تفاوت های اصلی جارو برقی ها در برند های مختلف

ظهور جارو برقی در حوزه لوازم خانگی باعث هر چه راحت تر شدن امور مربوط به پاکیزگی خانه ها شد. امروزه استفاده از جارو برقی کاملا رایج شده و خانه ای را پیدا نمی کنید که این وسیله در آن استفاده نشود. با توجه به کاربرد زیاد این کالا تعداد زیادی برند در زمینه تولید جارو برقی فعال هستند که محصولات هر کدام نیز ویژگی های خاصی را دارند. در ادامه قصد داریم تفاوت های اصلی بین جارو برقی ها در برندهای مختلف را بررسی نماییم.

توان موتور و قدرت مکش جارو برقی

حتما در هنگام بررسی جارو برقی های مختف با واحد وات در معرفی این محصول برخورد داشته اید. واحد وات تعیین کننده میزان قدرت موتور جارو برقی می باشد که هر چه بالاتر باشد نشان دهنده قدرت بیشتر جارو برقی است. قدرت مکش جارو برقی نیز با قدرت موتور آن رابطه مستقیم دارد و هرچه موتور قوی تر باشد قدرت مکش جارو برقی نیز بیشتر است. یکی از قابلیت های جارو برقی ها تنظیم قدرت مکش برای سطوح مختلف است. به عنوان مثال یکی از برندهای جارو برقی با قدرت و مکش بالا جارو برقی فیلیپس است.

جارو برقیوزن جارو برقی

یک از تفاوت هایی که بین برندهای مختلف جارو برقی وجود دارد در وزن آنها می باشد. برخی از جارو برقی ها دارای وزن بالا بوده و یا دسته آنها آنقدر سنگین است که حرکت دادن آنها کار سختی است و موجبات مشکلات جسمی برای استفاده کننده می شود. بنابراین از ویژگی های مهمی که باید در مقایسه برندهای مختلف جارو برقی بدان توجه نمایید وزن جارو برقی است.

سر و صدای جارو برقی

یکی از لوازم خانگی که سر و صدای زیادی را تولید می کند جارو برقی است. برندهای مختلف در زمینه تولید جارو برقی از لحاظ تولید سر و صدای محصولاتشان دارای تفاوت هستند. برخی برندهای سازنده جارو برقی توانسته اند جارو برقی هایی با قدرت بالا بسازند که در عین حال سر و صدای کمتری را نیز تولید می کنند. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که برندهای جارو برقی با سر و صدای کمتر دارای قیمت بالاتری نیز می باشند.

کیسه جارو برقی

یکی از تفاوت های اساسی بین انواع برندهای جارو برقی مربوط به کیسه جارو برقی است. برخی مدل های جارو برقی آشغال ها را در داخل کیسه خود جمع آوری می کنند اما مدل های دیگری از جارو برقی نیز هستند که به کیسه نیاز نداشته و بعد از فشرده سازی آشغال ها آنها را به محفظه ای می فرستند. البته برخی جارو برقی ها نیز به هر دوی این دو سیستم مجهز می باشند. بهتر است برندهایی را انتخاب کنید که کیسه آنها قابل تعویض باشد. از سوی دیگر وجود هشدار دهنده کیسه جارو برقی که در موقع پر شدن آن شما را آگاه خواهد کرد نیز از دیگر ویژگی های برخی جارو برقی ها است.

جارو برقیضمانت جارو برقی

با توجه به تمام موارد یاد شده باید متوجه شده باشید که جارو برقی دارای سیستم های مختلفی بوده و در نتیجه ممکن است هر قسمت از آن دچار مشکل شده و در نتیجه شما نیاز به تعمیر جارو برقی پیدا کنید. پس وجود یک گارانتی معتبر می تواند در چنین مواقعی کمک کننده باشد. تعمیر جارو برقی در صورتی که گارانتی معتبر داشته باشد راحت تر و مطمئن تر خواهد بود. در صورتی که نیاز به تعمیر جارو برقی پیدا کردید حتما دقت داشته باشید که تعمیر جارو برقی خود را به افراد متخصص بسپارید.

علاوه بر موارد یاد شده باید به تفاوت های دیگری مانند کابل برق، سیم جمع کن، کلید روشن و خاموش، انواع برس، انواع سرجارویی و… نیز در طراحی جارو برقی برندهای مختلف اشاره داشت.

مطالب مرتبط