خرابی های رایج ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش از بهترین انواع ماشین های لباسشویی می باشد که از کیفیت و استانداردی برتر برخوردار می باشد. نحوه مراقبت و نگهداری از ماشین لباس شویی بوش از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مهم ترین نقش را در دوام عمر ماشین لباسشویی دارد.

با این حال در اثر عوامل مختلف ممکن است ماشین لباسشویی دچار ارورهایی شود که این ارورها در صفحه نمایش ماشین لباسشویی قابل مشاهده بوده و نشانگر نقص فنی در ماشین می باشد.

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی شما برند بوش می باشد حتما با ارورهای این وسیله آشنایی پیدا کنید. آشنایی با ارورهای ماشین لباسشویی بوش شما را از مشکل ماشین آگاه کرده و در برخی مواقع بدون نیاز به تعمیر کار متخصص می توانید مشکل را رفع نمایید.

ارور E16: این ارور در دو حالت بر روی صفحه نمایشگر مشاهده می شود، یکی وقتی که میکروسوئیچ ماشین عمل نمی کند و یکی در هنگامی که درب ماشین باز است و هنوز بسته نشده است.

ارور E18: این ارور وقتی بر روی صفحه نمایشگر قابل مشاهده می باشد که پمپ تخلیه ی ماشین دچار گرفتگی شده باشد.

ارور E19: اگر المنت دستگاه دچار عیب و ایراد شده باشد و یا دچار افت ولتاژ شده باشد و یا دستگاه بیش از زمان حد معمول آب را گرم می کند، این ارور بر روی ماشین قابل مشاهده می با شد.

ارور E28: اگر سنسور FLOW شکسته شده باشد و یا سنسور کف دیگ دچار نقص فنی شده باشد، این خطا رخ خواهد داد.

خطای E27: هنگامی ماشین این خطا را نمایش می دهد که شلنگ هیدروستات مسدود شده باشد و یا هیدروستات دچار عیب گشته باشد.

E26: اگر با این خطا روبرو شدید، نگاهی به ولتاژ بیندازید، ولتاژ باید بین نیم تا سه و نیم ولت باشد.

E23:  بسته بودن شیر آب و نقص فنی اکوا استاپ این خطا را نمایش می دهد.

همانطور که مشاهده کردید بسیاری از ارورهایی که ماشین لباسشویی بوش نمایش می دهد، نقص های فنی جدی نبوده و می توانید خودتان بسیاری از عیوب را رفع نمایید.

ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی بوش

مزیت های ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش دارای مزیت های می باشد که به سبب این مزیت ها خرید آن پیشنهاد می شود. سیستم ضد چروک، برنامه ی کنترل زمان شست و شو، ۶۵ درصد صرفه جویی در انرژی، موتور قدرتمند و بی صدا، نمایشگر ال ای دی، بدنه ضد لرزش از مزیت های مهم ماشین لباس شویی بوش می باشد.

علت خرابی واشر ماشین لباسشویی بوش

واشر ماشین لباسشویی بوش ممکن است با پارگی و یا عدم چرخش ماشین مواجه شود. در صورت پارگی واشر راهی جز تعویض آن وجود ندارد و باید با مراجعه به نمایندگی ها واشر را تعویض کرد.

اما عدم چرخش واشر می تواند علل متعددی داشته باشد که از این علل می توان به ناقص بودن سوئیچ درب ماشین، داشتن بار بیش از حد در ماشین، خرابی کوپلینگ موتور، شل شدن و یا خرابی کمربندهای درایو از علت های عدم چرخش واشر می باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

خرابی برد ماشین لباسشویی بوش

برد ماشین لباسشویی بوش از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مسئول کنترل ماشین می باشد. اگر ماشین دستورات را اجرا نمی کند، روشن شده و کار نمی کند، قدرت موتور کاهش چشمگیری پیدا کرده است، ممکن است برد دچار نقص شده باشد، با تعویض برد می توان قدرت سابق را به ماشین لباسشویی برگرداند.

علت سر و صدای غیر طبیعی ماشین لباسشویی بوش

سر و صدای زیاد و غیر طبیعی یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی می باشد. اگر ماشین به درستی نصب نشود و در هنگام نصب به تراز بودن آن دقت نشود، بلبرینگ دچار خرابی شده باشد، یاتاقان ماشین دچار نقص جدی شده باشد ممکن است این عیب برای ماشین به وجود بیاید.

خرابی پمپ تخلیه

برخی از قطعات ماشین قابل تعمیر نبوده و به محض خراب شدن باید تعویض شوند، پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یکی از این قطعات است. دقت نمایید که خرابی بلبرینگ موجب خرابی پمپ تخلیه نیز می شود، و بسیاری از قطعات وقتی دچار خرابی می شوند ممکن است قطعات دیگر را نیز دچار نقص نمایند، پس در اسرع وقت اقدام به تعمیر و تعویض قطعات مورد نیاز کنید تا هزینه ی هنگفت تری به شما تحمیل نشود.

مطالب مرتبط