ها خیلی راحت این کار را برای شما انجام می دهند؛ حتی می توانید جاروبرقی دستی خود را در ماشین و همراه خود داشته باشید تا هر وقت که نیاز بود کار تمیز کردن را انجام دهید. برخی از این مدل ها دارای کارکرد تمیز کردن تر و خشک هستند؛ در بیشتر موارد بهتر است که پس از تمیز کردن آشغال های تر محفظه ی آن را خالی کرده و تمیز کنید تا از بوی بد پیشگیری کنید. خرید یک جاروبرقی دستی در کنار جاروبرقی اصلی شما می تواند مقدار زیادی در زمان شما برای تمیز کردن صرفه جویی کند.

این جاروبرقی ها به دلیل اندازه ی ریز تر و تکنولوژی پیشرفته تری که دارند باید در تعمیر آن ها دقت لازم را داشت. در چنین مواردی بهتر است که کار به یک تکنسین حرفه ای محول کنید. فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی دستی مجموعه ای است از تکنسین های حرفه ای که از قطعات اورجینال برای تعمیرات استفاده می کنند.

خلاصه

 • ابزار تکمیلی خوبی برای تمیز کردن هستند.
 • مدل های مختلف با سیم و بدون سیم را می توانید بر اساس نیاز و بودجه ی خود خریداری کنید.
 • برای تمیز کردن ماشین خیلی عالی هستند.
 • مدل های گرانتر دارای مکش بیشتر و عمر باتری بیشتری هستند.

خرید جاروبرقیجاروبرقی های قابل تبدیل

این جاروبرقی ها به دلیل اینکه می توانند از یک نوع به نوع دیگری تبدیل شوند به این نام شناخته می شوند. برخی مدل ها از حالت استیک به دستی تبدیل می شوند و برخی هم از حالت ایستاده به مخزنی تبدیل می شوند. با خرید جاروبرقی قابل تبدیل می توانید انواع اقسام نیاز های نظافت خود را حل کنید.

جاروبرقی های رباتی

 در اوایل ۲۰۰۰ میلادی بود که ربات های جاروبرقی وارد بازار شدند و پیش بینی می شود که روز به روز هم سهم آنها در بازار بیشتر شود. این جاروبرقی ها یا ربات های جاروبرقی روی سطح منزل حرکت کرده و گرد و خاک را جمع می کنند؛ زمانی هم که باتری آنها نیاز به شارژ داشته باشید به قسمت مخصوص می روند تا شارژ شوند. در برخی از این مدل ها خودشان مخزن آشغال خود را هم خالی می کنند.

ربات های جاروبرقی توسط شرکت های بزرگی مانند iRobot تولید می شوند. مدتی است که سامسونگ هم وارد این عرصه شده است. ورود شرکت های بزرگ به این حوزه در سال های آتی بیشتر هم خواهد شد.

خلاصه

 • بدون سیم، دارای باتری برای شارژ شدن. این جاروبرقی ها در می توانند برای تکمیل کارهای جاروبرقی دیگر به کار گرفته شوند.
 • کنترل شده با سنسور، قابلیت برنامه ریزی، در مدل های مختلف می توان شیوه های تمیز کردن مختلفی را امتحان کرد.
 • می توانند هم سطح های خالی و هم فرش ها را تمیز کنند.
 • نیاز به نظارت و آماده کردن سطح اتاق قبل از شروع به کار تمیز کردن؛ برای مثال لوازم ریزی که کف اتاق هستند ممکن است توسط ربات جمع شوند.

در پایان

در این مطلب سعی شد مدل های کلی جاروبرقی معرفی شود. با کمک مواردی که بیان شد می توانید جاروبرقی مناسب نیاز های خود را تهیه کرده و اقدام به خرید کنید. اگر جاروبرقی خود را خریداری کرده اید و نیاز به خدمات پس از فروش دارد می توانید با فراز پشتیبان تماس بگیرید تا کار تعمیر را در کمترین زمان ممکن انجام دهیم. فراز پشتیبان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی برند های مختلف است و می توانید کار تعمیر را به تکنسین های ما بسپارید.

مطالب مرتبط