تعمیر یخچال فریزر کندی CANDY

کندی به عنوان یک تولید کننده لوازم خانگی در سراسر دنیا شناخته شده و محصولات با کیفیت و بسیار بادوامی هم تولید می کند. استفاده صحیح و نگهداری درست این محصولات می تواند مشتریان را تا سال ها از هزینه های خرید مجدد و یا تعمیرات سنگین بی نیاز نماید. یخچال فریزر کندی هم یکی از تولیدات این کمپانی بوده که دوام و کیفیت بالایی دارد. رعایت برخی نکات و اصول می تواند دوام و عمر این دستگاه را بیشتر هم نماید.

تعمیر یخچال و فریزر

در استفاده از یخچال کندی رعایت چه نکاتی ضروری است؟

۱- برای اینکه کمتر نیاز به تعمیر یخچال فریزر کندی CANDY باشد در درجه اول جایی مناسبی برای آن در نظر بگیرید که نور مستقیم آفتاب به موتور آن نخورده و همچنین تراز باشد و دچار لغزش نشود.

۲- گذاشتن این وسیله در کنار اجاق گاز باعث می شود موتور آن آسیب دیده و خیلی زود مجبور به تعمیر یخچال فریزر کندی CANDY شوید. گرما کارکرد و عملکرد موتور را با نقص مواجه خواهد کرد.

۳- اگر تازه یخچال فریزر کندی خریده اید و از نمایندگی برای نصب آن آمده اند، بهتر است تا چند ساعت بعد از روشن کردن دستگاه چیزی در آن نگذارید و اجازه دهید که خالی و بدون مواد غذایی کار کند اینکار باعث دوام بیشتر موتور و ترموستات خواهد شد.

 ۴- حتما برای اینکه موتور دستگاه در هنگام قطع و وصل ناگهانی برق آسیب نبیند برای آن محافظ بخرید و با استفاده از محافظ آن را روشن کنید. در غیر این صورت اگر برق به طور ناگهانی قطع شود، ممکن است موتور دستگاه آسیب دیده و نیاز به تعمیر یخچال فریزر کندی CANDY باشد.

۵- جای یخچال را طوری در نظر بگیرید که خیلی به دیوار نزدیک نباشد و امکان چرخش هوا در اطراف موتور فراهم شود تا موتور ضمن کار کردن خنک شده و دمای آن خیلی بالا نرود این کار عمر موتور را افزایش خواهد داد و تعمیرات آنرا به حداقل می رساند.

۶- وقتی می خواهید یخچال را تمیز نمایید آن را از برق کشیده و خاموش کنید. درحالت روشن هیچ وقت دستگاه را نظافت نکنید این کار باعث می شود درب یخچال زیاد باز مانده و به موتور فشار وارد شود. فشار زیاد به موتور احتمال تعمیر یخچال فریزر کندی CANDY را بالا خواهد برد.

تعمیر یخچال و فریزر
چه خطاهایی نشان می دهد تعمیر یخچال فریزر کندی CANDY باید هر چه زودتر انجام شود؟

۱- نمایان شدن خطای E01 به احتمال زیاد به دلیل خراب شدن کمپرسور است. در این حالت حتما زودتر تعمیر یخچال فریزر کندی CANDY را انجام دهید.

۲- خطای E02 نشان می دهد، ترموستات به خوبی کار نمی کند. وظیفه ترموستات تنظیم دما بوده و بروز این خطا یعنی دما به درستی تنظیم نمی شود.

۳- E03 : این خطا هم نشان دهنده مشکلات دمایی یخچال فریزر است که باید بررسی شود.

تعمیر یخچال و فریزر

۴- خطای E04 نشان دهنده ایراد در سنسور دمایی است که باید تعویض شود اگر سنسور دما بررسی شد و تعمیرکار ایرادی مشاهده نکرد باید اواپراتور بررسی شده و در صورت نیاز تعویض شود.

تعمیرات تخصصی یخچال فریزر کندی

 تعمیر یخچال فریزر کندی CANDY یک کار فنیِ کاملا تخصصی بوده و باید توسط تعمیرگاههای مجاز و افراد متبحر انجام شود تا عیب یابی به درستی انجام شده و در هزینه های تعمیر هم صرفه جویی گردد. تماس با تعمیرگاههای مجاز و تخصصی کندی این مزیت را دارد که از تعمیرات غیر ضروری و متفرقه جلوگیری می شود.

مطالب مرتبط