تعمیر یخچال در تهران و سایر شهرستان‌ها

تعمیر یخچال در تهران و سایر شهرستان‌ها

 یخچال‌ها از جمله لوازم جدانشدنی آشپزخانه‌های امروزی هستند که در انواع و ابعاد مختلفی توسط شرکت‌های داخلی و خارجی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. این وسیله‌ی برقی پرکاربرد، در اثر کارکرد طولانی مدت و فرسایش قطعات و همچنین نوسانات برق و یا ضربه خوردن و حوادث دیگر ممکن است خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند. در صورت مواجه با چنین مشکلی اولین و ساده ترین راه برای شما، تماس با شرکت‌های تخصصی تعمیر یخچال است.

تعمیر یخچال در تهران و سایر شهرستان‌ها
تعمیر یخچال در تهران و سایر شهرستان‌ها
تاریخچه تولید یخچال: در سال ۱۸۳۴ میلادی، شخصی به نام «ژاکرب پراکنیز» ابتدایی‌ترین یخچال را تولید کرد. این اختراع همواره دستخوش تغییرات بوده است. تا اینکه در سال ۱۸۶۹ اولین یخچال برقی توسط شخصی آمریکایی بنام «دیوو» تولید و به بازار عرضه شد. ساختار کارکرد یخچال بدین شرح است که تولید سرما بر اساس اصل تراکم و انبساط گازهای مخصوص این محصول با درجه حرارت تبخیر پایین و داشتن تجهیزات خاص در زمینه ترمودینامیک و مکانیک سیالات است.

توصیه‌هایی برای خرید یخچال 

یخچال‌ها به سرعت جای خود را در آشپزخانه‌های امروزی باز کردند. به همین نسبت مراجعه برای تعمیر آن‌ها نیز از باقی وسایل برقی بیشتر است. وقتی افراد برای تعمیر یخچال‌هایشان به ما مراجعه می‌کنند، سوالات زیادی می‌پرسند. مثلا می‌پرسند که کدام برند خراب نمی‌شود؟ یا کدام برند را بخرم، برنده‌ام؟ ما قصد تبلیغات برند خاصی را نداریم، به همین سبب «فوت کوزه‌گری» را در خرید یخچال به شما یاد می‌دهیم. در خرید یخچال به نکات زیر توجه کنید:

 

۱- مصرف انرژی 

اولین نکته در انتخاب یخچال فریزر دقت در وجود استاندارد موارد ایمنی و مصرف انرژی آن است. یخچال نباید مصرف انرژی نامعقولی داشته باشد. مصرف برق و انرژی زیاد یک ضعف اساسی برای یخچال است. شاید هزینه‌ای که در بلند مدت به شما تحمیل می‌کند از خرید یک یخچال خوب بیشتر باشد. از بین مدل‌های مشابه، یخچال و فریزری را انتخاب نمایید که مصرف انرژی کمتری داشته باشد. میزان مصرف برق هر دستگاه الکتریکی بر روی صفحه مشخصات فنی آن حک شده است. چنانچه مصرف برق یخچال یا فریزر را از روی برچسب انرژی یادداشت نموده باشید و بخواهید هزینه سالانه یخچال یا فریزر را محاسبه نمایید، کافی است مصرف سالانه یخچال یا فریزر را در بهای برق ضرب نمایید تا هزینه تقریبی سالانه برق بدست آید. همچنین از روی برچسب انرژی به آسانی می‌توانید مصرف برق یخچال یا فریزرها را باهم مقایسه نمایید.

 

۲- اندازه یخچال

اندازه یخچال را با توجه به افراد خانواده انتخاب نمایید. اگر یخچال بزرگ خریداری کنید و نتوانید از همه ظرفیت آن استفاده کنید انتخاب درستی نخواهد بود. چون اگر یخچال ما خالی یا نیمه خالی بماند در واقع انرژی هدر می‌رود و در نتیجه مصرف برق بالا خواهد رفت.

۲- وجود نمایندگی در کشور و شهر محل زندگی 

شرکت‌های بسیاری در سطح جهان یخچال می‌سازند که هر کدام از آنها مزایای و معایبی دارند. سعی کنید از برندی خرید کنید که نمایندگی تعمیرات داشته باشد و در صورت خرابی بتوانید قطعات اورجینال تهیه کنید. البته در ذهن داشته باشید که هر دستگاهی با هر برندی قابل تعمیر است. با نصب قطعات مشابه این مشکل هم تا حدودی برطرف می‌شود.

 

توصیه‌هایی برای نگهداری از یخچال

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. برای اینکه یخچال شما آسیب کمتری ببیند و عمر طولانی‌تری داشته باشد، نکات زیر را رعایت کنید.

۱- مکان مناسب یخچال

قرار دادن یخچال یا فریزر در مجاورت منابع و دستگاههای حرارت زا از قبیل اجاق گاز، آبگرمکن، شوفاژ و همچنین نور آفتاب مصرف انرژی آن را افزایش می‌دهد. اگر یخچال و فریزر داخل آشپزخانه قرار دارند آنها را دور از ماشین ظرفشویی و اجاق نگه دارید. حداقل ۲ سانتی متر در اطراف آنها فاصله قرار دهید تا هوا جریان یابد. فضای پشت یخچال و فریزر برای گردش هوا باید حداقل به اندازه ۲۰ سانتی متر باز باشد. ضمناً لازم است لوله‌های پشت یخچال فریزر حداقل سالی دوبار گردگیری شود. این کارها باعث انتقال حرارت بهتر بین هوا و لوله‌ها خواهد شد. لاستیک‌های دور درب یخچال فریزر را بازرسی نمایید. زیرا ممکن است در طول زمان خراب شده باشند. که باعث افزایش جذب گرما و کاهش بازده انرژی می‌گردد.

 

۲- شروع به کار یخچال

برای شروع به کار یخچال پس از وصل کردن آن به برق، درجه ترموستات را روی مقدار متوسط (مثلاً شماره ۴) قرار دهید. سپس یخچال حداقل ۳ ساعت خالی بماند و با در بسته کار کند تا برودت به حد لازم برسد.

 

۳- قرار دادن مواد غذایی درون یخچال

از قرار دادن مواد غذایی گرم و داغ در یخچال یا فریزر بپرهیزید. ابتدا این مواد را در محیط سرد نموده و سپس بعد از اینکه خنک شدند آنها را در یخچال فریزر قرار دهید. در صورت گذاشتن مقدار زیادی مواد غذایی در یخچال بخصوص فریزر فشار زیادی به موتور یخچال فریزر وارد می‌شود. روی غذاها بخصوص مایعات را بپوشانید. در غیر اینصورت باعث ورود رطوبت به یخچال گشته و مصرف انرژی یخچال را بالا می‌برند. ظروف غذا را با نایلون و یا در مخصوص و یا ورق آلومینیوم بپوشانید. سایر مواد غذایی را نیز در حد امکان در کیسه‌های عایق بگذارید تا برفک تولید نشود. مواد غذایی را پیش از سرد شدن کامل در یخچال و فریزر قرار ندهید. از گذاشتن همزمان مقدار زیادی مواد غذایی در یخچال و بخصوص فریزر خودداری کنید. عدم رعایت این نکات موجب وارد آمدن فشار زیاد به موتور یخچال و فریزر می‌شود.

 

۴- تمیزکاری و شستشوی یخچال

برای تمیز کردن یخچال فریزر حتماً آنرا از برق بکشید تا از خطرات برق گرفتگی در امان باشید و همچنین از مصرف بی رویه برق جلوگیری شود. هرگز دستگاه یخچال خود را با آب نشویید و در صورت لزوم با یک دستمال مرطوب بدنه‌ی یخچال را تمیز کنید. بسیاری از کدبانو‌های ایرانی به علت علاقه زیادی تمیز بودن آشپزخانه و یخچال آن را با آب مستقیم می‌شویند. این کار ممکن است به سیستم الکترونیکی یخچال‌ها آسیب جدی وارد کند و در برخی موارد نیز موجب سوختن برد یخچال شود.

 

۵- برفک زدایی یخچال

در یخچال‌هایی که برفک زدایی به‌ صورت دستی انجام می‌شود باید به طور متناوب و پیوسته برفک زدایی انجام شود. در غیر اینصورت بازده انرژی کاهش می‌یابد. در ضمن هرگز برای پاک کردن از وسایل نوک تیز یا فلزی استفاده نکنید. بعد از برفک زدایی یخچال ترموستات را روی درجه گرمتری قرار دهید که سبب صرفه جویی بیشتر در انرژی شود. برفک‌ها را بطور مرتب آب کنید؛ زیرا در صورتی که ضخامت برفک به ۵ میلی متر برسد مصرف انرژی بالا می‌رود. با انتخاب یخچال‌های مجهز به سیستم برفک آب کنی اتوماتیک (نوفراست) مصرف انرژی بدون دخالت مصرف کننده کاهش می‌یابد.

۶- نکات استفاده از یخچال

 • در صورت وجود لامپ در یخچال فریزر مطمئن شوید که هنگام بسته شدن در، لامپ خاموش شود.
 • از قرار دادن هرگونه پارچه بر روی طبقات یخچال فریزر پرهیز کنید. چون این‌ کار مانع گردش هوا در یخچال شده و مصرف برق یخچال را بالا می‌برد.
 • درصورتی‌که ناچار به جابجایی یخچال فریزر هستید، حداقل دو ساعت پس از تغییر محل یخچال فریزر را به برق متصل نمایید.
 • لاستیک‌های عایق دور یخچال فریزر را تمیز نگه دارید. در صورت فرسوده شدن و یا از دست دادن خاصیت آهنربایی لاستیک‌ها را تعویض نمایید. زیرا باعث می‌شود درزهای در به بدنه به خوبی متصل نشود.
 • در یخچال را زیاد باز نگذارید چون هوای سرد خارج شده و یخچال باید برق بیشتری را استفاده کند تا دوباره هوای داخلش را خنک نگه دارد.
 • در مواقعی که برای مدت کوتاهی خانه را ترک می‌کنید یا مسافرت می‌روید، ترموستات یخچال را روی درجات پایین‌تر تنظیم نمایید تا موتور کمپرسور یخچال کمتر کار کند.

  تعمیر یخچال در تهران و سایر شهرستان‌ها
  تعمیر یخچال در تهران و سایر شهرستان‌ها

اشکالات متداول یخچال‌ها 

بیشترین خرابی یخچال و فریزرها، عدم داشتن برودت و سرماست که خیلی زود متوجه خرابی آن می‌شوید. خرابی کمپرسور، نداشتن گاز مخصوص در سیستم‌های نوفراست و اشکالات دیگری می‌توانند عامل این خرابی‌ها باشند. در دستگاه‌های ساید بای ساید عوامل خرابی می‌تواند بیشتر باشد. مانند اینکه دستگاه آبگیری نکند، سیستم یخ سازی آن فعال نباشد یا آب و یخ از محل مخصوص خارج نگردد.

از موارد دیگر می‌توان به اتومات نکردن و یا یکسره کار کردن یخچال‌ها اشاره کرد. که می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد. موارد دیگر هم می‌تواند خرابی و یا فاسد شدن و یا از پارگی لاستیک‌های دور درب نام برد و یا اینکه صدای کارکرد دستگاه تغییر پیدا می‌کند که این مورد هم می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد.

معمولا یخچال‌های جدید، کاملا هوشمند هستند. یکی از پر آسیب‌ترین قطعات آن نیز برد آن است و برد یخچال به ۲ روش عمده تعمیر می‌شود: ۱- تعویض برد و ۲- تعمیر برد

اگر برد یخچال شما خراب شده است حتما از مرکز تعمیرات مشاوره بگیرید. چون ممکن است با تعویض یک قطعه در برد، دوباره بتوان از آن استفاده کرد و نیازی نباشد که از برد جدیدی استفاده شود. ولی دقت کنید که قطعه جدید اورجینال باشد. استفاده از قطعات مشابه یا غیر مناسب ممکن است به سایر قسمت‌های دستگاه نیز آسیب بزند. در بسیاری از موارد نیز ممکن است دستگاه بعد از چند روز دوباره خراب شود. قطعات اورجینال را نمایندگی‌‌های مجاز تعمیر یخچال تامین می‌کنند.

چیزی که فرازپشتیبان را در بین شلوغی برجسته می‌کند

تجربه و تخصص شرکت فرازپشتیبان که از سال ۱۳۷۲ شروع به کار کرده است در تعمیر یخچال زبانزد است. اما ارزشی که فرازپشتیبان به خدمات خود افزوده است، استفاده از قطعات اورجینال است. فرازپشتیبان نمایندگی رسمی بسیاری از شرکت‌های داخلی و خارجی را به عهده دارد و سال هاست در زمینه واردات قطعات یخچال فعالیت می‌کند. شما با یک تماس می‌توانید از مشاوران برخط فرازپشتیبان سوال کنید. 

فراز پشتیبان

شرکت فراز پشتیبان با داشتن جواز و پروانه کسب از اتحادیه مربوطه و با تکنسین‌هایی مجرب و دوره دیده آماده ارائه هرگونه خدمات و نگهداری و تعمیر یخچال شما هموطنان گرامی با هر برندی است. شرکت ما مفتخر است که:

 • از تعمیرکاران متخصص و ماهر استفاده می‌کند.
 • در صورت نیاز به تعویض قطعات، برای دستگاه شما قطعات اورجینال تأمین می‌کند.
 • تعمیر دستگاه شما را در محل استقرار دستگاه در منزل یا دفتر کارتان انجام می‌دهد.
 • برای تعمیر یخچال هر برندی، فرد آشنا به همان به برند را به کار می‌گیرد.
 • در تمام روزهای هفته و ایام تعطیل آماده خدمت رسانی است.
 • قبل از مراجعه مشاوره تلفنی ارائه می‌دهد.
 • و بسیاری مزایای دیگر…
تعمیر یخچال در تهران و سایر شهرستان‌ها
تعمیر یخچال در تهران و سایر شهرستان‌ها

 افتخار ما توانایی جلب رضایت شما مشترک محترم می‌باشد. با اطمینان خاطر تعمیرات خود را به ما بسپارید. ما می‌توانیم در اسرع وقت جواب اعتماد شما را پاسخ دهیم. برای تعمیرات فوری، همین الان تلفن را بردارید و و با ما تماس بگیرید.