بهترین یخچال‌های ۲۰۱۹ (راهنمای جامع خرید)

خرید بهترین یخچال‌های 2019

بهترین یخچال‌های ۲۰۱۹

یخچال و کاربردهای آن

آیا تابه‌حال به این نکته فکر کرده‌اید که از یخچال بالقوه شما به‌عنوان دستگاهی برای خنک نگه‌داشتن مواد مختلف از آن استفاده می‌شود چه ویژگی های باید داشته باشد؟ بهترین یخچال‌های ۲۰۱۹ چه ویژگی‌هایی دارند؟

یخچال دستگاهی است که از یک عایق حرارتی و یک ابزار سرد‌کننده و پروسه‌ای برای منتقل کردن گرما از داخل دستگاه به بیرون تشکیل یافته است. از یخچال برای نگهداری کلیه موادی که امکان خراب شدن در دمای بیرون را دارد استفاده می‌شود.

راهنمای جامع در خرید بهترین یخچال‌های 2019
راهنمای جامع در خرید بهترین یخچال‌های ۲۰۱۹

تاریخچه یخچال

درگذشته به خاطر عدم وجود فنّاوری، مردم برای نگه‌داشتن مواد غذایی و دارویی خود از غارها، چاه‌ها، چشمه‌ها و یخچال‌هایی در طبیعت استفاده می‌کردند. آنچه نظر ما ایرانیان را به خود جلب می‌کند این است که بدانیم ابوعلی‌سینا دانشمند حاذق ایرانی در قرن یازدهم میلادی پایه‌گذار اختراع یخچال شد و اولین یخچال در سال ۱۷۴۸ میلادی به دست ویلیام کولین اختراع شد. رفته‌رفته در سال ۱۸۵۳ نخستین یخچال اختراع شد که می‌توانست در هر روز یک‌ تن یخ تولید کند.

اجزای تشکیل‌دهنده یخچال

اکنون‌که با یخچال و تاریخچه آن به‌طور کامل آشنا شدید حالا با اجزای تشکیل‌دهنده آن نیز آشنا شوید. اجزای یخچال فریزر به‌قرار زیر است:

  •        گـاز یخچال
  •        اواپراتور
  •        ترموستات
  •        کندانسور
  •        کمپرسور

انواع یخچال‌فریزرها در سال ۲۰۱۹

با رشد و توسعه تکنولوژی، هرروز شاهد رقابت بین تولیدکنندگان در عرصه محصولات جدیدتری در بازار هستیم. این عامل از یک‌ طرف باعث می‌شود تنوع در محصولات ایجاد شود و از طرفی دیگر انتخاب مشتری‌ها را سخت و دشوار می‌نماید. اگر می‌خواهید یخچالی خریداری کنید  که با انواع و کارکردها و ویژگی‌های آن آشنا شوید حتماً این مقاله را دنبال کنید.

 

انواع یخچال‌فریزرها به‌قرار زیر است:

۱- یخچال فریزر تک درب

یکی از سنتی‌ترین مدل یخچال‌ها این نوع است. این نوع یخچال به دلیل کوچک بودن در بیشتر هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، ادارات و فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲- یخچال فریزر بالا یا پایین

در نوع یخچال فریزر یک نمونه آن فریزر در بالا قرار می‌گیرد و مدل دیگر فریزر در پایین. که انتخاب مشتری بستگی به سلیقه او دارد.

۳- یخچال فریز دوقلو

این نوع یخچال‌ها نیز از قدیم در بازار موجود بوده و در زمان خود بسیار پرطرفدار بوده است. این نوع یخچال‌ها به دلیل دارا بودن حجم بالا به خانواده‌هایی توصیه می‌شود که پرجمعیت‌تر هستند و به دلیل جدا بودن یخچال از فریزر، جابجایی آن به‌مراتب آسان‌تر صورت می‌پذیرد.

۴- یخچال فریزر درب فرانسوی

این مدل یخچال و فریزر صرفاً در کنار هم نیست و می‌تواند بالا یا پایین باشد و همچنین به شکل عریض طراحی‌شده و جای بیشتری نیز برای قرار دادن انواع مواد داخل آن مهیا کرده است.

۵- یخچال فریزهای چهار درب

این نوع یخچال‌ها تقریباً شبیه یخچال‌فریزرهای درب فرانسوی است با این تفاوت که در قسمت فریزر پایین به‌جای داشتن کشو دو درب جدا دارد و می‌توانیم در داخل آن مواد غذایی و دارویی خود را طبقه‌بندی کنیم.

یخچال‌های نسل آینده و پرفروش‌ترین آن‌ها در سال ۲۰۱۹

شرکت‌های بزرگ با تحولات بسیار زیادی در ساختن یخچالی به‌روز و مدرن سعی می‌کنند یخچال‌فریزری تولید کنند که مورد پسند مردم قرار گیرد. یک یخچالی که سالیان سال کار کند چه از نظر کارایی بسیار بالا در اجزای یخچال چه از نظر ظاهر و چه از نظر فضای مناسب داخل آن. پرفروش‌ترین یخچال‌فریزرها یخچال‌هایی هستند که با قیمتی مناسب بتواند نیاز مشتری را جلب کند.  

بهترین یخچال‌فریزرها در سال ۲۰۱۹

یک یخچال فریزر مرغوب یخچالی است که نیاز مشتری را درک نماید و در راستای سلیقه او حرکت کند.

چند نمونه از ویژگی‌هایی که می‌تواند یک یخچال فریزر را به بهترین و پرفروش‌ترین یخچال تبدیل کند در زیر به آن اشاره‌شده است:

  •    بهتر است در درب یخچال یک فلز خنک‌کننده‌ای از جنس استیل وجود داشته باشد که هنگامی‌که درب یخچال باز می‌شود آن فلز بتواند دمای از دست‌رفته را به‌آسانی جبران نماید و اجازه ندهد که هوای خنک داخل یخچال به بیرون برود.
  •    در یخچال بهتر است از چندین فن خنک‌کننده استفاده شود. این مسئله باعث می‌شود مواد غذایی و دارویی مدت‌زمان زیادی در یخچال بماند و خراب نشود.
  •   یخچال‌فریزری که فضای مناسب و کافی داشته باشد و حمل آن به‌مراتب آسان‌تر باشد.

روش‌های انتخاب یک یخچال فریزر مناسب در سال ۲۰۱۹

یخچال یکی از مهم‌ترین وسایلی است که در منزل قرار است حدود ۸ الی ۱۰ سال برای شما کار کند؛ بنابراین باید در انتخاب آن بسیار دقت کنید. به دلیل این‌که تنوع برند، مدل و قیمت یخچال‌فریزر در بازار بسیار زیاد است امکان دارد گزینش یک یخچال با قابلیت‌های خوب برای شما سخت باشد. ما به شما روش‌های انتخاب یک یخچال مناسب را ارائه می‌دهیم که به‌قرار زیر است:

۱- اندازه یخچال‌فریزر

برای خریدن یک یخچال مناسب با توجه به‌اندازه آن و تعداد خانواده خود، آن را انتخاب نمایید. براساس تعداد افرادی که از یخچال استفاده می‌کنید مطابق با فرمول زیر پیش روید:

راهنمای جامع در خرید بهترین یخچال‌های 2019
راهنمای جامع در خرید بهترین یخچال‌های ۲۰۱۹

توصیه‌شده برای خرید یخچال

تعداد افراد خانواده                         حجم

۱ تا ۲ نفر   …………………………… ۲۵۰ تا ۳۹۰ لیتر          

۳ تا ۴ نفر ………………………….….۳۴۰ تا ۵۴۰ لیتر

بیش از ۵ نفر…………………….…..۴۵۰ لیتر به بالا      

                     

مطمئن شوید یخچالی که قصد دارید برای منزل خود خریداری نمایید، متناسب با فضای آشپزخانه‌تان باشد.

۲- مدل

شما می‌توانید با توجه به انواع برندها و یخچال‌هایی که تولید شده تحقیقاتی در این حوزه انجام دهید و از متخصصین برای خرید یک یخچال مناسب با مدلی مرغوب مشورت کنید.

۳- رنگ، جنس و بدنه

یخچال‌های استیل و ضد‌زنگ، ظاهری زیبا و خوب دارد؛ ولی اثر‌انگشت به‌راحتی روی آن می‌ماند؛ بنابراین بهتر است مدل مات و ضد لک را تهیه نمایید.

۴- برچسب انرژی ستاره

اگر بین دو مدل با اندازه‌های شبیه مردد ماندید، یخچال فریزی انتخاب نمایید که دارای برچسب انرژی ستاره بیشتری باشد. یخچال با ستاره‌های بیشتر هزینه‌های شما را کم خواهد کرد.

۵- ایمن‌سازی برای کودکان

یخچالی انتخاب نمایید که علی‌رغم ایمن بودن استفاده آن برای کودکان آسان باشد.

توصیه‌هایی برای گارانتی مارک یخچال در سال ۲۰۱۹

بیشتر مردم توقع دارند بعد از تهیه یخچال‌فریزر خود، حدود بیش از ۱۰ سال برایشان کار کند؛ ولی این امر محقق نمی‌گردد. گارانتی همه تولیدکنندگان حدود دو سال است که در این زمان اگر یخچال شما خراب شد می‌توانید با نمایندگی‌های آن برند تماس گرفته و از خدمات پس از فروش به‌صورت رایگان استفاده نمایید. ولی اگر گارانتی دستگاه خود به پایان رسید جای نگرانی نیست شما می‌توانید با تماس به مرکز تخصصی آن برند مشکل خرابی دستگاه خود را عنوان نمایید.     

 

 

مقالات خواندنی:

تعمیر یخچال گران قیمت در تهران 

مرکز تعمیر یخچال با برندهای  اسنوا؛ امرسان؛ سامسونگ؛ هیمالیا

تعمیر یخچال فریزر در تعطیلات نوروز و فرصت‌های طلایی آن

۷ راهکار برای استفاده درست از یخچال فریزر

ارورهای یخچال فریزر بوش کدامند؟

تعمیر یخچال فریزر

نشانه های و عوامل خرابی ترموستات یخچال فریزر

تعمیر یخچال سامسونگ و دستورالعمل نگهداری از آن (بروزرسانی ۲۰۱۹)

تعمیر یخچال فریزر / تامین قطعات یخچال فریزر

تعمیر یخچال / یخچال چه مشکلاتی پیدا می‌کند؟

تعمیر یخچال / خرابی یخچال / چگونه تعمیر کنیم؟

مطالب مرتبط