چگونگی تعمیر یخچال و فریزری که بسیار گرم هستند(بخش اول)

۱-کنترل سرد یا کنترل دما

برای تعمیر یخچال هنگامیکه یخچال‌تان روشن نمی‌شود و حتی فن‌ها کار نمی‌کنند، این امر می‌تواند به دلیل یک مشکل در کنترل سرد باشد، یک سوئیچ برای ارسال برق به فن‌ها و کمپرسور که توسط تغییر دما راه اندازی می‌شود. هنگامیکه کمپرسور که هوا را سرد می‌کند و فن‌هایی که هوای سرد را توزیع می‌کنند درحال کار هستند اما این کار را انجام نمی‌دهد، این امر می‌تواند به این دلیل باشد که کنترل سرد به درستی با دمای واقعی داخل یخچال یا فریزر شما ارتباط برقرار نکرده است.

یخچال را از برق بکشید. کنترل سرد را پیدا کنید: بصورت یک پیچ با یک محدوده راه‌اندازی در حالت “خاموش”، در داخل یخچال، جایی که غذا گذاشته می‌شود، خواهد بود. هنگامیکه این پیچ در نقطه میانی محدوده‌اش است، یخچال باید در دمای حدود ۳۰ درجه فارنهایت باشد. بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که سیم سنسور یا لامپ در محل خودش است و هیچ علامتی از آسیب‌دیدگی را نشان نمی‌دهد. ترمینال‌های سیم برروی کنترل را بازرسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که پوسیده یا شل نباشند. و از مولتی‌متر استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که خود کنترل وصل باشد.

۲- موتور فن تبخیرکننده

آآیا فریزر شما به اندازه کافی سرد نیست و گرم‌تر می‌شود؟ آیا اینطور به نظر می‌رسد که یخچال همیشه در حال کار کردن است یا بیشتر از قبل از کار متوقف می‌شود؟ ممکن است در موتور فن تبخیرکننده، که به سیم‌پیچ‌های تبخیر کننده در طول دوره‌های کار کردن کمپرسور به آن هوا می‌رساند، مشکلی باشد و می‌تواند در محفظه‌ی فریزر یافت شود. هنگامیکه کمپرسور در حال کار کردن است فرض بر این است که موتور فن تبخیر کننده روشن است، و شما باید قادر به شنیدن صدای فن در محفظه‌ی فریزر باشید، و احساس کنید که هوا در آنجا در حال حرکت است. یخچال را از برق بکشید و روکش را از روی فن تبخیر کننده، واقع شده در عقب پنل عقبی محفظه‌ی فریزر، بردارید.

آیا فن با برفک یا یخ مسدود شده است؟ این بدان معناست که در آب شدن یخ مشکلی وجود دارد. آیا تیغه‌های فن آسیب دیده‌اند، یا شل هستند؟ شما نیاز خواهید داشت که آنها را تعویض کنید. از مولتی برای برای بررسی موتور استفاده کنید تا از وصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. بررسی کنید تا ببینید آیا محور موتور آزادانه می‌چرخد: اگر نه، نیاز است که موتور جدید را با دقت بررسی کنید. اگر علت نویز همچنان مشخص نیست، یک تکنسین سرویس‌کار را خبر کنید بطوریکه برق می‌تواند برای جداکردن اینکه آیا برق به موتور تغذیه می‌شود یا نه مجدد وصل شود. سعی نکنید که این کار را خودتان انجام دهید، به هر حال، ولتاژ برق خطرناک است.
اگر در هنگام تعمیر یخچال با نکات فوق نتوانستید مشکلات پیش آمده را برطرف نمایید با سازنده یخچال یا با تعمیرکاران مجرب ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط