آیا تعویض رله استارت یخچال به درستی انجام شده است

از میان لوازم برقی مختلفی که برای خانه خریداری می شود برخی از آن ها ضروری و برخی دیگر کمکی هستند. برای مثال اگر ماکروفر خانه خراب شود مشکل خاصی در امور خانه رخ نخواهد داد چون بودن این وسیله ضروری نیست اما یخچال و فریزر از جمله وسایل ضروری هستند که حتی خرابی چند ساعته در این وسیله نگران کننده بوده و منجر به خراب شدن بخش عمده ای از مواد غذای خواهد شد. خرابی یخچال و فریزر ممکن است به دلایل مختلف رخ بدهد که برای مثال می توان به خرابی رله استارت یخچال اشاره نمود.

شرکت فراز پشتیبان در زمینه تعمیر انواع وسایل برقی، فعالیت های خود را به دو بخش مشاوره و تعمیرات تقسیم می کند. در زمان خرابی یخچال و یا فریزر کافی است با شرکت فراز پشتیبان تماس بگیرید. در ابتدا شما با بخش مشاوره صحبت خواهید کرد تا از طریق پرسش چند سوال کارشناسان ما تشخیص دهند که عیب رخ داده در وسیله چه بوده و در زمان انجام تعمیرات، تعمیرکار تمامی وسایل و تجهیزات مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشد.

یخچال و فریزرخرابی رله استارت یخچال و فریزر:

رله استارت قطعه ای در کمپرسور یخچال و فریزر است که برای راه اندازی این قطعه مورد نیاز است. کمپرسور در پشت یخچال و فریزر قرار دارد که مسئول خنک کردن فضای داخلی است. آیا تا به حال از خود پرسیده اید تکلیف گازی که در داخل محفظه داخلی می چرخد تا با جذب گرما، فضای داخل را سرد کند چی می شود؟ این گاز مجددا به کمپرسور رفته تا خنک شده و به فعالیت خود ادامه دهد. حال اگر رله استارت خراب شود کمپرسور از کار افتاده و در نتیجه یخچال و فریزر خراب می شود.

یخچال و فریزرعلائم خرابی کمپرسور یخچال و فریزر:

براساس علائمی که شما برای مشاورین ما در شرکت فراز پشتیبان بیان خواهید کرد می توان تشخیص داد که آیا کمپرسور خراب شده است یا خیر:

۱- سر و صدای زیاد بخچال و یا فریزر

۲- خنک نکردن فضای داخلی یخچال

۳- آب شدن بستنی ها

۴- و…

تعویض رله استارت یخچال و فریزر:

تمام توان کمپرسور یخچال و فریزر به رله استارت بستگی دارد. در صورتی که این قطعه خراب شود، کمپرسور و نهایتا یخچال و یا فریزر از کار خواهند افتاد در اینجاست که باید به سراغ تعویض رله استارت رفت. اما با توجه به این که در یخچال و فریزرهای مختلف قدرت کمپرسور متفاوت بوده و بسته به قدرت رله استارت دارد لذا ممکن است که تعمیرکار رله استارت مناسب را برای شما استفاده نکرده باشد. شرکت فراز پشتیبان در راستای جلب اعتماد مشتریان خود به شما آموزش خواهد داد که چگونه به این مسئله پی ببرید که تعویض رله استارت یخچال و یا فریزر با انواع مناسب انجام شده است یا خیر:

۱- اگر بعد از تعویض رله استارت و اتصال یخچال یا فریزر به برق مشاهده کردید که موتور ۳ ثانیه پس از روشن شدن، خاموش شد یعنی رله استارت شما مناسب است.

۲- اما اگر بعد از ۳ ثانیه موتور همچنان روشن ماند یعنی رله استارت ضعیف است چون با آمپر کم هم کار می کند.

۳- اما اگر پس از تعویض رله استارت موتور یخچال و یا فریزر روشن نشد یعنی باز هم رله استارت مناسب کمپرسور نیست چون این رله استارت قوی است و به آمپر قوی نیاز دارد.

مطالب مرتبط