خرابی های رایج ماشین ظرفشویی

استفاده از ماشین ظرفشویی مانند هر وسیله ی برقی دیگر نیازمند آگاهی از نحوه ی نگهداری و مراقبت از وسیله می باشد. بالا رفتن آگاهی در این زمینه سبب می شود تا با خرابی های رایج ماشین ظرفشویی کمتر روبرو شویم. برخی از خرابی های رایج ماشین ظرفشویی مربوط به برند خاصی می باشد اما برخی از این خرابی ها نیز ربطی به برند نداشته و در هر صورت ممکن است برای ماشین پیش بیاید. آشنایی با خرابی های رایج نگرانی شما را در خصوص نقص فنی ماشین ظرفشویی برطرف کرده و باعث می شود با نگرانی کمتر به تعمیر کار متخصص مراجعه کرده و یا خود دست به آچار شوید.

سر و صدای غیر طبیعی ماشین ظرفشویی

سر و صدای غیر طبیعی ماشین ظرفشویی از خرابی های رایج می باشد. خرابی بلبرینگ های ماشین، نقص فنی پوشش فلزی موتور، لرزش پمپ، نقص فنی پمپ از علت های سر و صدای غیر طبیعی ماشین می باشد. اگر برای اولین بار است که از ماشین ظرفشویی استفاده کرده و این مشکل پیش آمده است، ممکن است در نصب ماشین خطایی رخ داده باشد، مثلا ماشین در جای مناسبی نصب نشده و یا تراز نشده باشد.

نشتی ماشین ظرفشویی

این عیب نیز از خرابی های رایج ماشین ظرفشویی می باشد که علت آن می تواند مربوط به پوسیدگی درز گیر درب، شکسته شدن شیر ورودی، پوسیدگی و یا خرابی پمپ باشد.

علت خشک نشدن کامل ظروف در ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی پیشرفته مجهز به سیستم خشک کن بوده و با جریان سه بعدی بخار بر روی ظروف اقدام به خشک کردن آن ها می نمایند. در برخی مواقع خرابی ترموستات ماشین و نقص فنی عنصر گرمایشی سبب از کار افتادن خشک کن شده و ظروف بدون اینکه خشک شوند، به شما تحویل داده می شود. در این مواقع بهتر است که با یک تعمیر کار متخصص مشورت نمایید.

خرابی های رایج ماشین ظرفشویی
خرابی های رایج ماشین ظرفشویی

علت پرنشدن ماشین از آب

برخی از نقص های فنی ماشین ظرفشویی نقص جدی به حساب نمی آید و با چک کردن ساده مشکل برطرف می شود. اگر بخواهیم این موضوع را ساده تر بیان کنیم این است که در برخی مواقع ما فکر می کنیم که ماشین ظرفشویی خراب است و ممکن است قطعاتی از ماشین از کار افتاده باشد، در صورتی که ممکن است یک عامل بیرونی منجر به چنین اتفاقی شده باشد، به عنوان مثال فرض کنید که ماشین ظرفشویی شما از آب پر نمی شود، اگر ماشین ظرفشویی واقعا دچار نقص فنی شده باشد در اینگونه مواقع سوئیچ درب و سوئیچ شناور و یا خود شناور ماشین دچار خرابی شده است.

اما قبل از اینکه ذهن شما به این سمت برود باید مواردی را چک نمایید، مثلا ممکن است هیچ خرابی برای ماشین رخ نداده باشد و ماشین در اثر افت فشار آب ورودی، نرسیدن برق به شیر ورودی آب از آب پر نمی شود. پس قبل از اینکه با تعمیر کار متخصص تماس بگیرید، نکات ذکر شده را مد نظر قرار دهید.

علت عدم تخلیه ماشین به طور کامل

عوامل متعددی در عدم تخلیه ماشین به صورت کامل وجود دارد، به طور مثال نقص فنی کنترل تایمر، عدم برق رسانی به موتور پمپ، تاخوردگی و مسدود شدن شیر تخلیه، گرفتگی پمپ تخلیه، عدم آب بندی کامل پیستون ها و واشرها از رایج ترین این عوامل می باشد.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

روشن نشدن ماشین ظرفشویی از خرابی های رایج می باشد که در وهله ی اول بسیاری از افراد گمان می کنند که نقص جدی موتور ماشین منجر به این اتفاق شده است.

اما همیشه نقص جدی موتور منجر به این اتفاق نشده و عواملی چون خرابی فیوز حرارتی، نقص فنی رله، خرابی موتور درایو، خرابی کنترل های الکترونیکی، عواملی که سبب می شود درب ماشین به طور کامل بسته نشود از جمله این علل می باشند.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود به تعمیرگاه های معتبر و یا نمایندگی برند ماشین خود مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط