تفاوت های اصلی ماشین های ظرفشویی در برند های مختلف

ماشین ظرفشویی از جمله مدرن ترین لوازم خانگی است که در سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و در خانه بسیاری از مردم شاهد استفاده از این وسیله مفید هستیم. ماشین ظرفشویی باعث شده که کار شستن ظرف ها بسیار ساده تر از قبل شده و زمان و انرژی کمتری صرف شستن انواع ظرف و ظروف شود. با توجه به برندهای مختلفی که در زمینه تولید ماشین ظرفشویی فعالیت می کنند تصمیم گرفتیم تا تفاوت های اصلی که برندهای مختلف ماشین ظرفشویی دارند را مورد بررسی قرار دهیم.

تعداد سبد

ماشین ظرفشویی دارای سبدهای مخصوص برای قرار دادن ظروف مختلف هستند. یکی از تفاوت هایی که بین ماشین ظرفشویی برندهای مختلف وجود دارد در طراحی سبد آنهاست. بهتر است که سبد ماشین ظرفشویی دارای جای مخصوص برای قاشق و چنگال و لیوان باشد تا کار قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی ساده تر باشد. ضمن اینکه سبدهایی با قابلیت تفکیک ظروف مختلف می تواند در شست و شوی بهتر ظروف نیز موثر باشد. دیگر تفاوت سبد ماشین های ظرفشویی برندهای مختلف در امکان حرکت دادن این سبدها می باشد که کار را برای شما راحت تر خواهد کرد.

ماشین ظرفشوییفیلتر کردن آب

یکی دیگر از تفاوت های اصلی بین انواع ماشین ظرفشویی در وجود یا عدم وجود سیستم فیلتر آب می باشد. یکی از مشکلاتی که در شست و شوی ظروف با ماشین ظرفشویی وجود دارد باقی ماندن لکه های آب روی ظروف است. در صورتی که ماشین ظرفشویی شما دارای سیستم فیلترینگ آب باشد می توان از ایجاد چنین لکه هایی جلوگیری کرده و به شست و شوی بهتر ظروف نیز کمک کند.

جنس

جنس مخزن ظرفشویی در مدل های برندهای مختلف متفاوت است و ممکن است از دو جنس استیل و پلاستیک باشد. به طور کلی بهترین گزینه یک ماشین ظرفشویی با مخزنی از جنس استیل است زیرا طول عمر بیشتری داشته و با استفاده از آن تا مدت زیادی از بابت تعمیر ماشین ظرفشویی آسوده خاطر خواهید بود.

ماشین ظرفشوییبراق کننده

یکی از امکانات جذاب و جدید ماشین ظرفشویی وجود سیستم براق کننده در این وسیله است. این ویژگی که از تفاوت های اصلی برندهای مختلف ماشین ظرفشویی محسوب می شود به شدت مورد توجه استفاده کنندگان قرار گرفته است. نحوه کار سیستم براق کننده ماشین ظرفشویی به این شکل است که بعد از شست و شوی ظروف مایعی براق کننده روی ظروف ریخته می شود که این کار باعث براق به نظر رسیدن ظروف خواهد شد.

کنترل بخار

از دیگر تکنولوژی های جدیدی که در انواع ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرد تکنولوژی کنترل بخار است. اگر ماشین ظرفشویی مورد استفاده شما به سیستم کنترل بخار مجهز نباشد بعد از اتمام شست و شوی ظروف و زمانی که می خواهید آنها را از داخل ماشین ظرفشویی خارج کنید بخار زیادی از ماشین ظرفشویی خارج شده و موجب اذیت شدن شما خواهد شد. همچنین ممکن است بخار موجود در ماشین ظرفشویی تبدیل به قطرات آب شده و باعث ایجاد لکه روی ظروف شما بشود. بنابراین مهم است که ماشین ظرفشویی به سیستم کنترل بخار مجهز باشد.

سر و صدا

دیگرتفاوت اساسی برندهای مختلف ماشین ظرفشویی در میزان سرو وصدایی است که تولید می کنند. معمولا لوازم الکترونیکی مانند ماشین ظرفشویی، لباسشویی، جارو برقی و… در زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که خارج از پیک مصرف انرژی باشد. این زمان به طور معمول شامل اوایل صبح و همچنین ساعت ۱۲ شب به بعد می شود. در چنین شرایطی اگر ماشین ظرفشویی شما سر و صدای زیادی تولید کند و فاقد عایق صوتی باشد قطعا برای شما آزاردهنده خواهد بود.

گارانتی

موضوع مهم دیگر در زمینه تفاوت بین برندهای مختلف ماشین ظرفشویی مربوط به گارانتی است. حتی اگر بهترین ماشین ظرفشویی را نیز تهیه کنید ممکن است روزی نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا کنید. در صورتی که از یک گارانتی معتبر بهره بگیرید کار تعمیر ماشین ظرفشویی شما راحت تر خواهد بود و برای تعمیر ماشین ظرفشویی دچار دردسر نخواهید شد. بنابراین در مقایسه برندهای مختلف ماشین ظرفشویی باید به تعمیر ماشین ظرفشویی نیز دقت کافی را داشته باشید.

مطالب مرتبط